Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/152

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

140

Четверта книга Мойсея 9. 10.


ЧЕТВЕРТА КНИГА МОЙСЕЯ 9.10.

вати муть вони; по всім установам її і по всім приписам її мусите сьвяткувати її.

 4. І промовив Мойсей до синів Ізрайлевих, щоб сьвяткували паску.

 5. 1 сьвяткували вони паску на чотирнайцятий день первого місяця, між двома вечорами, у Синайському степу; як заповідав Господь Мойсейові, так і чинили сини Іврайлеві.

 6. Та були такі люде, що опоганились від трупа людського, і не можна їм було сьвяткувати паски в той день; і приступили вони в той день перед Мойсея та перед Арона.

 7. 1 сказали сї люде до його: Ми нечисті від людського трупу; чому не вільно нам приносити дари Господеві серед синів Іврайлевих у призначений час?

 8. 1 каже до них Мойсей: Пождіть,я послухаю, що повелить Господь задля вас.

 9. 1 розмовляв Господь 8 Мойсейомкажучи:

 10. Промов до синів І8райлевих іскажи: Коли хто 8 вас буде нечистий від трупа, чи буде в далекій дорозї, так усе таки мусить сьвяткувати паску Господеві.

 11. У другому місяцї, на чотирнайцятий день, між двома вечорам, сьвяткувати муть її; 8 опрісноками й гіркими 8ІЛЛЯМИ їсти муть її.

 12. Нїчого не воставляти муть із неїдо ранку, і кісток не ломити муть у їй; по всім установам паски сьвяткувати муть її.

 13. Чоловік же чистий і що не в дорозі, а занедбав сьвяткувати паску, викорениться душа його зміж людей його; бо не приніс жертви Господеві у призначений час; чоловік той нести ме свій гріх.

 14. А коли пробував в вас приходень і хоче сьвяткувати паску Господеві, то нехай сьвяткув по установам паски і по приписам її. Установа буде одна про вас, і про приходня, і про землянина.

 15. Того ж дня, як поставлено храмину, вкривала хмара храмину намету сьвідчення; і звечора була вона над храминою наче поломя аж до ранку.

 16. Так було щораву: хмара вкривала її 8а дня, а наче поломя в ночі.

 17. 1 як піднялась хмара над наметом, рушали в дорогу сини Ізрайлеві; на тому ж місцї, де хмара спускалась, там отаборувались Іврайлеві сини.

 18. По слову Господньому рушалив дорогу сини Іврайлеві, і по слову Господньому отаборувалсь: по всї днї як зоставалась хмара над храминою, стояли вони табором.

 19. І як хмара стояла довгий часнад храминою, тодї відправляли сини Іврайлеві службу Господеві й не рушали в дорогу.

 20. І тоді ж стояла хмара тількикілька день над храминою: — по слову Господньому ставали табором вони, і по слову Господньому рушали дальше.

 21. 1 бувало, що воставалась хмараз вечора до ранку, а в раньцї піднялась хмара, тоді рушали вони в дорогу; або один день і одну ніч, і хмара піднялась, то рушали вони дальше;

 22. Або два днї, або місяць, або йдовше; як воставалась хмара над храминою спочиваючи над нею, то стояли сини Іврайлеві табором і не пускались в дорогу; а як піднялась вона, в гору, тоді йшли в дорогу.

 23. По слову Господньому становились вони станом, і по слову Господньому рушали дальше; пильнували вони служби Господньої по слову Господньому черев Мойсея.

Голова 10.

рече Господь Мойсейові:

 2. Зроби собі дві срібні труби; кованої роботи вробиш їх, і будуть вони тобі на те, щоб скликати громаду і щоб рушити табором.

 3. 1 як ватрублять у них, то вбереться до тебе вся громада коло входу в соборний намет.

 4. Як же тілько в одну ватрублять,так позбираються до тебе князі, тисяцькі Ізраїля.

 5. А затрубите на трівогу, так почнуть рушати табори, що стоять на схід соньця;

 6. А затрубите на трівогу вдруге,так рушати муть табори, що стоять