Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/249

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

237

Книга Суддїв 4. 5.


КНИГА СУДДІВ 4. 5.


 13. Послав Сигара всї свої колесницї,девятьсот залізних колесниць, і ввесь військовий люд, що мав при собі, І8 поганського Гаросета на Кисон- бурчак.

 14. Рече тодї Дебора до Барака:Устань! бо се той день, що подав тобі Господь Сизару на поталу. Сам же Господь пійде поперед тебе. От і спустивсь Барак 8 Табор-гори, і десять тисяч чоловіка йшло ва ним.

 15. Тодї привів Господь у безлад Сизару, і всї колесницї його і все військо його перед мечами Бараковими, і 80скочив Сизара 8 колесницї й утікав пішки.

 16. Барак же вганяв 8а колесницямиі 8а військом аж до Гаросета ідолського, і все військо Сигарине полягло від меча, не зосталось нї духа.

 17. Сигара же прибіг пішки до намету Жли, жени Хевера Кенеянина, бо між Явином, царем Азорським, а домом Хевера Кенеянина, панував мир.

 18. 1 вийшла Яїля на зустріч Сигаріта й каже йому: Увійди, пане, увійди до нас; не лякайся! І ввійшов він до неї в намет, і прикрила вона його поивалом.

 9. Він же благав її: Чи не даси менітрохи води напитись ? Пече мене спрага! і отворила вона молочний бурдюк і дала йому напитись.

 20. І благав її: Іди до наметовихдверей, і коли хто прийде й питати ме в тебе й казати ме: Чи нема кого тут? так скажи: Нї!

 21. Тодї Яїля Хевериха вхопила колка наметового, вгяла молота, підступила до нього стиха та й убила колка йому в висок, так що прибила його до гемлї; він бо саме заснув. Він лежав не при собі та й умер.

 22. Саме тодї появився Барак, щовганяв за Сигарою. Яїля ж вийшла густріч йому й каже: Ходи, я покажу тобі того, кого шукаєш. І як увійшов у намет, найшов Сизару мертвим там, і колок ще стирчав в виску в його.

 23. Так попустив тодї Господь Явинові, цареві Канаанському, впасти перед Ізраїлем.

 24. І вагонїла рука Ізрайлева всеважче над Явином, царем Канаанським, аж покіль они вигубили його.

Голова 5.

Засьпівали тодї Дебора та Барак Абиноаменко такими словами:

 2. Ізраїль відомщен, народ схаменувся, прославіте Господа!

 3. Чуйте се, царі з князями, чуйтей памятайте: Я сьпіваю, в струни граю в Господнюю славу!

 4. Як ійшов єси з Сеіру, Господи, з Відому, стався трус по всій вселенній на землї й на небі; на землї все затремтіло, (небеса гучали), краплями взялися хмари, ринули водою.

 5. Істаялись перед Богом (віковічні)гори, й Синай великий танув од лиця Господня.

 6. За Самгора Анатенка, 8а Яїлистало пусто по шляхах (пробойних); ті що перше прохожали прямими шляхами, обходили тоті місця хиба манівцями.

 7. Не стало людей по містах, в Ізраїля селах, покіль ти не встала, Деборо, Ізраїля мати!

 8. Нових богів вибирали, з того йвійна у воротах. А чи видів хто щит або спис у сорока тисяч Ізраїля?

 9. Я всім серцем прихиляюсь до всїхтих гетьманів, що обстали за народом бідним Ізраїля, хвалїте ж Господа!

 10. Ви, що їздите звичайно на ослицях білих, що на келимах прилюдно судите суд право, та проходжаєтесь по дорозї, сьпівайте пісню!

 11. Серед гомону вганяючих стадапри криницях нехай лунає хвала Господу, хвала гетьманам Ізраїля, як виступив ’д воротам народ Господень!

 12. Вставай, вставай, Деборо! Вставай, пісню засьпівай! Ти ж, Бараче, підіймайся, веди полонників твоїх, сину Абиноаменів!

 13. Не многим із сильних підхиливвін народ, Господь підхилив мені хоробрих.

 14. І прийшли від Ефраїма ті щов Амалику вкоренились; за тобою Бенямине, серед люду твого; від Махира йшли начальники, й від Забулону люде поважнії вивели військо до бою.

 15. 1 князі від Іссахара вийшли з Деборою; а Іссахар так як Барак кинув