Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/139

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

127

Третя книга Мойсея 26. 27.


ТРЕТЯ КНИГА МОЙСЕЯ 26. 27.

їх із Египецької землї перед очима народів, щоб їх Богом бути. Я Господь.

 46. Се установи, й присуди, і закони, що постановив Господь проміж собою й синами Ізрайлевими на Синай горі, через Мойсея.

Голова 27.

рече Господь Мойсейові:

 2. Промов до дітей Ізрайлевих іскажи їм: Коли хто небудь робить обітницю, то по цінуванню твому нехай будуть посьвячені душі Господеві.

 3. Цїнуваннє ж твоє нехай буде:Чоловіка од двайцятьох років і до шістьдесятьох ціна його пятьдесять секлів срібла, по секлям сьвятинї.

 4. А як жінка, то буде ціна твоятрийцять секлів;

 5. А як од пяти років до двайцятироків, так ціна твоя для музького полу буде двайцять секлів, а для женського у трийцять секлів;

 6. А як од одного місяця до пятьохроків, так ціна твоя буде для хлопчика пять секлів, а ціна твоя для дівчатка три секлів срібла;

 7. А як же кому пгістьдесять роківабо він старший, так ціна твоя, коли се чоловік, пятнайцять секлів, а як жінка, десять секлів.

 8. Коди ж той, що робить обітницю,не спроможеться дати по твому цінуванню, так поставити його перед сьвященником, і цінувати ме його сьвященник; по мірі того, що може дати той, хто робить обітницю, нехай цінує його сьвященник.

 9. А коли се скотина, з тих, що приносять в жертву Господеві, так усяке, що буде дане Господеві, сьвятим стане.

 10. Нехай не переміняє її і не міняє ситу на захарчовану, чи захарчовану на ситу; а коли ж таки замінить скотину за скотину, так і ся й та стануть сьвятими.

 11. А коли буде яка нечиста скотина, що не приносять в жертву Господеві, так нехай поставить скотину перед сьвященником,

 12. Та й оцінить сьвященник, чигодиться вона, чи не годиться.

 13. Як оцінить її сьвященник, такі мусить бути. Коли ж би хто схотів викупити її, так нехай додасть пятину до цїни твоєї.

 14. 1 коли хто присьвятить дім свій,як сьвятиню Господеві, оцінить його сьвященник, чи годиться, чи нї.

 15. Як сьвященник оцінить, так воно й мусить бути. Коли ж той, хто присьвятив, та схоче викупити дім свій, так мусить додати ще пятину гроша по цінуванню твому, і буде його.

 16. А коли частину поля свого присьвячує хто Господеві, так оціниш по мірі висіву його. За один гомер висїву ячменю ціна пятьдесять секлів срібла.

 17. Коли від ювілейного року присьвятить поле своє, зостанеться воно по цінуванню твому.

 18. А коли по ювілейному роцї присьвятить поле своє, так сьвященник полічить йому гроші, по мірі літ, що остались до ювілейного року, і се буде убавлено від цїни твоєї.

 19. Коли ж той, хто присьвятив, тасхоче викупити поле, так наддати мусить пятину срібла по цінуванню твому, і останеться воно 8а ним.

 20. А коли не викупить поля, абопродасть поле другому чоловікові, так неможна буде знов викупити його;

 21. І буде поле, як вийде вільнев ювілейному роцї, сьвяте Господеві, як поле присьвячене; буде воно сьвященникові як власність його.

 22. А коли присьвятить Господевіполе куплене, що не належить до власного поля його,

 23. Так нехай полічить йому сьвященник, скільки по цінуванню його виходить до ювілейного року; і віддасть він цїнуваннє твоє того дня, яко сьвяте Господнє.

 24. В ювілейному роцї вернетьсяполе знов до того, в кого він купив його, до того, чия земля властиво була.

 25. А всяка ціна твоя буде секлями сьвятинї; двайцять гер на одну секлю.

 26. Тільки первака від скотини, щовже як первородний належиться Господеві, не присьвячувати ме ніхто.

 27. Коли ж скотина нечиста, так му