Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/247

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

235

Книга Суддїв 2. 3.


КНИГА СУДДІВ 2. 3.

(грабителям), щоб жакували їх, і по-1 дав їх на поталу ворогам їх навкруги, так що вони не здолїли встоювати перед ворогами своїми.

 15. Куди нї виступали вони, рукаГосподня була проти них на (халепу їх, як погрожував їм Господь і як присягавсь їм Господь. Сим робом довів їх до великої нужди.

 16. Та возносив їм Господь суддїв,і судді рятували їх із потали їх жаківників.

 17. Тільки ж бо вони й суддїв своїхне слухали, а блудували з чужими богами, припадаючи перед ними. Хутко ввернули вони з тієї дороги, що нею ходили батьки їх, слухаючи заповідей Господніх; не так чинили вони.

 18. Возносячи ж Господь їм суддїв,був ів суддями і рятував їх, покіль жив на сьвітї суддя, в рук ворогів їх. Бо змилосерджувавсь Господь задля їх жалю на їх напасників і тїснителїв.

 19. Як умирав же суддя, дак витворяли вони ще гірше ніж батьки їх, ходючи слідом за другими богами, щоб їм служити і припадати перед ними. Не покидали свого робу нї своєї дороги злої.

 20. Тоді знов палав гнїв Господеньна І8раїля, і глаголав Господь: Через те, що сей люд переступив мою вмову, що я постановив був із їх батьками, і не слухав моїх ваповідей,

 21. Не проганяти му й я перед ниминї одного 8 тих народів, що по8оставляв Йозуа, коли вмирав,

 22. Щоб випробовувати ними Ізраїля, чи буде він уважати на Господню путь, щоб нею ходити, як уважали на її батьки їх, чи нї.

 23. Тим і позоставляв Господь сї народи там, не прогнавши їх зарав, і не подав їх Йозуйові на поталу.

Голова 3.

Оце ж ті народи, що зоставив Господь, щоб випробовувати ними Івраїля і всіх тих, що не знали війни ва Канаан,

 2. На те тілько, щоб навчались воюватись сини Ізрайлеві що першої війни не знали:

 3. Пять князів Филистимських, усїКанаанїї, Сидонїї й Гевії, що жили на Ливан-горах від гори Баал-Гермон до ввіходу в Емат.

 4. А оставив їх на те, щоб випробувати Ізраїля і довідатись, чи слухати муть вони заповідей Господніх, що дано батькам їх через Мойсея.

 5. Оце ж і жили сини Ізраїля середКанааніїв, Гетіїв, Аморіїв, Феревіїв, Гевіїв і Евувіїв,

 6. Брали 8а себе їх дочки і віддавалисвої дочки за їх синів, і служили їх богам.

 7. І витворяли сини Ізрайлеві 8лоперед Господом, і забували Господа, Бога свого, і служили Баалам та Астартам.

 8. 1 вапалав гнїв Господень на Ізраїля, так що він оддав їх на поталу Хузанові Русатаїмові, цареві Мезопотамїї; і були сини Ізрайлеві підневоленими Хузанові Русатаїмові вісім год.

 9. 1 взивали тодї сини Іврайлеві доГоспода, і Господь во8нїс їм спасителя і той вирятував їх, — Отониїла Кеназенка, сина меншого брата Калебового.

 10. 1 зійшов на нього дух Господеньі допоміг йому судити Ізраїля. І так виступив він у поход, і подав йому Господь на поталу Хузана Русатаїма, царяМезопотамського, і взяв він гору над Хузаном Русатаїмом.

 11. 1 втішалась супокоєм земля сорок год. І вмер Отониїл Кенавенко.

 12. Та сини Ізраїля знов чинили те,що було не до вподоби Господеві. Тоді дав Господь Еглонові, цареві Моабійському, перевагу над Ізраїлем; бо чинили вони те, що було не до вподоби Господеві.

 13. Скупив він до себе Аморіїв таАмалекіїв, побив Ізраїля та й підневолив Пальмовий город.

 14. І були Ізрайлитяне підневоленими Еглонові, цареві Моабійському, вісїмнайцять год.

 15. Заквилили тодї сини Ізраїля доГоспода, і Господь во8нїс їм визвольника, Аода, сина Герового, сина Еминїевого, лївака.Через нього то послали Ізрайлитяне данину Еглонові, цареві Моабійському.

 16. Аод же наготовив собі меча 8 дво