Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/243

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

231

Книга Ісуса Навина 23. 24.


КНИГА ІСУСА НАВИНА 23. 24. 231

нам навкруги впокій перед усїма їх ворогами, і став Йозуа вже старим, убивсь у літа,

 2. Поскликав тодї Йозуа всього Ізраїля, старшину його, і князів його, суддів його і начальників, та й промовив до них: Старий оце вже я, і вбивсь у літа.

 3. Самі вбачали ви все, що вчинивГосподь, Бог ваш, 8 усїма народами сими, та як 8а вас воював сам Господь, Бог ваш.

 4. Я ровдїлив по жеребу в наслїднюдержаву поколінням вашим всї народи, шо я вигубив, від східньої сторони Йордані аж до моря великого на заході, та остало ще богато народів: б. Але Господь, Бог ваш, виганяти ме їх поперед вами і вигублювати ме ПОПереД ВаМИ, ЩОб ОСЯГЛИ ВИ 8ЄМЛЮ їх, у державу, як вам обітував Господь, Бог ваш.

 6. Оце ж показуйте себе всюди кріпкостійними в пилнуваннї й певненнї всього того, що стоїть написане в кнтаї закону Мойсейового, не відхиляючись нї праворуч нї ліворуч,

 7. Не мішайтесь із сими народами,що зостаються ще коло вас; не беріть ув уста ваші імен богів їх, не божїтесь ними, не служіть їм і не припадайте перед ними.

 8. Нї! до Господа, Бога вашого, маєте прихилятись, як се чинили по сей день.

 9. Тим то й попроганяв Господь поперед вами великі і потужні народи: ніхто не встояв проти вас аж по сей день.

 10. Один із між вас гнав тисячу перед собою, бо воював сам Господь, Бог ваш, за вас, як се вам й обітував.

 11. Оце ж пилно дбайте про те, щоблюбити Господа, Бога вашого.

 12. Ато, коли будете зрадливі та пристанете до останку сих народів, що дістались іще коло вас, і помішаетесь із ними сватаннвм та свояченнєм,

 13. Так внайте, що тодї Господь, Богваш, не буде проганяти сї народи сперед вас; нї! будуть вони вам сіткою і запоною, бичем на ребрах ваших і колючкою в очах ваших, аж покіль ви зникнете з цієї гарної землі, що нею вас наділив Господь, Бог ваш.

 14. Дивітесь, я стою на тій дорозї,що мусить нею йти ввесь мир. Зрозумійте ж усїм серцем і цілою душею, що 8 усїх любих обітниць, що вам давав Господь, нї одна не була марною: усї вони справдились, нї одна 8 них не була марною.

 15. От же, як справдилась усяка обітниця, що вам давав Господь, Бог ваш, так само справдяться на вас усі ті грізьби, аж покіль він викоренить вас із сієї гарної землї, що нею вас наділив Господь, Бог ваш.

 16. Коли переступати мете той заповіт, що він вам заповідав, та й пійдете служити иншим богам і кланятись будете перед ними, так вапалав проти вас гнїв Господень, і ви хутко по8никаете 8 сієї гарної 8емлї, що нею наділив він вас.

Голова 24.

Скупив тоді Йозуа всї покоління Іврайлеві в Сихемі, і поскликав старшину Іврайлеву, і князів його, і суддів його й начальників його, і станули вони перед Богом.

 2. Рече тоді Йовуа до всього народу:Тако глаголе Господь, Бог Іврайлїв: У давні давна жили ваші предки по тім боцї ЕвФрату, Тара, батько Авраамів і Нахорів, і служили иніпим богам.

 3. Але я вивів вашого предка Авраама із тогобочньої країни, та й проводив його по всій Канаан 8емлї і дав йому без ліку потомків, і дарував йому Ізаака.

 4. Ізаакові ж дарував я Якова таЕзава, і наділив Езавові Сеір гори, щоб він узяв їх в державу, Яков же й сини його спустились у Египет.

 5. Тодї послав я Мойсея та Ароната й покарав Египет чудесами, що вдіяв у ньому. Потім вивів я вас,

 6. Та й повів батьків ваших із Египту, та й дійшли ви до моря. Египтяне ж уганяли за вашими батьками до Червоного моря з боєвими колесницями й комонником.

 7. 1 покликнули вони до Господа прорятунок, і дав він так, що між вами і Египтянами постала густа темрява; тоді попустив він морю ринуту, так що вкрило їх. І вбачали ви своїми