Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/239

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

227

Книга Ісуса Навина 19. 20. 21.


КНИГА ІСУС А НАВИНА 19. 20. 21.

дин у поколінні Дана, се городи з їх селами.

 49. Як же скінчили вони поділ землїпо границям її, тоді наділили сини Ізраїля наслїдню державу Йовуйові Нуненкові серед себе.

 60. По обітницї Господній наділиливони йому місто, яке собі бажав, се б то Тамнат-Сараа на Бфраїмових горах. І укріпив він місто і осївсь у йому.

 51. Се та наслїдня дїлениця, що поділили по жеребам Елеавар сьвященник та Йозуа Нуненко та голови в поколіннях Ізрайлевих у Силомі перед Господом при входї в громадський п&мет. І сим робом закінчили вони поділ (обітованої) землї.

Голова 20.

рече Господь Йозейові:

 2. Промов до синів Ізрайлевихтак: Попризначуйте собі охоронні міста, що про них я вам глаголав через Мойсея,

 3. Щоб убийця, той хто необачно, ненароком убв чоловіка, утїкав туди, щоб вони служили вам прибіжищем од кровоместника.

 4. 1 хто втече в одно в тих міст, нехай стане у входу до міста, і принесе справу свою перед мужів громадських сего города. Тоді нехай вони приймають його до себе в город і дають йому притулок, щоб йому жити між ними.

 5. 1 коли кровоместник уганяти меза ним, так щоб вони не видавали убийця йому: бо він убив свого ближнього ненароком, не ворогувавши на нього перше.

 6. Нехай він пробував в тому місті,аж покіль стане задля свого присуду перед громадою, аж до смерті первосьвященника, що того часу старшинувати ме. Тодї можна убийцеві вернутись у свій город І В СВОЮ ДОМІВКУ В тому МІСІЇ, 8ВІДКІЛЯ він утік. і. І присьвятили вони Кедес в Галилеї на НаФталїввій горі, та Сихем иа Ефраїмовій горі, та Киріат-Арбу, се б то Геброн, на Юдиній горі;

 8. А по тім боцї Йордані навпротиЕрихону на схід сонця відділили, Бецер у степу, на поділлі, в поколінню Рувима, та Рамот у Галадї, в поколінню Гадовому, та Голан у Базанї, в поколінню Манассіевому.

 9. Сї городи призначено про всїх синів Ізраїля і про чужениць, що пробували між ними, щоб усякий, хто туди втїкати ме, убивши ненароком людину, не вмер від руки кровоместника, перш ніж він стане перед громадою.

Голова 21.

Тодї приступили голови поколінь Левіїних до Елеавара сьвященника та до Ісуса Навина й до голов у поколіннях Ізрайлевих,

 2. 1 промовляли до них у Силомі, уКанаан землї оттак:

 3. Господь гаповідав через Мойсеяпоступитись нам містами на прожиток і пасовищами про нашу скотину, що тягнуть до них. І передали сини Ізрайлеві по обіцянці Господній левитам із паїв своїх ось які городи вкупі з пасовищами, що до них належали:

 4. Вийшов жереб про родини Каатові, і допалось по жеребу синам Арона сьвященника, левитам, від покоління Юдиного і від покоління Симеонового, і від покоління Беняминового по жеребу тринайцять міст;

 5. Инші ж потомки Каатові одержали від родин покоління ЕФраїмового і від покоління Данового і від полуколїна Манассіевого по жеребу десять городів.

 6. Потомки Герсона одержали відродин у поколінні Іссахаровому, і від покоління Ассерового, і від покоління НаФталїевого та від півколїна Манассіевого в Базанї по жеребу трпнайцять городів;

 7. (Деякі) родини потомків Мерариних одержали від покоління Рубенового і від покоління Гадового, і від покоління Зебулонового дванайцять городів.

 8. І передали сини Іврайлеві левитам сї міста вкупі з передмістями, як заповідав Господь через Мойсея, по жеребу.

 9. Поступилися ж вони від поколінняЮдиного і від покоління Симеонового ось якими названими городами:

 10. Синам Арона з родини Каатової,1о+