Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/231

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

219

Книга Ісуса Навина 11. 12.


КНИГА ІСУСА НАВИНА 11. 12.

потугою своєю несподівано на Мером водах, та й кинувсь на них.

 8. І подав їх Господь в руки Ізрайлитян, і били вони їх і гнали їх до Сидону великого і до МисреФот-Маїму і до Мицфи-долини на схід сонця, і перебили їх так, що не втїк нїхто.

 9. І розправивсь із ними Ісус так,як повелїв йому Господь: коням їх поперерізував жили а боєві колесницї їх попалив.

 10. Того ж часу, повернувши Йозуа,опанував Асор, і вбив царя його; бо Асор та був перше головою усім містам в цїм царстві.

 11. І побили вони всїх людей, щотам були, кинувши на їх проклін: ніщо живе не зосталось там, а самий Асор пустили димом.

 12. І загорнув Йозуа під свою рукувсї городи царів тих вкупі 8 їх царями, та й поруйнував, і розпростер проклін на них, як повелїв Мойсей, раб Господень.

 13. Тільки ті міста, що стояли навижинах, тих не пустили Ізрайлитяне димом, Асор же спалив Ісус.

 14. А ввесь луп із тих городів і скотину, позабірали сини І8раїля собі; усїх же людей побили і повикоренювали, не лишаючи нікого в живих.

 15. Як заповідав Господь рабові свойму Мойсейові, так заповідав Мойсей Йозейові, і так учинив Йовей не опустивши 8 того нї слова, що Господь заповідав Мойсейові.

 16. 1 оттак загорнув Йозуа всю горішню землю, всю полуденну країну, і всю Гозен-землю, і поділлє й степ, і гору Іврайлеву і те поділлє, що до неї тяглося,

 17. Від гори Халак, що тягнесь доСеїру, аж до Баал-Гаду в Ливанській долині під Ермоном; і всіх царів позавойовував та й повбивав.

 18. Довго воював Йозуа з усіма симицарями.

 19. Не було нї одного міста, щобмирно піддалось Ізрайлитянам, окрім Гевіїв, осадників Габаонських: всї завоювали вони оружньою силою;

 20. Було бо се від Господа, що закаменив серця їх так, щоб вони одважувались на війну з Ізраїльом, щоб розпростирано на них проклін без милосердя і викоренювано їх, як заповідав Господь Мойсейові.

 21. Того ж часу двинув Ісус та йповибивав Енакіїв по горах у Гебронї, Давирі, в Анаві, по всїх горах Юдиних та Ізрайлевих; з містами їх, і розпростирав Йозуа на них проклін.

 22. Не зосталос нї одного з Енакіїву займищі синів Ізрайлевих; тільки в Газї, в Гетї та в Азоті задержавсь останок їх.

 23. І опанував Йозуа всю землю, яксе Господь заповідав Мойсейові, і віддав її в наслїддє Ізрайлитянам поглядом на їх дїленицю по поколіннях їх. І опочила 8ЄМЛЯ од війни.

Голова 12.

Оце ж ті, що царювали в тій землї, а сини Ізрайлеві осягли 8емлю їх у державу: по тім боцї Йордані на схід сонця, земля від Арнон-річки та й до Ермон-гір, і ввесь степ на схід сонця:

 2. Сигон, царь Аморійській, що царював у Гесбонї і панував над землею від Ароера, що при березі Арнон-річки, і над половиною Галаада до Есбок-річки, гряницї Аммонїйської,

 3. І над степом до моря Киннеритського на схід сонця та й до моря степового, Солоного моря, на схід сонця навпроти Бет-Ешимоту, а на полуднє над містами, що під Фасгою.

 4. А займище Огове, царя Базанського, що був з останніх РеФалів-велетнів і царював ув Астаротї й Едреї,

 5. 1 панував над Ермон-горамиіСалхою і всім Базаном до гряницї Гессурійської і Маахійської, і над половиною Галааду до границі, Сигона, царя Гесбонського.

 6. Мойсей, раб Господень, та синиІзрайлеві звоювали їх, а Мойсей, раб Господень, оддав ту вемлю у державу Рубенїям та Гадїям, та півколїнові Манассія.

 7. А се ті, що царювали в тій землї,що ввоював Йозуа та сини Ізраїля по тім боцї Йордані на захід сонця, від Баал-Гаду, в Ливан-долинї та й до Лисих гір, що тягнуться до Сеіру, і що їх землю наділив Иозей поколінням Ізрайлевим у державу після дїле ниць їх,