Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/197

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

185

Пята книга Мойсея 12. 13.


ПЯТА КНИГА МОЙСЕЯ 12. 13.

і олїї твоєї, і перваків з буйної і дрібної скотини твоєї, і жадних обітниць твоїх, що обідюєш їх, нї добровільних дарів, нї жертви приношення рук твоїх;

 18. Нї; перед Господом, Богом твоїм,на тому місці, що вибере Господь, Бог твій, мусиш їсти їх, сам ти і син твій і дочка твоя, і наймит твій і наймичка твоя, і Левит, що в місці оселї твоєї; і радіти меш перед Господом, Богом твоїм, всяким ділом рук твоїх.

 19. Остерегайсь покинути Левита,покіль життя твого на землі твоїй.

 20. Коли Господь, Бог твій, розширить гряницї твої, як він промовляв до тебе, і ти скажеш: Хочу їсти мясива тому, що мясива тобі забажалось, можна буде тобі їсти мясиво.

 21. Коли далеке від тебе те місце,що Господь, Бог твій, вибере, щоб там поставити імя своє, так можна тобі заколювати 8 буйної і дрібної скотини, що дав тобі Господь, як я заповідав тобі, і їсти меш в оселї твоїй, як душа твоя вабажає.

 22. Можна тобі їсти його, як їсисарню та оленя: і нечистому і чистому можна їсти його.

 23. Тільки пильнуй, щоб не їсти крові, кров бо, се душа; то й не годиться тобі їсти душу з тїлом.

 24. Не будеш їсти її; мусиш виливати її на 8емлю, як воду.

 25. Не їсти меш її, про те щоб добре було тобі і дїтям твоїм по тобі; бо чинити меш те, що добре перед очима в Господа.

 26. Одначе ж присьвяти твої, яків тебе будуть й обітниці твої, возьмеш їх і прийдеш до того місця, що Господь вибере його;

 27. І принесеш всепалення твої, мясиво й кров, на жертівнику Господа, Бога твого; і кров заколених жертов твоїх буде вилита на жертівник Господа, Бога твого, я мясиво можна їсти тобі.

 28. Пильнуй і сповняй всї слова мої,що тобі заповідаю, щоб по віки було добре тобі й дїтям твоїм по тобі за те, що чинити меш все, що добре і праве перед очима Господа, Бога твого.

 29. Як Господь, Бог твій, проженеперед тобою ті народи, що до них ідеш, щоб їх прогнати, і ти проженеш їх і осядешся в землї їх,

 30. То бережись, щоб не запутався8а ними, після того, як будуть вони знівечені, та щоб не почав ти шукати богів їх, питаючи: Як служили сї народи богам своїм? Чинити му і я так!

 31. Не будеш чинити таке Господеві,Богу твому; бо все, що гидота перед Господом, ненавидна йому, те чинили вони перед богами своїми; бо навіть синів своїх і дочок своїх палили вони на огнї догоджуючи богам своїм.

 32. Усе, що заповідаю вам старайтесь сповняти; нїчого не причиниш, і нїчого не уймеш.

Голова 13.

Коли між вами 8’явиться пророк або сновидець, і покаже тобі ознаку або чудо,

 2. 1 справдиться овнака або чудо,про котре він казав тобі, говорючи: Ходімо слідом 8а иншими богами, що їх ти досі не 8нав, та будемо служити їм;

 3. То не будеш слухати того пророкаабо сновидця; бо Господь, Бог ваш, спокутує вас, щоб довідатись, чи справді ви любите Господа, Бога вашого, всім серцем вашим і всією душею вашою.

 4. За Господом, Богом вашим, будетеслідом ходити і його боятить; і будете ви додержувати заповіді його і слухати голосу його і служити йому і до його вірно прихилятись.

 5. І мусите вбити сього пророка абосновидця; бо він проповідував відступництво від Господа, Бога вашого, що вивів вас І8 Египецької землї, і визволив тебе із невольницького дому; хотів він звести тебе 8 дороги, якою йти заповідав тобі Господь, Бог твій. Сим робом викорените зло зміж вас.

 6. Коли брат твій, син матері твоєї,або син твій, чи дочка твоя, чи жона серця твого, чи приятель твій, любий як душа твоя, та буде підмовляти тебе тайкома, говорючи: Нумо, будем служити иншим богам, яких не знав ти, нї ти, нї батьки твої,

 7. Богам народів, що навкруги вас,