Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/214

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

202

Пята книга Мойсея 29.


ПЯТА КНИГА МОЙСЕЯ 29. ЗО.

по всїх прокляттях 8авіту, як написано в книзі* закону сього.

 22. І дальші роди, дїти ваші, що будуть після вас, і чужоземець, що прийде 8 далекої землі, побачивши кари сієї вемлї і муки, що їх завдавати ме їй Господь, кавати муть,

 23. Що вся земля пожарище, сіркаі сіль; вемля не васїяна, де ніщо не росте і жадна билина не вдержиться, як вападня Содома і Гомора, Адама і Зебоїм, що перевернув їх Господь у гніву свому і в досадї своїй;

 24. І казати муть всі народи: Прощо Господь вробив так із сією землею ? Чого так дуже вапал ав гнїв його?

 25. І кавати муть їм: За те, що покинули завіт Господа, Бога батьків своїх, що його вчинив 8 ними, як виводив їх із Египецької землі,

 26. І тому, що вони пішли і служити стали богам иншим, і падали ниць перед богами, яких вони не знали, і яких він не дав їм.

 27. І запалав гнїв Господень на сюземлю, так що допустив на неї всі прокляття, які написано в’сій книзі;

 28. І вирвав їх Господь із сієї землів гніві і в досадї і в пересердї великому, та й кинув їх у другу 8ЄМЛЮ, як оце й єсть.

 29. Що, втаєне, те належить Господеві, Богу нашому; що ж відкрите, те наше і дітей наших, по віки, щоб ми сповняли всі слова закону сього.

ГОЛОВА ЗО.

Як сповняться над тобою всї ті слова, благословенне і прокляттє, що я поставив перед тобою, і як до серця приймеш їх між всіма народами, куди загнав тебе Господь, Бог твій,

 2. Та й навернешся до Господа, Богатвого, і слухати меш голосу його, стеменно так, як заповідаю тобі сьогодні*, ти й сини твої, всім серцем твоїм і всією душею твоєю:

 3. То Господь, Бог твій, поверне тебе 8 неволї, і змилосердиться над тобою; він знов позбирає тебе зміж усїх народів, між котрими розсіяв тебе Господь, Бог твій.

 4. Коли б твої вигнанцї були і насамому кінці неба, то і там повбирає тебе Господь, Бог твій, і ввідтам покличе тебе;

 5. І Господь, Бог твій, приведе тебев землю, що нею орудували батьки твої, і ти мати меш її; і стане він чинити добро тобі, і намножить тебе більш як батьків твоїх.

 6. І Господь, Бог твій, обріже серцетвоє і серце дітей твоїх, щоб ти любив Господа, Бога твого, всім серцем твоїм і всією душею твоєю, щоб остався при життю.

 7. І оберне Господь, Бог твій, всїті закляття проти ворогів твоїх і проти ненавидників твоїх, що гонили тебе,

 8. А ти навернешся й слухати мешголосу Господнього і сповняти меш заповіді його, що заповідаю тобі сьогодні*.

 9. 1 Господь, Бог твій, дасть тобі достаток в усякому ділі руки твоєї, в плоді* нїдра твого і в плоді* скотини твоєї і в плоді* поля твого, щоб тобі добре було; бо Господь буде знов радуватись тобою, даючи тобі добро, як радувався батьками твоїми,

 10. Коли слухати меш голосу Господа, Бога твого, додержуючи заповіді його, і коли вернешся до Господа, Бога твого, всім серцем твоїм і всією душею твоєю.

 11. Бо ся заповідь, що заповідаю їїтобі сьогодні*, вона не тяжка для тебе і не далека від тебе.

 12. Не на небесах вона, щоб ти мігсказати: Хто про нас зніметься на небеса та звідтам достане нам її, щоб ми почули її та сповняли?

 13. Та й не за морем вона, щоб сказати: Хто задля нас перепливе через море, та здобуде нам її, щоб нам почути її і сповняти?

 14. Нї! Слова сї дуже близько в тебе, вони в устах твоїх і в серцї твому, щоб спевняти їх.

 15. Дивись, я сьогодні поставив перед тобою життєй добро, смерть і лихо,

 16. Заповідаючи тобі сьогодні любити Господа, Бога твого, ходити дорогами його і додержувати заповіді його і встанови його й присуди його, щоб ти жив і намножувався, і щоб Господь, Бог твій, благословив тебе на 8ємлі, що йдеш заняти її.