Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/207

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

195

Пята книга Мойсея 23. 24.


ПЯТА КНИГА МОЙСЕЯ 23. 24.

Тим мусить табір бути сьвятим, щоб він та не бачив негожого між вами та й не одвернувся від вас.

 15. Не віддаси раба, що втік відпана до тебе, панові ного.

 16. Жити ме в тебе, в такому місці,яке вибере в якій небудь оселї твоїй, де йому лучче; не тисни його.

 17. Не буде жадної блудницї ів дочок Ізрайлевих і не буде жадного блудника із синів Ізрайлевих.

 18. Не подавати меш як обітницюплату від блудницї чи гроші за собаку в дом Господа, Бога твого; бо і се гидота перед Господом, Богом твоїм.

 19. Не будеш давати на чинш братові твойму — нї гроша на чинш, нї харчі на чинш, і нічого на чинш, на що тільки можна наложити чинш.

 20. Чужоземцеві можна давати начинш, братові ж свому не давати меш на чинш, щоб тебе благословив Господь, Бог твій, у всякому дїлї рук твоїх на 8емлї, що йдеш ваняти її.

 21. Коли зробиш яку обітницю Господеві, Богу твому, не гайся сповнити її; бо Господь, Бог твій, певно впімнеться в тебе, і буде тобі гріх.

 22. А коли ванехавш зробити обітницю, не буде гріха тобі.

 23. Що вимовили уста твої, те мусиш додержати й сповнити, так як по добрій волї обицяв еси Господеві, Богу твому, що мовляли уста твої.

 24. Як увійдеш у виноградник ближнього твого, можна тобі їсти ягод, скільки душа твоя забагне, до наситу, а в посудину твою не класти меш їх.

 25. Як прийдеш на поле ближньоготвого, можна тобі рвати колоссе рукою, але серпом не замахнешся на пашню ближнього твого.

Голова 24.

Коли возьме чоловік жінку та й ожениться 8 нею, вона ж не внайде милості в очах його, тим що він бачить у неї що небудь мерзенне, та й напише їй розвідний лист і, віддавши його в руки її, відпустить її;

 2. 1 коли вона вийде з його домівкиі пійде ваміж за иншого;

 3. Та і другий чоловік зненавидитьїї і, написавши розвідний лист, оддасть їй в руки та й вишле її І8 своєї домівки; або коли вмре другий чоловік, що взяв її за жінку;

 4. Тоді не можна первому її чоловікові, що відпустив її, знов брати її за жінку після того, як вона опоганилась; бо се гидота перед Господом, Богом твоїм. Не будеш допускати гріх у землю, що Господь, Бог твій, дає тобі в наслїддє.

 5. Коли чоловік тільки що взяв новужінку, не годиться ійти йому на війну, і не годиться накладати на його ніякого громадського відробітку; нехай зостається на волї в домівці своїй на один рік, щоб веселити жінку свою, що взяв її.

 6. Не годиться брати в вастав жорна або жорнового каменя; такий бо життє бере в 8астав.

 7. Коли знайдеться такий чоловік,щоб украв кого зміж братів твоїх, зміж синів Ізрайлевих, та й неволить його або продасть його, так смерть тому злодієві. Сим робом викорениш зло зміж людей твоїх.

 8. Як буде в кого заразлива болячка,бережись дуже, і сповняй все, чого навчати муть вас сьвященники ваші Левити. Як я заповідав їм, так і будете сповняти.

 9. Памятай, що вчинив Господь І8Мирямною в дорозі, після виходу вашого 8 Египту.

 10. Як позичаєш ближньому твому,не йди в домівку його, щоб взяти застав;

 11. Стій внадвору, а той, кому позичаєш, нехай винесе тобі застав надвір.

 12. 1 коли се вбогий чоловік, то нейди спати, мавши в себе застав його.

 13. Притьмом треба тобі вернутийому застав при заході сонця, щоб він лїг у свитині своїй, і благословив тебе; і буде се праведно перед Господом, Богом твоїм.

 14. Не тіснити меш денного робітника, вбогого І мізерного, ЧИ ВІН 8МІЖ браття твого, чи із приходнїв, що пробувають у землі твоїй, в оселях твоїх.

 15. Того ж самого дня, як він заро[ бить, даси йому плату, перше нїм І сонце зайде над нею; бо він бідняка із*