Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/227

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

215

Книга Ісуса Навина 8. 9.


КНИГА ІСУСА НАВИНА 8. 9. 215

в руки. І простяг Й08ЄЙ списа, що був у руцї в нього, проти міста.

 19. Люде ж ті, що лежали в засїдї,схопились, як простяг він руку, і ввійшли в город та й опанували його, і зараз підпалили місто огнем.

 20. Озирнуться тодї Гаяне, коли ждим над містом устає до неба; тодї втеряли вже снагу сюди чи туди втікати, бо й ті, що втікали, обернулись проти них. и

 21. Бо ж Йозей і всї Ізрайлитяне,побачивши, що місто позадь їх опановано та димова хмара встає понад городом, обернулись назад і побивали Гайських горожан.

 22. А ті, що взяли і запалили місто,вийшли з міста на стрічу своїм, а они опинились тепер серед Ізрайлитян, так що сї били на них і по цім і по тім боцї; і бито їх поти, покіль не 8Істалось із них нікого, щоб утекти чи рятуватись.

 23. Царя ж Гайського взято живцемі приведено перед Йозея.

 24. Як же вигубили Ізрайлитяне всіхосадників Гайських в чистому полї, в степу, де їх наздоганяно, і як вони попадали від меча всі до останнього, то вернулись усї Ізрайлитяне у Гай, та й повигублювали всіх осадників його.

 25. А було всіх тих, що полягли тогодня, і чоловіків і жінок, дванайцять тисяч, осадників Гайських.

 26. Йозуа же не спускав руки своєї,що держав у ній списа, докіль не передав прокляттю всіх осадників Гайських.

 27. Тільки скотину та вдобутий в місті луп позабирали Ізрайлитяне собі по наказу Господньому, що дав Господь Йозещові.

 28. Йозей ж пустив Гай на пожежуі зробив з нього могилу на вічні часи, пустку по сей день.

 29. А царя Гайського повісив на шибениці до вечора. Як же сонце зайшло, повелів Иозей зняти його трупа з шибениці і кинуто його у воріт міста та й насипано над ним високу камяну могилу, що стоїть там і сей день.

 30. Тоді ж таки спорудив Иозуа жертівника Господеві, Богу Ізрайлевому, на Гебал горі,

 31. Як заповідав раб Господень Мойсей Ізрайлитянам, як стоїть написане в книзі закону Мойсейового, жертівник з нетесаних каменів, що необроблювано їх залізним знаряддєм, і принесли вони на ньому всепаленнв Господеві і зложили жертви мирні.

 32. І написав він там на каменняхвідпис Мойсейового закону, що написав сей синам Ізрайлевим.

 33. 1 поставали всі Ізрайлитяне, громадські мужі і князі і судді по цїм і по тім боцї скрині сьвідчення навпроти сьвященників Левійських, що носили скриню закону Господнього, так приходні, як і горожане, одна половина їх навпроти Гарисим гори, а друга половина навпроти Гебал гори, як се приказав було раб Господень Мойсей перше, на те, щоб благословляти людей Ізраїля.

 34. І потім прочитав він усї словазакону, і благословення і прокляття, так, як воно написано в книзі закону.

 35. Не було нїчого з усього того, щозаповідав Мойсей усїй громаді оІзраїльскій, чого не прочитав би Йозей перед усією громадою Ізраїля, перед жіноцтвом, і перед малечою і перед чужинцями, що перебували 8 ними.

Голова 9.

Як же, почули про се всї царі, що жили по тім боцї Йордані по горах і долинах і всюди вподовж низини великого моря та й до Ливану: Гетії, Аморії, Канаанії, Ферезії, Гевії й Евузії,

 2. То й зібрались вони докупи, щобєдинодушно воювати Йозея й Ізраїля.

 3. Та осадники Габаонські, як почули, що вчинив Йозуа з Ерихоном та з Гаєм,

 4. Піднялись на хитрощі: набралихарчі на дорогу і обвішали свої осли драними торбами та старими подертими й посшиваними бурдюками на вино,

 5. 1 повбувались у старе й полатанеобуве і повдягались у стару подрану одїж, а ввесь харчовий хлїб у них був черствий та покрушений.

 6. Оттак прийшли вони до Ісуса в табір під Галеал, і промовили до нього й до громадських мужів Ізраїльских: