Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/145

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

133

Четверта книга Мойсея 4.


ЧЕТВЕРТА КНИГА МОЙСЕЯ 4.

та й накриють його обрусом з пур

 14. 1 положять на йому увесь посудйого, потрібний до служби на йому: кадильниці і вилка й кочерги і бризькала і все надібв до жертівника; і накриють все те покривалом з барсучих шкір, та й попросовують носила його.

 15. А як Арон і сини його скіньчатьнакривати сьвятиню і всю посудину сьвятинї, щоб рушити потім з табором, то прийдуть тоді синове Кегата, щоб нести, та щоб не торкнулись сьвятого та й не вмерли. Се те ів соборного намету, що синове Кегата нести мають.

 16. Елеазар же, син Арона сьвященника, мати ме догляд над олією для сьвітильника та над кадильними пахощами, та над повсячасною жертвою хлібною, та над миром, та догляд над цілою храминою і над усїм, що в в нїй, над сьвятинею як і над посудиною її.

 17. 1 рече Господь Мойсейові та Аронові:

 18. Дбати мете ви, щоб поколінняродин Кегатіїв не викоренилось зміж Левітів;

 19. А от що чинити мете 8 ними,щоб жили та не померли, як приступлять до пресьвятого: Арон і сини його мусять увійти і поставити кожного з них до його служби і до тягару його;

 20. Та неможна їм увійти та й озирати сьвяте хоч би тілько на хвилинку, ато помруть.

 21. І рече Господь Мойсейові:

 22. Перелїчи голови синів Герсонових по батьківських домах їх, по родинах їх;

 23. Від трийцяти років і старше допятьдесять років перелічиш їх, усїх спосібних до роботи, щоб послугували в соборному наметї.

 24. Буде ж робота родин Герсонових, що до служби і до тягарів, така:

 25. Нести муть вони келїми храмини, і соборний намет, покривало його і покривало І8 барсучих шкір, що зверху на йому, та завісу коло входу в соборний намет,

 26. І опони з двора, і опону, що привході воріт у дворі, що в кругом храмини і жертівника і мотузи до них і всяку посудину службову їх; і все, що треба зробити 8 ними, мусять вробити.

 27. По прикавам Арона і синів йогобуде вся послуга синів Герзонїїв, чи нести муть тягарі чи робити муть яку роботу свою; і поручите їм берегти усе, що нести муть.

 28. Така послуга родин синів Герсонїїв при соборному наметї; а дбати муть вони про службу під доглядом Ітамара, Ароненка, сьвященника.

 29. Синів Мераріввих перелїчиш породинах їх, по батьківських домах їх;

 30. Від трийцяти років і старше допятьдесять років перелїчиш їх, усїх, що стануть до роботи, на послугу в соборному наметї.

 31. 1 се тягарі, що їх нести мають,по службі своїй в соборному наметї: дошки храмини і васуви її і стовпи її і стояла їх.

 32. І стовпи в дворі всї кругом істояла їх і прикілки їх і верівки їх, 8 усім знаряддем ЇХ І 80 всією послугою їх; і розлічіть по йменам речі, що мають їх нести.

 33. Се послуга родин синів Мерарієвих, по всякій службі їх у соборному наметї, під надеором Ітамара Ароненка, сьвященника.

 34. 1 перелічили Мойсей та Арон такня8Ї громадські Кегатових синів по родинах їх і по батьківських домах їх;

 35. Від трийцяти років і старше допятьдесять років, усїх спосібних до роботи, на послугу в соборному наметї.

 36. І було перелїчених їх по родинах їх дві тисячі сімсот і пятьдесять.

 37. Се перелічені 8 родин Кегатових,всї що були на послугу при соборному наметі, що їх перелічив Мойсей та Арон, по слову Господньому через Мойсея.

 38. Перелічено і синів Герсонових породинах їх, по батьківських домах їх,

 39. Від трийцяти років і старше допятьдесять років, всїх спосібних до роботи, на послугу в соборному наметї.

 40. І було перелїчених їх по родинах їх, по батьківських домах їх, дві тисячі шістьсот і трийцять.