Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/211

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

199

Пята книга Мойсея 28.


ЯЛТА КНИГА МОЙСЕЯ 28.


 11. І дасть Господь тобі достатокплоду нїдра твого і плоду скотини твоєї і плоду поля твого, добробит у землі, що клявся Господь батькам твоїм дати тобі.

 12. Господь відчинить для тебе благодатну скарбницю свою, небо, щоб дати тобі своєї пори дощ і щоб благословити всяке дїло руки твоєї; і пожичати меш многим народам, сам же не пожичати меш.

 13. 1 вчинить Господь тебе головою,не хвостом, і будеш все йти вгору, нїколи вниз, коли будеш слухати заповідей Господа, Бога твого, що 8аповідаю тобі сьогодні, щоб додержував і сповняв їх,

 14. 1 не відхилявся від усїх слів, щозаповідаю вам сьогодні, нї праворуч, нї дїворуч, щоб ходити 8а иншими богами і служити їм.

 15. Коли ж не слухати меш голосуГоспода, Бога твого, і не старати мешся сповняти всі ваповідї його і встанови, що заповідаю тобі сьогодні, так прийдуть на тебе всїцї прокляття і справдяться над тобою:

 16. Проклят будеш в місті, і проклятбудеш на полї.

 17. Проклят буде твій кошик і діжатвоя.

 18. Проклят буде плід нїдра твогоі плід поля твого, плід коров твоїх і плід овець твоїх.

 19. Проклят будеш при вході і проклят будеш при виході.

 20. Господь посилати ме на тебе прокляттє, смуток і вакляття на все, що робиш рукою твоєю, що нї чинити меш, докіль не погибнеш і не щезнеш нагле за ледарство вчинків твоїх, 8а те, що покинув мене.

 21. Побивати ме тебе Господь чумою, докіль ти не щезнеш із 8ЄМЛЇ, куди прийшов, щоб 8аняти її.

 22. Побивати ме тебе Господь сухотою і трясцею, і спекою і пожарами, і посухою і снїтїйом і споловілим колосом; і все те буде непокоіти тебе, поки не згинеш.

 23. І стане міддю твоє небо, що надголовою твоєю, і зелїзом земля, що під тобою.

 24. Заміст дощу сипати ме Господьна землю твою порохами та піском: 8 неба падати ме се на тебе, поки не

8ГИНЄШ.


 25. Оддавати ме тебе Господь на забій перед ворогами твоїми; по одній дорозї виходити меш проти них, а сіма шляхами втікати меш від них, і будуть гонити тебе по всіх царствах

8ЄМЛЇ.


 26. І буде твій труп поживою усякому птаству піднебесному І 8ЬВІрам земним, і ніхто не буде відганяти їх.

 27. Побивати ме тебе Господь Егапецькими болячками, і вередами і коростою і струпом, що не здолїєш вилічитись від них.

 28. Побивати ме тебе Господь шаленнєм і слїпотою і одеревіннєм серця;

 29. 1 ходити меш в полуднє помацькикругом, як сліпий мапяє в темряві, і ніщо не вдасться тобі в дорогі твоїй; всякого дня будуть тілько неволити тебе і обдирати, і ніхто не рятувати ме тебе.

 30. Засватаєш жінку, а лежати мез нею инший; збудуєш домівку, та й не жити меш в ній; насадиш виноградник, та й не покористуєшся ним.

 31. Бичка твого вбють перед очиматвоїми, і не їсти меш 8 його; осла твого заберуть перед тобою, і не вернеться тобі; дрібну скотину твою пооддають ворогам твоїм, а в тебе нікому буде рятувати її.

 32. Синів твоїх і дочок пооддаютьиншому народові, і бачити муть очі твої і плакати муть по них всякого дня, а в руцї в тебе сили не буде.

 33. Вроджай І8 поля твого і всю працю твою їсти ме нарід, що не внаєш його; а 8 тебе будуть повсячасно тілько знущатись і мучити тебе.

 34. І скрутишся ти од видовища, щопобачять очі твої.

 35. Побє тебе Господь лихими боляками на колінах і по голенях, від підошви та й до тїмя твого, що не 8Д0* 1 лівш вигоїтись.

 36. Поведе тебе Господь і царя твого,що поставиш його над собою, до народу, якого не знав єси, нї ти нї батьки твої; і служити меш там иншим богам, з дерева і каменя.

 37. І зробишся чудовищем, поговоркою, і посьміховиском у всіх наро