Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/281

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

269

Перва книга Самуїлова 9. 10.


ПЕРВА КНИГА САМУЇЛОВА 9. 10.

дороге в Ізраїлі*? Чи не тобі та домові батька твого?

 21. 1 відказав Саул: Я ж тільки Беняминїй, потомок 8 найменьшого покоління Ізрайлевого, та ще ж і рід мій наймень ший 8 усїх родів покоління Беняминового; про що ж так говориш до мене?

 22. Самуїл же взяв Саула й слугуйого і завів їх в сьвітлицю та й указав їм передне місце між зазваними; а було їх з трийцяток чоловіка.

 23. 18велїв Самуїл кухарові: Подайсюди частину, що передав я тобі, тую, що я тобі казав про неї: Приховай її.

 24. І приніс кухар лопатку та й положив перед Саулом. І рече Самуїл: Се тобі дано 8айве, бери перед себе й їж, бо нарочно се приховано для тебе, як я завивав людей. От і обідав Саул того дня в Самуїлом.

 26. І спустилсь вони в гори в місто,і розмовляв Самуїл із Саулом в горішній сьвітлицї, і постелено Саулові там на крівлї, і лїг він спати.

 26. Як вачервонїла ж зоря вранці,покликнув Самуїл до Саула на горищі: Встань, я проведу тебе. І встав Саул, і вийшли вони оба в дому, він та Самуїл.

 27. Наближуючись до границї міської, сказав Самуїл Саулові: Звели слувї, щоб випередив нас, сам же зупинись, а я відкрию тобі Боже слово.

Голова 10.

Іввяв Самуїл олїйню посудинку та й полив в неї голову йому, потім поцілував його й промовив: Сим помазав тебе Господь у князі над народом своїм Ізраїлем. Царювати меш над людом Господнім і визволиш його 8 потали ворогів його, що окружили його; а ось тобі й ознака, що Господь помазав тебе в царі над своїм наслїддем:

 2. Як пійдеш від мене, зустрінешсяколо гробу Рахилиного на гряницї Беняминовій, в Зелзасї, з двома чоловіками, що скажуть тобі: Ослицї, що ти ходив шукати, знайшлись, та панотцеві твойму байдуже тепер про ослицї; він журиться про вас і каже: Що сталось із моїм сином?

 3. Як же пійдеш звідти далїй і прийдеш до Тавор-дуба, зустрінуть тебе там три чоловіка, що йти муть у Бетель до Бога. Один нести ме троє козенят, один три буханці хлїба, а один бурдюк вина.

 4. Вони тебе повитають і дадуть тобі два буханці хлїба, і ти приймеш від них.

 5. Потім прийдеш на горбок Божий,де стоїть залога Филистійська, і як увійдеш там у місто, зустрінеш громаду пророків, що сходити муть з вижини, і перед ними арФа, бубен, сопілка і гуслї, а вони пророкують;

 6. 1 зійде на тебе дух Господень, щой ти, як вони, будеш пророкувати, і відмінишся в иншого чоловіка.

 7. І як здійсняться сї ознаки, тодїчини, що може рука твоя; бо з тобою Бог.

 8. І прийдеш перш мене в Галгал,бо й я прийду туди до тебе, щоб там принести всепаленнв і мирну жертву. Сїм день дожидай, покіль прийду до тебе і 8’ясую тобі, що чинити.

 9. Як же Саул обернувся, щоб ійтивід Самуїла, дав йому Бог инше серце, і всї овнаки сповнились того ж дня.

 10. Як прийшли вони туди на узгірре, зустріла його громада пророків, і найшов на його дух Божий, і він пророкував між ними. її" Як убачав же його, хто знав його перше, як він однаково з иншими пророками пророкує, питали одно одного: Що се зробилось із Кисовим сином? Чи то ж і Саул у пророках?

 12. І відказував один другому: Атим хто батько ? З сього повстала приповідка: Чи то ж і Саул у пророках?

 13. Як же перестав пророкувати,прийшов він на увгірре.

 14. І поспитав дятько Саулів у йогоі в слуги його: Куди ви ходили? Каже: Шукати ослиць, а як ніде не знайшли, кинулись до Самуїла.

 15. І каже Саулів дядько: Розкажимені, що вам казав Самуїл.

 16. Відказав Саул дядькові: Сказавнам, що ослицї знайшлись. А про те, що Самуїл сказав про царство, не признавсь йому.

 17. І поскликак Самуїл нарід до Гоі епода в МассиФу,