Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/159

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

147

Четверта книга Мойсея 15. 16.


ЧЕТВЕРТА КНИГА МОЙСЕЯ 15.16.

давати Господеві жертву возношення в роди ваші.

 22. А коли незнавпш согрішите, і несповните всї заповіді сї, що промовив Господь до Мойсея,

 23. 1 не сповните все те, що вам повелів Господь через Мойсея, з того часу, як дав Господь заповіді, і потім у родах ваших,

 24. То вчините ось що: Коли 8а очима в громади, через помилку станеться, тоді мусить уся громада привести бичка на всепаленнє про любі Господеві пахощі, з дарами його хлібними і дивними, по установі, і одного ковла на жертву за гріх.

 25. І відпокутує сьвященник 8а всюгромаду синів Ізрайлевих, і проститься їм; бо через помилку стався гріх сей, а вони подали свій принос, огняну жертву Господеві, і принесли перед Господом свою жертву 8а гріх, 8а помилку свою.

 26. 1 проститься всій громаді синівІврайлевих, і приходневі, що пробував між ними; бо ввесь люд провинив помилкою.

 27. А коли одна яка душа согрішитьпомилкою, так мусить вона принести козу перволітку на жертву за гріх.

 28. 1 відпокутує сьвященник за душу, що помилкою провинила, согрішивши ненарочно перед Господом, і буде вона спокутована і проститься їй.

 29. Д ля землянина між синами Ізрайлевими і для приходня, що пробуває між ними, закон один мусить бути в вас про того, хто помилився.

 30. Но та душа, що піднявши рукукому що заподіє, чи він землянин, чи з приходнїв, нарутався він з Господа; і викоренити мусять сю душу із серед люду,

 31. Бо вневажив він слово Господнєі зломив ваповідь його; викорениться душа тая; гріх її на їй.

 32. І як були сини Ізрайлеві в пустині, так знайшли чололіка, що вбирав дрова в субітнїй день.

 33. 1 взяли його ті, що знайшли, яквін збирав дрова, та й приведи до Мойсея і до Арона і до всієї громади.

 34. Та й віддали його під сторожу;бо не знати було, що з ним чинити.

 35. 1 сказав Мойсей: Вмерти муситьчоловік сей; нехай закидає його каміннєм вся громада ва табором.

 36. І вивела його вся громада за табір, та й закидала каміннєм, і погиб він, як повелів Господь Мойсейові.

 37. І рече Господь до Мойсея:

 38. Промов до синів Ізрайлевих іскажи їм, щоб робили собі кутаси на кіньцях верхньої одежі своєї в родах їх, і щоб причіпили до кутасів одежі шнурок 8 блавату.

 39. І будуть вам кутаси на те, щобви, бачивши їх, згадували про всї заповіді Господні, і сповняли їх, і щоб ви не подавались за серцем і очима вашими, що поривають вас до блудування;

 40. Щоб ви памятали і сповняли всїзаповіді мої й були сьвятими в Бога вашого. Я Господь, Бог ваш, що вивів вас із Египецької землі, щоб вам бути Богом. Я Господь, Бог ваш.

Голова 16.

Уперся Кораг, син їзгара, сина Кегаа, сина Левієвого, а з ним Д,атан та Абірам Елїабенки та Он Пелетієнко, сини Рубенові,

 2. Та й встали вони проти Мойсея,і з ними двісті пятьдесять чоловіка із синів Ізраїля, князі громадські, покликані до ради громадської люде з намениті.

 3. І зібрались вони проти Мойсеята Арона, і промовили до них: Годї вам! Бо ж уся громада сьвята і Господь серед неї. Чого ж ви пнетесь високо над громадою Господньою V

 4. Почувши те Мойсей упав на лицесвоє.

 5. І промовив він до Корага й усієїроти його, і каже: Завтра сповістить Господь, хто його і хто сьвятий, щоб допустити його до себе; кого він вибрав, того допустить до себе.

 6. Так учиніть: Нехай возьме з собою кадильниці Кораг і вся громада його,

 7. І завтра положіть у їх жару, іположіть на йому кадило перед Господом; і нехай буде так: той чоловік, що вибере його Господь, нехай буде сьвятим. Буде з вас, Левієві сини!

10*