Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/225

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

213

Книга Ісуса Навина 6. 7.


КНИГА ІСУСА


 27. Господь же був з Йозейом і слава його носилась по всїй країні.

Голова 7.

Та сини Ізрайлеві прогрішились велико, бо взяли з заклятого: Ахан син Хармія, сина Сабдїввого, сина Зариного, покоління Юдиного, взяв із заклятого, і запалав гнїв Господень проти синів Ізраїля.

 2. Саме тоді послав Иозей людей уГай поблизу Бет-Авена, на схід сонця від Бетеля, та й наказав їм: Ідіте в ту країну на розглядини. І пійшли люде на розглядини, та й розгледіли Гай.

 3. Вернулись тоді до Иозея та й оповідають йому: Не треба йти туди всім народом, а нехай би пішло чоловіка 80 дві чи 80 три тисячі та й підневолять той Гай. Шкода тобі ввесь люд наш трудити, бо їх там омаль.

 4. От і пійшло туди людей тисяч ізотри чоловіка, та вони повтікали з бою перед Гаянами.

 5. І побили 8 них Гаяне 8 трийцятьі шість чоловіка, вганяли за ними зперед городських ворот аж до Себариму, і били втікаючих 8 узгіря; тоді потаяло £ народу серце і взялось водою.

 6. Иозуа роздер одежу на собі та йупав ниць перед ковчегом Господнім, і лежав аж до вечора, він і громадські мужі в Ізраїлі, і посипали собі землею голови.

 7. І рече Ісус: Ой Господи Боже: чина те ж перевів еси людей сих через Йордань, щоб нас подати Аморіям на поталу? Ой коли б ми були наважились осїстись по тім боцї Йордані!

 8. Тільки ж бо я благаю тебе, Господи, навчи, що маю казати після того, як Ізрайлитяне мусїли втікати перед своїми ворогами?

 9. Як почують про се Канаанії та йусї осадники землі сієї, так обсядуть нас навкруги, та й викоренять імя наше з землі. Що ж ти вчиниш тоді про твоє велике імя?

 10. Господь же відказав Йозейові:Устань! Про що се лежиш на твойму лиці?

 11. Ізраїль провинив; переступивмій 8аповіт, що я заповідав їм, та й присвоїли собі ЩОСЬ І8 проклятого.

НАВИНА 6. 7. 213

Сим робом учинили вони злодійство, а й надто ще вкрадене сховали між своїм посудом.

 12. От через що не здолїли сини Ізрайлеві встояти перед своїми ворогами, а мусїли перед своїми ворогами навтеки втікати: бо й сами під проклятте підпали. Тим же то не буду я з вами довше аж поти, покіль проклятих не вигубите зміж себе.

 13. До дїла! осьвяти люд і повели:Дбайте про те, щоб на завтра були чисті: бо так сказав Господь, Бог Ізрайлїв: Прокляте у тебе Ізраїлю! Тим не 8долївш встояти перед ворогами твоїми, докіль не ввернеш від себе те, що передане проклонові.

 14. Про се ж то вавтра рано вранцінехай приходять сюди покоління 8а поколїннем, і те поколінне, которе зазначить Господь черев жереб, те нехай приступав по племенам, а котре племя вкаже Господь, те нехай приступав родинами; котору ж родину зазначить Господь, та нехай приступав по одинцю, чоловік ва чоловіком.

 15. Того ж, котрий піймається на8&клятій річі, нехай спалять живцем 8 усім його майном: бо переступив заповіт Господень і вчинив погань в Ізраїлі. и16. Оце ж назавтра вранці повелїв Иозуа приступати поколінне за поколїннєм, і показалось покол інне Юдине.

 17. Тоді звелїв приступати племенам Юдиним, і зазначено племя Зарине. Тоді звелїв приступати родині За-, риній, і зазначено родину Сабдїеву.

 18. Тоді вже звелїв приступати родині чоловік за чоловіком, та й зазначено Ахана, сина Харміввого, сина Сабдїєвого, сина Зариного, І8 покоління Юдиного.

 19. 1 сказав тодї Йозей Аханові: Сину мій, ушануй Господа, Бога Ізрайлевого, та й признайся, і скажи менї, що вчинив еси; не втаюй передо мною нічого!

 20. І відказав Ахан Йозейові і каже: Справді я провинив проти Господа, Бога Ізрайлевого, те й те вчинив:

 21. Побачив я між лу пом гарне у бранне Синеарське та дві сотні сиклів ері' бла та золотий язик вагою в пятьде