Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/267

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

255

Книга Суддїв 20.


КНИГА СУДДІВ 20.

вому, сказати: Що се 8а погана річ ніж вами сталась?

 13. Повидавайте ж ледачих людейз Гиви, щоб ми їх стратили й ледарство 8 Івраїля викоренили. Беняминїї ж несхотїли уволити ВОЛЮ СВОЇХ 8ЄМляків, синів Іврайлевих.

 14. 1 поскуплювались Беняминїї* ізинпгах городів у Гиву, щоб виступити на війну в синами Івраїля.

 15. І налїчено Беняминїїв ів місттого дня двайцять і шість тисячей узброених мечами, опріч осадників Гивейських. а їх налїчено сімсот чоловіка вибраних.

 16. 18 усїх сих людей було сїм сотеньвибранцїв ліваків; кожен ів них, випускаючи камення в пращі у волос, не випустив його мимо.

 17. Іврайлитян же налїчено, бев Беняминіїв, чотириста тисячей в’оружених мечами, добірнього військового люду.

 18. І встали і пійшли в дім Божий(в Сило), і питали в Бога, і кавали сини Іврайлеві: Хто в нас мав перший виступити на війну 8 Бенямином ? Господь відтавав: Перший Юда.

 19. 1 рушили сини Ізрайлеві вранцїта й отаборились під Гивою.

 20. 1 виступили Ізрайлитяне до боюпроти Беняминїїв і стали вони навпроти їх лавами перед Гивою.

 21. Беняминїї ж вийшли з Гиви тай положили того дня двайцять і дві тисячі чоловіка І8райлитян на 8емлю.

 22. 1 пійшли сини Ізрайлеві та й плакали перед Господом до вечора, питаючи: виступати менї внов на Беняминїїв? Відказав Господь: Виступайте проти їх!

 23. Набрав тодї духа народ Іграїльский, та и стали до бою внов на тому ж місцї в порядку боввому,

 24. 1 наступили сини Ізрайлеві другого дня на Беняминїїв.

 25. 1 вийшов проти їх Бенямин другого дна в Гиви, та й знов положив трупом ів синів Івраїля вісїмнайцять тисячей в’оружених мечами.

 26. Тодї всі сини Іврайлеві і ввесьлюд пійшли і прийшли в дім Божий, і сиділи там плачучи перед Господом, і постили того дня до самого вечора, і приносили всепалення й мирні жертви перед Господом.

255


 27. І питали сини Іврайлеві в Господа — (в той час була скриня вакону Божого там,

 28. А Финеес, син Елеавара Ароненка, служив того часу службу перед ним) — Чи менї внов наступати боєм на братів моїх, Беняминїїв, чи залишити? І відказав Господь: Наступай, бо завтра подам я їх в руки ваші.

 29. І заставив Ізраїль васїдку навкруги Гиви.

 30. І вийшли сини Іврайлеві на третий день проти Беняминїїв та й уставились лавами до бою перед Гивою, як і в перші рази.

 31. Беняминїї ж вирушили проти народу, віддаляючись від міста, та почали, як у перші рави, декого в народу побивати на дорогах, що одна веде на Бетель, а друга черев поля на Гиву, і вбили до трийцятьох чоловіка в Іврайлитян.

 32. І кавали самі собі Беняминїї:Лягають перед нами вони, як і ва першим равом. А сини Івраїля вмовились: Утікати мемо, щоб відманити їх від городу на шляхи.

 33. І рушили всї мужі Іврайлеві відстановища та й стали лавами під Баал-Тамаром, а засідка Ізрайлева почала також рушатись 8 свого становища на 8аходї від Гиви.

 34. Тодї наступило на Гиву десятьтисячей вибранцїв, і счалась біш& страшенна; Беняминїї ж не знали ще, що надходить їх погибель.

 35. 1 поразив Господь Бенямина перед Івраїлем, і постинали Ізрайлитяне того дня двайцять і пять тисячей і сто чоловіка 8 синів Бенямина, добре в’оружених мечами.

 36. Беняминїї, побачивши, що вонипобиті, почали втікати, а тоді Ізрайлитяне лишили їм місце до втечі, щоб упали в засідку, що її заставили поблизь Гиви.

 37. Заляга кинулась тепер на Гиву,і вломились у город та й постинали мечем усїх осадників.

 38. Між Іврайлитянами ж і їх валягом були вмовини, щоб вони дали внак димом над містом.

 39. Як же Іврайлитяне повернулисьніби навтеки, а Беняминїї почали