Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/196

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

184

Пята книга Мойсея 11. 12.


ПЯТА КНИГА МОЙСЕЯ 11. 12.

подь, Бог ваш, на всю землю, на яку ви поступите, як обіцяно вам.

 26. Ось, я кладу сьогодні перед вамиблагословенне і прокляттє:

 27. Благословенне, як будете слухати заповідей Господа, Бога вашого, що заповідаю вам їх сьогодні,

 28. Прокляттє, як не будете слухатизаповідей Господа, Бога вашого, та й позвертаете з дороги, що вам сьогодні заповідаю, та будете ходити за иншими богами, яких не знаете.

 29. І як приведе тебе Господь, Богтвій, у землю, куди ти йдеш, щоб заняти її, тоді принеси благословенне на Геривім горі а прокляттє на Ебаль горі.

 30. Чи не вони ж стоять по онтімбоцї Йордані, за шляхом, що йде на вахід соньця у землі Канаанїїв, що живуть на поділлі, проти Гілгаля, коло дубрави Море?

 31. Бо вам треба перейти через Йордань, щоб увійти і заняти землю, що Господь, Бог ваш, дає вам; і ви займете її і осядетесь на їй.

 32. Оце ж старайтесь сповняти всївстанови і закони, що викладаю перед вами сьогодні.

Голова 12.

Ось встанови і закони, що мусите пильнувати, щоб сповняти їх в землі, котру дав тобі Господь, Бог батьків твоїх, щоб вона була твоя по всї днї, як довго жити мете на сїй землі.

 2. Мусите ви зовсім внївечити всїмісця ті, де народи, що проженете їх, богам своїм служили: по високих горах, на могилах і під всякою зеленою деревиною;

 3. Поруйнуйте жертівники їх, і порозбивайте стовпи їх, і вогнем повипалюйте гаї їх, і порубайте тесані постатї богів їх; та й імена їх внївечіте із місць тих.

 4. Не будете чинити такого ГосподуБогу вашому;

 5. А пійдете на те місце, що вибереГосподь, Бог ваш, 8 усїх ваших поколінь, щоб там поставити імя своє, і там пробувати; і будеш туди вчащати.

 6. 1 туди будете приносити всепалення ваші і заколювані жертви ваші і десятини ваші, і жертву приношення рук ваших, і обітниці ваші і добровільні жертви ваші, і перваки вашої скотини буйної й дрібної;

 7. І будете там їсти перед Господом,%Богом вашим, і радїти усїм, що робити мете руками вашими, ви самі й доми ваші, чим Господь, Бог твій, поблагословить тебе.

 8. Не годиться вам робити всього, яктепер ту робите, що кому вдається правим перед очима його;

 9. Бо ви ще не прийшли до впокоюі до наслїддя, що дасть тобі Господь, Бог твій.

 10. Коли ж перейдете ви ва Йордань,та й осядетесь у вемлї, що дав вам в наслїддє Господь, Бог ваш, і як він дасть вам упокій від усїх ворогів ваших і станете безпечно жити,

 11. Тоді ось як має бути: на те врочшце, що вибере Господь, Бог ваш, щоб там сьвятилось імя його, туди приносити мете все, що заповідаю вам: ваші всепалення й ваші жертви заколювані, ваші десятини й жертви приношення рук ваших, і все вибране після обітниць ваших, що будете шлюбувати Господеві.

 12. І будете веселитись перед Господом, Богом вашим, самі ви й сини ваші й дочки ваші, й слуги ваші й служки ваші, і Левіт, що жиє в оселях ваших; нема бо в його в вами паю і наслїддя.

 13. Стережись приносити всепаленнє твоє на всякому місці, де яке побачиш;

 14. Нї, на тому місці, що вибравсобі Господь в одному із твоїх поколінь, там годиться тобі приносити всепалення твої, і там чинити мусиш все, про що заповідаю тобі.

 15. Однако ж, по всякому бажаннюдуші твоєї, можна тобі ваколювати й їсти мясиво в усїх оселях твоїх по благословенню Господа, Бога твого, що дасть тобі: Нечистому й чистому можна їсти мясиво таке, як від сарнї і від оленя.

 16. Тільки ж крові їх їсти не можна ; на землю мусять її виливати, як воду.

 17. Не можна тобі їсти в оселі твоїй десятин 8ерна твого, і вина твого,