Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/147

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

135

Четверта книга Мойсея 5. 6.


ЧЕТВЕРТА КНИГА МОЙСЕЯ 5. 6.

шкоджена від сієї води гіркої, що наводить прокляттє;

 20. Коли ж ти, бувши за чоловікомтвоїм, спроневірилась і опоганила себе, і лежав в тобою хто окрім чоловіка твого,

 21. І заклене жінку сьвященникклятьбою прокляття, і промовить сьвященник до жінки: І нехай зробить. Господь проклятою і злорікою тебе серед люду твого, і нехай допустить, щоб опало лоно твоє і опух живіт твій.

 22. І ся вода, що наводить проклятТ6, увійде в утробу твою, щоб твій живіт опух і щоб лоно твоє опало. І скаже жінка: Амінь, амінь*!

 23. І запише прокляття сї сьвященник у кни8Ї, та й змиє їх водою гіркою;

 24. І дасть він жінці напитись гіркої води, що наводить прокляттє, щоб увійшла вода в неї для гіркості.

 25. І возьме сьвященник із рукив жінки приніс за ревнуваннє, і похитувати ме сим даром перед Господом, і принесе його до жертівника.

 26. І возьме сьвященник жменю ізприносу, як частку на спомин та й пустить 8 димом на жертівнику; а потім дасть жінці води напитись.

 27. А як дасть їй води напитись, тостанеться, коли опоганилась вона і спроневіралась чоловікові свому, так вода, що наводить прокляттє, увійде в неї для гіркості, і опухне живіт в неї, та й опаде лоно в неї; і стане жінка проклятою між людом своїм.

 28. А коли жінка не опоганила себе,а чиста вона, так буде непошкоджена і зачне насїннє.

 29. Се закон про ревнуваннє: Якжінка, бувши за мужом своїм, зверне на бік і опоганить себе,

 30. Або коли обійме чоловіка ревнивий дух, і ревнує він на жінку свою, і ставляє жінку перед Господом, так сповнить над нею сьвященник увесь той закон.

 31. І проститься чоловікові провинуйого, а жінка нести ме на собі гріх свій. * Нехай так буде.

Голова 6.

рече Господь Мойсейові:

 2. Промов до синів Ізрайлевих іскажи їм: Коли чоловік чи жінка захоче присьвятити себе шлюбом назарейським, щоб відлучившись віддатись Господеві,

 3. Од вина й трунку запиваючогомусить здержуватись: оцту винного й оцту трункового не пити ме; і жадного ооку виноградного не пити ме, і не їсти ме нї сьвіжого нї сушеного винограду.

 4. По ввесь час назарейства свогоне їсти ме нїчого, що зроблено з винограду, чи воно, із зерен, чи з лушпиння.

 5. По ввесь час шлюбу його назарейського бритва нехай не торкається голови його; покіль не мине час той, що він відлучився для Господа, сьвятим буде він; нехай запустить волосся на голові своїй.

 6. По ввесь час, як відлучиться віндля Господа, до жадного трупа не приступати ме.

 7. Задля батька свого або матерісвоєї, задля брата свого або сестри своєї, коли помре хто з них, нехай не опоганює себе; бо посьвяченнє Бога його на голові його.

 8. По всі дні назарейства свого вінприсьвячений Господеві.

 9. І коли хто вмре, несподівано, прийому, і він опоганив посьвят голови своєї, так мусить остригти голову собі в день очищення свого; семого дня остриже її.

 10. А восьмого дня подасть дві горлиці чи двоє голубенят сьвященникові, коло входу в соборний намет.

 11. І принесе сьвященник одно якжертву за гріх, а друге на всепаленнє, і спокутує його за те, що опоганив себе коло мерця; і осьвятить голову йому того ж дня.

 12. І почне він знов дні свого відлучення назарейського Господеві, та й принесе ягня однолітнє в жертву за провину; попередні ж дні пішли марно, бо опоганений посьвят його назарейський.

 13. І се закон про назарея: Того дня,як сповниться час відлучення його,