Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/200

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

188

Пята книга Мойсея 15. 16.


ПЯТА КНИГА МОЙСЕЯ 15.16.


 17. Так возьмеш ти шило та й проколеш його в ухо до дверей, і буде він до віку тобі рабом; так само гробиш і 8 рабинею твоєю;

 18. Нехай не буде тобі тяжко випустити його на волю; бо заробляв він тобі удвоє більше як наймитова плата, сїм років; і благословити ме тебе Господь, Бог твій, у всьому, що ти робиш.

 19. Усї перваки самцї, що зродятьсятобі І8 дрібної скотини твоєї, присьвятиш Господеві, Богу твому. Не поставиш до роботи первака твого бугая, і не стригти меш первака 8 дрібної скотини твоєї.

 20. Перед Господом, Богом твоїм,їсти меш їх що року на місцї, що вибере Господь, Бог твій, ти сам і дім твій.

 21. Коли ж у його та буде яка хиба,чи кульгаве, чи сьліпе воно, не приносити меш його в жертву Господу, Богу твому.

 22. В оселї твоїй їсти муть його, чистий і нечистий однаково, як ланю та оленя.

 23. Тілько крові його не їсти меш;на землю виллєш її як воду.

Голова 16.

Додержуй місяця Абива і сьвяткуй паску Господеві, Богу твому; бо в ночі, в місяці Абиві, Господь, Бог твій, вивів тебе 8 Египту.

 2. Тим же то мусиш приносити жертву паскову Господеві, Богу твому, дрібну й буйну скотину на місцї, котре Господь вибере, щоб там сьвятилось імя його.

 3. Не їсти меш до того нїчого квашеного; сїм день мусиш їсти до того опрісноки, хлїб 8ЛИДЄННИЙ; — бо тельмом вийшов єси 8 Египецької землі; щоб ти, доки життя твого на сьвітї, згадував виход твій із вемлї Египецької.

 4. Сім день по всіх займшцах твоїхне буде видко розквасу в тебе; а 8 мясива, що заколеш первого дня ввечері, нїчого не зостанеться до ранку.

 5. Не можна тобі приносити пасковужертву в одній із твоїх осель, що тобі дає Господь, Бог твій,

 6. А на місці, котре Господь, Богтвій, вибере, щоб там сьвятилось імя його, мусиш приносити паскову жертву, у вечорі, як заходити ме сонце, тієї години, як виходив єси 8 Египту;

 7. 1 пекти і їсти меш її на місцї, котре вибере Господь. А вранці встанеш та й вернешся до наметів твоїх.

 8. Шість день будеш їсти опрісноки;а семого дня будуть сьвяткові вбори про Господа, Бога твого; нїчого не робити меш.

 9. Сїм тижнів будеш лїчити собі;в того часу, як стануть серпом жати пашню, починай одлїчувати сїм тижнів.

 10. Тодї будеш обходити сьвято Господеві, Богу твому, приносючи добровільні дари руки твоєї, що давати меш їх, чим благословить тебе Господь, Бог твій;

 11. І веселити мешся перед Господом, Богом твоїм, ти і син твій і дочка твоя, і наймит твій і наймичка твоя, і Левит, що в оселях твоїх, і приходень і сирота і вдова, що між твоїми людьми, на місцї, котре вибере Господь, Бог твій, щоб сьвятилось там імя його.

 12. І памятай, що був єси рабомв Египтї і додержуй і сповняй сї встанови.

 13. Сьвято кучок будеш сьвяткуватисїм день, як звезеш вроджай на тік і до винотоку твого.

 14. 1 будеш веселитись в те сьвятоти і син твій, і дочка твоя, і наймит твій, і наймичка твоя, і Левит, і приходень, і сирота, і вдова, що живуть в оселях твоїх.

 15. Сїм день будеш обходити сьвятоГосподеві, Богу твому, на місцї, котре Господь вибере; бо Господь, Бог твій, благословити ме тебе у всякому вроджаю твому, і в усякому дїлї рук твоїх; тільки бувай веселий.

 16. Три рави до року ввесь мувькийпол твій мусить являтись перед Господом, Богом твоїм, на місці, котре він вибере; у сьвято опрісноків і в сьвято тижневе, і в сьвято кучків, і не будете показуватись 8 порожніми руками перед Господом:

 17. Кожен 8 дарами, по своїй спромозі, чим Господь, Бог твій, благословить тебе.