Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/164

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

152

Четверта книга Мойсея 19. 20.


ЧЕТВЕРТА КНИГА МОЙСЕЯ 19. 20.

людей, що там будуть, і на того, що торкнувсь до костей, чи до вбитого, чи до мерця, чи до домовини.

 19. І кропити ме чистий на нечистого на третій день і на семий день; і очистить його на семий день; і випере він одїж свою і викупав тіло своє в водї, і стане він чистим у вечорі.

 20. Коли ж людина ака стане нечиста і не очиститься, душу таку треба викоренити спроміж громади; бо сьвятиню Господню вона опоганила: водою очищення не покроплено її, нечиста вона.

 21. 1 буде се в вас установою вічньою. І хто кропить очищаючою водою, мусить випрати одїж свою, і’хто приторкнеться до очищаючої води, нечистим буде до вечора.

 22. 1 все, до чого приторкнеться нечистий, стане нечистим, і хто приторкнувся його, нечистим буде до вечора.

Голова 20.

І прийшли сини Іврайлеві цілою громадою в степ Зин, первого місяця; і встановився народ в Кадесї; і вмерла там Миряма, і поховано її там/

 2. І не стало води для громади, і зібрались вони проти Мойсея і Арона. Б. І сварились люде з Мойсейом і 8 Ароном, мовляючи: Лучче було б нам померти тодї, як померло браттє наше перед Господом!

 4. Та на що привели ви громаду Господню в цей степ, щоб і нам тут погибнути і скотинї нашій?

 5. 1 нащо вивели ви нас І8 Египту,щоб вавести нас у се ледаче врочище? Нема ту нї вемлї на сїйбу, нї смоківниць, нї винограду, нї гранат, і навіть води нїде напитись.

 6. І пійшов Мойсей 8 Ароном відгромади до входу в соборний намет, і впали ниць на лиця свої; і явилась їм слава Господня.

 7. І промовив Господь до Мойсея:кажучи:

 8. Возьми жезло та вбери громаду,ти й твій брат Арон, і покличте до скелі перед очима їх; і дасть вона вам воду свою, і виведеш їм воду І8 скелі, і напоїш громаду й скотину їх.

 9. 1 взяв Мойсей жезло од лиця Господнього, як він повелів йому.

 10. 1 вібрали Мойсей та Арон громаду перед скелею; і рече їм: Слухайте ж, ворохобники, чи добудемо 8 сієї скелї воду про вас ? II. І підняв Мойсей руку та й вдарив скелю жезлом своїм двічі; і потекло багацько води, і напилась громада й скотина їх.

 12. 1 рече Господь Мойсейові й Аронові: За те, що не няли ви менї віри, щоб осьвятити мене в очу синів Ізраїля, 8а те не приведете ви громади сієї В 8ЄМЛЮ, що я наділив їм.

 13. Се води Мериви, де сварилисьІврайлеві сини 8 Господом, і він явив їм сьвятість свою.

 14. І післав Мойсей посли з Кадесудо царя Едомського: Так каже твій брат Ізраїль: Ти внаєш усї ті пригоди, що стались нам:

 15. Як батьки наші спустились в Египет і ми жили в Египтї довгий час, і що Египтяне ваподїяли нам і батькам нашим.

 16. Тодї позвали ми до Господа, і вінпочув наш голос, і післав ангела та й вивів нас І8 Египту; і се ми в Кадесї містї, що на краю ваймища твого.

 17. Дозволь же нам пройти черезтвою 8емлю! Не будемо йти полями й виноградниками, і не будемо пити води з колодязів; по царській дорозі перейдемо, не будемо звертати нї на право, нї на ліво, докіль не перейдемо займища твого.

 18. Та відказав йому Едом: Не переходити меш в мене; ато 8 мечем вийду проти тебе.

 19. І казали йому синове Іврайлеві:Битим шляхом ми хочемо йти; а коли воду твою пити му я, чи скотина моя, так заплачу тобі ва неї; тільки ногами моїми хочу перейти, більш нічого.

 20. 1 каже: не можна щоб проходити ! І вийшов Едом проти його 8 великим народом і з потужною рукою.

 21. І так не дав Едом Ізраїлеві перейти через 8аймища свої, і звернув Ізраїль на бік від його.

 22. І рушили ^ дорогу від Кадесу,и прийшли сини Ізрайлеві, цілою громадою, до Ор гори.