Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/199

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

187

Пята книга Мойсея 14. 15.


ПЯТА КНИГА

твоїм, на місцї, що вибере він, щоб там сьвятилось імя його, десятину зерна твого, вина твого і олїї твоєї, і перваки твоєї буйної й дрібної скотини, щоб ти навчавсь поки життя боятись Господа, Бога твого.

 24. А коли дорога буде далека длятебе, так що не вможеш туди нести його, тому що далеко до того місця, що Господь, Бог твій, вибере, щоб там поставити імя своє, коли благословить тебе Господь, Бог твій,

 25. Так оддай його за гроші, і завяжигроші в себе в руці, та й іди до місця того, що вибере Господь, Бог твій.

 26. І купиш там за гроші те, чогобажає душа твоя, буйну, чи дрібну скотину, вино й напиток, і все, чого бажає душа твоя; та й їсти меш там перед Господом, Богом твоїм, і веселити мешся сам і дім твій.

 27. 1 Левита, що в оселї твоїй, не покинеш ; нема бо в його з тобою паю і наслїддя.

 28. А при кіньцї трьох років відділиш десятину з усього вроджаю твого за сей рік, та й зложи се в оселї твоїй.

 29. 1 прийде Левит, бо в його немапаю і наслїддя з тобою, і зайда і сирота і вдова, що живуть у твоїй оселї, та й їсти муть вони до сита, щоб благословив тебе Господь, Бог твій, у всякому дїлї рук твоїх, що робити меш.

Голова 15.

При кінці кожних сїм років робити меш відпуст.

 2. А робити меш відпуст ось як: Кожний, хто пожичив кому, подарує пожичку, що дав її рукою своєю ближньому свому. Не буде напирати на ближнього свого чи на брата, бо обявлено відпуст Господній.

 3. Від чужоземця можна тобі вимагати; а те, що маєш в брата твого, те мусить відпустити йому рука твоя;

 4. Нехай же не буде в тебе вбогого.Бо Господь благословити ме тебе достатком у земл і, що Господь, Бог твій, дає тобі в наслїддє, щоб була твоя,

 5. Як тільки будеш пильно слухатиголосу Господа, Бога твого, і дбати меш, щоб сповняти всї заповіді, що заповідаю тобі сьогодні.

МОЙСЕЯ 14. 15. 187


 6. Бо Господь, Бог твій, благословивтебе, як сам обіцяв тобі; і ти давати меш пожичку на застав багацько народам, сам же ти не брати меш жадної пожички на застав; і панувати меш над багацько народами, над тобою ж не панувати муть вони.

 7. Коли буде в тебе вбогий чоловік,хто небудь І8 братів твоїх, в якій оселї твоїй, у землі твоїй, що дає тобі Господь, Бог твій, то не будеш твердий серцем і не зачиниш руки твоєї перед бідним братом твоїм.

 8. Нї, ти відчиниш руку твою і дасийому на вастав, скілько йому треба для недостатку його.

 9. Бережись, щоб не зродилась грішна думка в серці твоїм, як скажеш собі: надходить семий рік, рік відпусту! Та й станеш дивитись лихим оком на вбогого брата твого, і не даси йому нїчого, і нарікати ме він на тебе перед Господом і буде на тобі гріх.

 10. Давай щиро і не сердься, як давати меш йому; бо за се благословить тебе Господь, Бог твій, у всякому дїлї рук твоїх і в усьому, що чиниш руками твоїми.

 11. Вбогі бо люди нїколи не переведуться на землї; тим то я тобі й заповідаю, говорючи: Ти мусиш відчиняти руку твою для брата твого, для злиденного твого і для вбогого твого в землі твоїй.

 12. Коли буде проданий тобі браттвій, Єврей чи Єврейка, та прослужить шість років в тебе, таку семому році відпустиш їх від себе на волю.

 13. Тільки ж бо, як відпускати мешйого від себе на волю, то не подоба тобі відпускати його з порожніми руками.

 14. Ти наділиш його щедро із твоєїдрібної скотини та й з току твого і звиноточилатвого; чим тебе Господь, Бог твій, благословив, з того й даси йому.

 15. І памятай, що ти був рабом в Египецькій землі, та що Господь, Бог твій, визволив тебе; тому заповідаю тобі сьогодні ті речі.

 16. Коли ж станеться, що він до тебескаже: Не пійду від тебе, тому може що він любить тебе і дім твій, або що добре йому в тебе жити,