Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/201

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

189

Пята книга Мойсея 16. 17.


ПЯТА КНИГА МОЙСЕЯ 16. 17.


 18. Суддїв і громадські голови мусишпоставити собі у всїх оселях твоїх, які дав тобі Господь, Бог твій, по по* коліннях твоїх; а вони мають судити людей судом праведним.

 19. Не будеш перекручувати судуабо вважати на лице і не візьмеш дарунків; бо дарунки засьлїплюють очі чоловіка мудрого і перекручують слова чоловіка правдивого.

 20. По правдї, по правді мусиш чинити, щоб жити на сьвітї і вдержати 8емлю, що Господь, Бог твій, дав тобі.

 21. Не насаджуй ашерім* = деревину кодо жертівника Господа, Бога твого, що вробиш собі; не став стовпів їх, бо ненавидить Господь, Бог твій.

Голова 17.

Не приноси на жертву Господеві, Богові твому, бичка и барана, що має яку хибу, яку огидь; бо се гидота Господеві, Богу твому.

 2. Коди між сусїдами твоїми, в якійоселї твоїй, що дав тобі Господь, Бог твій, та внайдеться чоловік чи жінка, що чинити муть погань перед очима Господа, Бога твого, переступаючи вавіт його,

 3. 1 стануть служити иншим богамі припадати муть ниць перед ними: перед соньцем, місяцем або перед войнством небесним*51', чого я не заповідав,

 4. А тобі про се скажуть і ти се почуєш, то мусиш добре про се розвідати: і як виявиться, що се правда, і так воно в, і таку гидоту вроблено в Ізраїлі*,

 5. Тодї мусиш вивести того чоловікачи то жінку, що вкоіли погане діло, ва твої ворота, та й побєш їх каміннєм, так щоб погибли.

 6. По слову двох сьвідків мусятьстратити осудженого на смерть. Неможна стратити його по слову одного сьвідка.

 7. Рука сьвідків нехай буде на нихперша, а рука всього люду потім. Сим * Ашерім, зрубана гіляста деревина, що семицькі народи застромлювали в землю коло престолів Бааля, і в честь Астарта, котру вважали за богиню неба і за богиню любви. ** Перед 8орями. робом викорінювати меш зло вміж вас.

 8. Коли буде тобі вже надто трудноровсудити справу між кровю а кровю, між позивом а позивом, між зраненим а зраненим, який небудь спір в оселї твоїй, так встанеш і пійдеш до місця, що його вибере Господь, Бог твій,

 9. 1 прийдеш до сьвященників Левитів і до судді, що буде того дня, та й розпитаєш, і вони дадуть тобі судовий вирік.

 10. 1 ти вробиш по слову, що тобіскажуть на місці тому, що вибере Господь, і пильнуй щоб сповнити все, як вони навчять тебе.

 11. Ти вробиш по слову вакона, щовони навчять тебе, і по правдї, що скажуть тобі; од вироку, що скажуть тобі, не відступиш нї праворуч, нї ліворуч.

 12. А чоловік, що чинити ме очайдушно, та не послухає сьвященника, котрий там стоїть, щоб служити Господеві, Богу твому, або судді, такого чоловіка стратити. Сим робом будеш викорінювати вло зміж Ізраїля.

 13. 1 ввесь народь мусить чути і боятись, і не чинити ме вже очайдушно.

 14. Як прийдеш у землю, що даєтобі Господь, Бог твій, і занявши її осядешся в їй та скажеш: Поставлю над собою царя, як у всіх народів, що навкруги мене:

 15. Так поставиш над собою царемтільки того, кого Господь, Бог твій, вибере; зміж браття твого вибереш царя над собою. Не можна тобі поставити над собою чужоземця, що не в твого браття.

 16. Тільки не буде він ваводитибагацько коней, і не вертати ме людей в Египет, щоб можна було заводити багацько коней; бо ж Господь приказав вам: Більш уже не можна вам вертатись сїєю дорогою.

 17. Так само не буде він заводитив себе багацько жіноцтва, щоб серце його не відступило. Та й срібла і золота не буде він багацько нагромаджувати в себе.

 18. 1 як сяде на царському престолі*,так мусить переписати собі сей закон в книгу із тієї, що лежить перед сьвященниками Левитамп.