Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/203

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

191

Пята книга Мойсея 19. 20.


ПЯТА КНИГА МОЙСЕЯ 19. 20.

вбив ближнього свого ненароком, без ненависті до його перше,

 5. От так, прикладом, як хто прийдез ближнім своїм у гай рубати дерево, та й замахне сокирою в руцї, щоб зрубати дерево, а зелїзо ізскочить з топорища та й влучить ближнього, так що той вмре: то такий нехай втікав до одного із сих мість, щоб остатись живим;

 6. Щоб кровоместник, вапалавшисерцем і пустившись на вдогін за убійцею, не здогнав його, коли далека дорога, та й не вбив його, хоч він не повинен вмерти, тому бо не мав до його ненависті перше.

 7. Тим заповідаю тобі і наказую:Три міста одд’їлиш собі.

 8. А коди Господь, Бог твій, розширить гряницї твої, як він клявся батькам твоїм, і дасть тобі всю землю, що батькам твоїм обіцяв дати,

 9. Коли старати мешся сповняти всїзаповіді, що заповідаю тобі сьогодні, як будеш любити Господа, Бога твого, й ходити дорогами його повсячасно, так мусиш до сїх трьох ще три міста добавити собі,

 10. Щоб не проливалась безвиннакров у землї твоїй, що Господь, Бог твій, дав тобі в наслїддє, і щоб не було на тобі вини за кров.

 11. Коли ж чоловік ненавидить ближнього свого, і засяде на його і напавши вбв його, так що той вмре, і коли він утече до котрого із сїх міст:

 12. Так пішлють туди старші ів міста його і приведуть його звідтам, та й оддадуть його в руки кровоместникові на смерть.

 13. Очі твої нехай не щадять його;змий безвинну кров з Ізраїля, і буде тобі добре на сьвітї.

 14. Не нарушай межі ближньоготвого, що зробили її предки в твому наслїддї, що мати меш в землї, котру дав тобі в державу Господь, Бог твій.

 15. Одному сьвідкові не можна ставати проти кого небудь задля якої кривди і задля якої провини і задля якого гріха, котрим той согрішить. По слову двох сьвідків або по слову трьох сьвідків буде доказана справа.

 16. Коли виступить сьвідок льживий проти кого небудь, щоб сьвідчити в якому переступі,

 17. Так нехай стануть оба, що сваряться, перед Господом, перед сьвященниками й суддями, що у той час судити муть.

 18. А судді* нехай розберуть добре;як же сьвідок сей криво сьвідчив, і льживо говорив проти брата свого:

 19. Тодї вробите з ним те, що вінзадумував вробити з братом своїм; сим робом викорінювати меш зло зміж людей твоїх.

 20. А другі почують і побачить та йне робити муть вже такого ледачого вчинку серед вас.

 21. Око ж твоє нехай не щадить такого: Життє за життя, око за око, зуб ва вуб, рука за руку, нога за ногу!

Голова 20.

Як виходиш на війну проти ворогів і бачиш конї й колесницї, і люд лїчбою більший за тебе, не бійся їх; бо з тобою Господь, Бог твій, що вивів тебе з Египецької землї*.

 2. Як же маете вже ставати до бою,так нехай виступить сьвященник і промовить до люду,

 3. Кажучи до них: Слухай Ізраїлю!Ви йдете тепер до бою з вашими ворогами; нехай не млїє ваше серце, не лякайтесь і не полохайтесь і не жахайтесь перед ними.

 4. Бо Господь,. Бог ваш, іде звамиза вас битись із ворогами вашими, щоб спасти вас.

 5. А старшина говорити ме до людей:Хто збудував нову домівку та й не посьвятів її, нехай іде та й вернеться в домівку свою; щоб не вмер на війні а хто иншій не посьвятив її.

 6. 1 хто насадив виноградник, та щене користався ним, нехай іде і вернеться в домівку свою, щоб не вмер на війні, а хто инший користувався.

 7. І хто засватав женьщину, та йще не взяв її, нехай іде й вернеться в домівку свою; щоб не вмер на війні, а хто инший взяв її.

 8. І промовить ще старшина до людей так: Хто лякається і млїє серцем, нехай іде й вернеться в домівку свою, щоб не хляло серце в його браття так як у його.