Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/272

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана

260

Перва книга Самуїлова 4.

Голова 4.

Бооз вийшов до воріт і там седїв. Коли це переходить попри його родич, про котрого говорив він. І сказав йому: Зайди сюди і сядь тут. Той зайшов і сїв.

 2. І взяв Бооз десять старших чоловіків в городї, і сказав: Сядьте тут. І вони сїли.

 3. І сказав Бооз до родича: Ноема,вернувшись з моабитського краю, продає частку поля, що належала до нашого брата Елимелеха.

 4. Я постановив довести до твогослуху і сказати: Хочеш бути наслїдником, то купи при сих, що тут сидять, і при старшинах нашого народа. Коли хочеш викупити, викупи; а як не хочеш одкупити, скажи менї; щоб я знав; бо окрім тебе нема наслїдника, а після тебе я. Той сказав: Я викуплю.

 5. Бооз сказав: Дня того, як купиш поле в Ноеми, ти купив і в Рути Моабитянки, жінки помершого, і повинен взяти її собі за жінку, щоб імя помершого в наслїддю його збудити.

 6. І сказав той родич: Не можу я взяти її за себе, щоб не поплутати й свого наслїддя. Прийми ти її, бо я не можу прийняти.

 7. А був давнїйше такий звичайв Ізраїля, що як викупляли або міняли, то щоб ствердити дїло, один скидав свій чобіт і давав другому; і це було засьвідченнєм в Ізраїля.

 8. І сказав той родич Боозові: Купуй для себе! І скинув свій чобіт.

 9. Тодї сказав Бооз до старшин і до усього народа: Тепер ви сьвідки, що я купую в Ноеми усе, що було Елимелехове і Хілеонове і Махлонове,

 10. А до того ще й беру собі за жінку Руту Моабитянку, Махлонову жінку, щоб зісталось ймення помершого за його наслїддєм, та щоб не зникло імя помершого зпоміж його братів і з воріт його оселї; ви сьогодня тому сьвідки!

 11. І сказав увесь народ, що був коло воріт, і старшини: Ми тому сьвідки! Нехай Господь вчинить з жінкою, що вступає в твою господу, як з Рахилею і як з Лією, котрі обидві збудували дім Ізраїля. Надбай богацтва в Ефратї, і нехай славиться у Вефлеємі імя твоє!

 12. А з насїння, що дасть тобі Господь від молодої жінки сієї, нехай стане дім твій, як дім Переза, котрого породила Тамара Юдї.

 13. І взяв за себе Бооз Руту, і вона стала його жінкою. І вступив він до неї, і Господь дав, що вона завагонїла і породила сина.

 14. І говорили жінка до Ноеми: Слава Господеві, що він не покинув тепер тебе без наслїдника, що його ймення не загине в Ізраїлї!

 15. Він буде тобі втїхою і дбати ме про тебе на старостї лїт. Бо його породила твоя невістка, котра любить тебе, котра для тебе стане лїпша за сїмох синів.

 16. І взяла Ноема дитятко, і носила його на руках своїх, і стала йому за пістунку.

 17. Сусїди ж дали йому ймення, і сказали: Оце родилась дитина в Ноеми! І дали йому ймення: Обид[1]. Він батько Ессея, батька Давидового.

 18. Оце ж рід Переза: Від Переза народився Есрон,

 19. А від Езрона народився Рам; од Рама народився Аминадаб;

 20. А від Аминадаба народився Нахзон; від Нахзона народився Салмон;

 21. А від Салмона народився Бооз;а від Бооза народився Обид,

 22. А від Обида народився Ессей; а від Ессея народився Давид.


  1. Слуга
ПЕРВА КНИГА САМУЇЛОВА.[1]

Голова 1.

Був один чоловік із Раматаїм-Зофиму, з гір Ефраїмових, на ймя Елкан, син Ерохама, сина Ілійного, сина Тохового Зуфієнка, Ефраїмій:

 2. І було в його дві жінки: одну

  1. Також зветься „Перва книга Царів“.