Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/241

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

229

Книга Ісуса Навина 21. 22.


КНИГА ІСУСА НАВИНА 21. 22. 229

ком від покоління Левії, осягли яко частину, що випала їм по жеребу, всього дванайцять городів.

 41. Всіх міст левитських, що випалиїм по жеребу серед наслїдньої держави Ізраїлської, сорок і вісім укупі з пасовищами, що тягли до їх.

 42. У кожньому названому городібули навкруги пасовища, що до його тягли; так було по всіх названих містах.

 43. І наділив Господь Ізраїлеві всюземлю, що клявшись обітував її батькам їх, і осягли вони її в державу та й осїлись там.

 44. І дарував їм Господь супокій навкруги, так само, як він клявся батькам їх. Ніхто 8 усїх їх ворогів не встояв проти них; Господь усїх їх ворогів подав їм на поталу.

 45. З усїх обітниць, що давав Господь Ізрайлевому домові, нї одна не була марною; усе справдилось.

Голова 22.

Покликав тодї Йозуа Рубенїїв та Гадїїв і половину покоління Манассіїного,

 2. І рече їм: Ви пилнували всього,що вам заповідав раб Господень Мойсей, і слухали також моїх слів в усьому тому, що я повелівав вам.

 3. За такий довгий час аж по сейдень ви не покидали в нужді ваших вемляків, і пилнували ваповітів Господа, Бога вашого, щиро.

 4. Тепер же Господь, Бог ваш, дарував супокій вемлякам вашим, як і обітував їм. Оце ж вертайтесь додому, туди де ваша наслїдня держава, що вказав вам Господень раб Мойсей по тім боцї Йордані*.

 5. Тілько пильно дбайте, певнитиваповіт і науку, що вам дав Господень раб Мойсей, щоб любити вам Господа, Бога вашого, і повеячасно ходити путьми його, щоб вам пилнувати заповідей його, прихилятись до нього, служити йому всім серцем і всією душею!

 6. І попрощавсь І8 ними Йозуа і відпустив* їх з благословеннєм і повертались вони додому.

 7. Одному півпоколїнню Манассієвому дав Мойсей уділ в Базанї; другому ж полуколїнню дав Йозуа удїл між їх земляками на західньому боцї Йордані. І як відпускав їх Йозуа додому і прощавсь із ними з благословеннєм,

 8. То сказав їм: з великими скарбами й статками, з сріблом і золотом, міддю й залізом і з безліччю одежі вертаєте ви додому; розділіть же добичу, що здобули від ворогів своїх, з браттєм своїм.

 9. Вертались тодї Рубенїї, Гадїї іполуколїно Манассіїв, та й двинули від синів Ізраїля із Силому, що лежить у Канаан землї, щоб ійти в Галаад землю, де була їх наслїдня держава, де вони осїлись по Господньому слову, що прийшло через Мойсея. и10. Як дійшли ж вони до горбів на Йордані, що знаходяться ще в Ханаан землі, збудували там Рубенїї та Гади та півпоколїння Манассієвого над Йорданню величезний жертівник.

 11. І перечули Ізрайлитяне що говорено: Рубенїї, Гадїї та половина покоління Манассієвого поставили жертівник якраз навпроти Канаан землі поблизу Йордані, в землі* по тім боцї від Ізраїля.

 12. Як дочулись про се сини Ізраїля,зібралась тодї докупи вся громада Ізраїльська в Силомі, щоб ійти проти них воювати.

 13. Але ще передом послали Ізрайлитяне до Рубенїїв, Гадїїв і полуколїна Манассієвого, в землю Галаадську Фінееса, синаЕлеазарового, сьвященникового

 14. З десятьма князями, по одномуз кожнього покоління від усього Ізраїля. Кожен з них був гетьманом над родинами свого покоління між тисячами Ізраїльскими.

 15. Прийшовши ж вони до Рубенїївта Гадїїв та до півпоколїння Манассієвого в Галаад землю, промовили до них так:

 16. От що звеліла сказати вам Господня громада: Що се за зрада, що вчинили ви проти Бога Ізрайлевого, що тепер одвернулись од Господа, спорудивши собі жертівника, щоб становитись опором проти Господа?

 17. Хиба мало нам провини черезПеора, що від неї ми ще й по сей день