Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/234

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

222

Книга Ісуса Навина 14. 15.


КНИГА ІСУСА НАВИНА 14. 15.

й досї, як треба воювати, або сюди й туди ходити.

 12. Надїли ж менї сю нагірню вемлю,що про неї глаголав того дня Господь: своїми ушима чув єси про се того дня. Там живуть Енакії і міста в їх великій утверджені; та може Господь менї поможе повиганяти їх, як обітував Господь.

 13. І благословив його Йозуа, та йнадїлив Калебові Ефуніенкові Геброн у наслїдню державу.

 14. Тим же то й достав ся Геброн унаслїддє Калебові Ефуніенкові Кенезійцеві по сей день, бо він показав себе вповні слухняним до Господа, Бога Ізрайлевого.

 15. Гербон же прозивавсь перше Кіріят-Арбе, як се ввався між синами Енака один чоловік великий. І втихомирилась од війни земля.

Голова 15.

У д іл синів Юдиних по родинах їх випав такий: В межу з Ідумеєю був степ Син, від полудня, при кінці Темана;

 2. їх полуденна гряниця сягала відкінця Солоного моря, від простираючогося на полуднє затоку його;

 3. 1 простягалась на полуднє від Скорпіонового проходу до Зина і тягнулась на полуднє від Кадес-Барне, і підіймається просто на полуднє на Гезрон; та йде просто на Адар і повертає на Карка.

 4. Звідтіля тягнеться на Азмон і йдедалїй до Египецької річки, і кінчиться над морем. Се полудення гряниця.

 5. Всхідньою ж гряницею служитьСолоне море, аж до в’устя Йордані. А гряниця від півночі починається від ватоку морського від устя Йорданського.

 6. Тоді підіймається гряниця вгоруна Бет-Гоглу і йде на північ від БетАраби; далїй тягнеться гряниця вгору до Боганового Каменя, Рубененкового.

 7. Відтак тягнеться гряниця вгоруна Дебир від Ахор-долини та й повертяє од півночі на Галгал, що стоїть навпроти проходу Адуммимського, що навпроти річки на полудні. Тоді тягнеться гряниця на Ен-Семесову Воду і йде далїй до Рогел криниці.

 8. Тодї тягнеться гряниця в долинусина Енномового на полуднє від нагірньої стїни Евузійської, се Ерусалим. Тоді тягнеться гряниця вгору на верх гори, що стоїть на захід сонця перед долиною Еннома і разом на північньому кінці РаФаім-долини.

 9. Від вершин же гори повертає докриниці НеФТоах-води і йде далїй на городи Ефрон-гори і повертає гряниця на Баалу, се Киріят-Ярим.

 10. Від Баала ж повертає гряниц»на захід сонця до Сеір-гори, тягнеться дальше на північ нагірньої стїни Еаримської: се Кесалон, і йдучи на БетСамис, проходить через Тимну.

 11. Тоді* йде границя дальше на північ аж до нагірньої стїни Екронської, і повертає гряниця на Шикарон; проходить через Баал-гору, і йде далїй аж до Ябнеїла та кінчиться край моря.

 12. Західню же гряницю робитьскрізь велике море. Се гряниця навкруги синів Юдиних з їх родинами.

 13. Калебові ж Ефуненкові дав земляний наділ між синами Юди, як заповідав Господь Йозейові: Арбів город, Енакового батька, се Геброн.

 14. І повиганяв Калеб ізвідтіля трисини Енакові, Сесая, Ахимана і Талмая, потомків Енакових.

 15. Звідсї він двинув проти осадників Дабирських; Дабир же прозивавсь перше Киріят-СеФер.

 16. І обіцяв Калеб: Хто підневолитьКиріять-СеФер й опанує його, віддам за того дочку мою Ахсу.

 17. І опанував його Готониїл, синКеназа, брата Калебового, і віддав га нього дочку свою Ахсу.

 18. Як же вели її до його, навченоїї бажати собі в батька її поля, і злізла вона з осла, а Калеб спитав у її: Що тобі треба?

 19. Она ж відказала: Дай менї благословенне: дав бо єси мені* полуденню землю, дай же мені* й криничані протоки. І дав їй Калеб криничані протоки верхові й криничані протоки низові.

 20. Се наслїдня держава поколіннясинів Юдиних по родинах їх:

 21. Були ж міста на полуденньомукраї покоління Юдиного проти гря