Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/253

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

241

Книга Суддїв 7. 8.


КНИГА СУДДІВ 7. 8.

сторожу. Тоді ватрубили в труби та й порозбивали глеки в руках.

 20. Тодї затрубили разом усї тривійськові купи, порозбивали глеки, взяли каганцї лїворуч, а праворуч труби, та й закричали: Меч Господень та Гедеонів!

 21. Кожен при тому стояв на своймумісцї навкруги табору; у коші ж все бігало кругом та й кинулись навтеки кричучи не своїм голосом.

 22. Як затрубили ж у триста труб,обернув Господь мечі їх у таборі проти своїх людей, і все, що було в таборі, побігло до Бетситта на Цереру, до берега Абелмеголи під Табатом.

 23. Тоді покликано Ізрайлитян ізНаФталїя, із Ассера і з усього поколїння Манассіїного, і вганяли вони за Мидиянїями.

 24. І розіслав Гедеон посли по всіхгорах Ефраїмових з наказом: Виступайте проти Мадиянїїв і відріжте їм переправу через воду до Бет-Бара і на Йордані. І скликано всї Ефраїмії і, обсіли вони воду до Бет-Бара і на Йордані.

 25. І зайняли в полонь два Мадиянські князі Орива (Ворона) та Зива (Вовка) й стяли Орива під Борон-скелею, а Зива коло Вовчої печери. Тоді вганяли га Мидиянїями; голови ж Оривовута Зивову принесли до Гедеона ва Йордань.

Голова 8.

ЕФраїмії ж мовляли до його: Що се ти вдіяв нам, що не покликав нас? Нї, ти сам виступив у поле проти Мадиянїїв! І сварились тяжко з ним.

 2. Відказав їм: Що я вчинив більшяк ви ? Хиба виноградуванне Ефраїмове не переважув Абіеверового вбирання винограду?

 3. Бог оддав вам у руки Мадиянійських князів Орива й Зива. Що ж би я зміг вробити рівноважнього 8 вами ? Як се промовив, угамувався гнїв їх і пійшли собі від його.

 4. Як же прибув Гедеон до Йорданій перейшов на той бік сам і триста, що йшли в ним, потомлені погонею,

 5. Прохав він міських осадників уСоккотї: Дайте хлїба людям, що я веду, бо потомились, уганяючи во мною ва Мадиянїйським царем Зевейом і Салманом.

 6. Городські ж голови питали: Хибав тебе в руках уже Зевей та Салман, щоб нам твоє військо харчити?

 7. Відкавав Гедеон: Добре! Як подасть менї Господь на поталу Зевея та Салмана, тодї я пороздираю ваше тїло дикою терниною та бороною.

 8. Звідти двинув на Пенуел і сказавосадникам так само, бо Пенуеляне відказали йому те ж саме, що й Суккотяне.

 9. Відказав і Пенуелянам: Як вертати мусь у доброму вдоровї, вруйную сей город.

 10. Зевей же та Салман були з їхвійськом в Каркорі до пятнайцяти тисячей чоловіка, все що восталось із усього війська восточників, бо полягло їх сто й двайцять тисячей чоловіка, всі взброєні мечами.

 11. І пійшов Гедеон караваннимшляхом на схід сонця від Ноби й Йокбеги, та й ударив на табір, як військо спочивало собі безпечно.

 12. Зевей і Салман втекли; він жевганяв за ними та й позаймав обох Мадиянїйських царів у полонь, а все військо пороспуджував.

 13. Тоді вернувся Гедеон Йоасенкона Хересів прохід із походу свого.

 14. І піймав одного молодика з Соккотян, випитував його, й той мусїв йому поважнїйших городян Соккотських сїмдесять і сїм чоловік списати.

 15. Прийшовши тодї він до Соккотян, промовив: Оце вам Зевей і Салман, що за них ви мене соромили питаючи: Хиба рука Зевея та Салмана уже в тебе в руцї, щоб нам харчувати твоїх томлених людей?

 16. Ухопив тоді він поважнїйшихгорожан, і взяв дикої тернини та борону та й пороздирав тих Суккотян.

 17. В Пенуелї ж зруйнував баштута й повбивав городян.

 18. Тоді питав в Зевея та в Салмана: Які були на виду ті мужі, що ви побили їх на Таворі? Вони кажуть: Зовсім як ти були вони на виду, кожен на виду мов царевич.

 19. Він же каже: Се були брати мої,сини матері моєї. Так вірно, ак Бог іб