Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/288

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

276

Перва книга Самуїлова 15. 16.


ПЕРВА КНИГА САМУЇЛОВА 15. 16.


 23. Бо непослух, се такий гріх, які чарівництво, а своя воля, се таке як ідолопоклонність; за те, що ти відкинув слово Господнє, відкинув і він тебе, щоб не був ти царем.

 24. І каже Саул Самуїлові: Провинив я, переступивши Господнє повелїннє і твій розпорядок; тільки ж я бояв ся люду, тим і вволив його волю.

 25. Тепер же здійми з мене гріх мійі вернись ізо мною: я поклонюсь Господеві.

 26. І відказав Самуїл Саулові: Невернусь із тобою, бо зневажив єси полїннє Господнє, тим і Господь відкинув тебе, щоб не був ти царем над Ізраїлем.

 27. Як же обернувся Самуїл ійти,той ухопив полу одежі його, та й одідрав її.

 28. І рече йому Самуїл: нині відірвав від тебе Господь царюваннє над Ізраїлем і віддав його ближньому твому, лучшому за тебе;

 29. І не скаже неправди, і не будекаятись Побідник в Ізраїлі, бо він не чоловік, щоб каятись.

 30. І сказав Саул: Провинив я, однакже хоч покажи менї шану в очах громадських мужів мого люду і перед Ізраїлем тим, що вернешся зо мною, щоб я поклонився перед Господом, Богом твоїм.

 31. 1 вернувся Самуїл і йшов за Саулом, і впав Саул ниць перед Господом.

 32. Тодї Самуїл повелїв: Приведітеперед мене Амаликийського царя Агага. Дрожучи підійшов Агаг до його й промовив: Чей минула гіркість смерті?

 33. Самуїл же рече: Як твій меч о діймав дітей у жінок, так нехай і в твоєї матері між другими жінками відойметься син. І розтяв Самуїл Агага на шматки перед Господом у Галгалї.

 34. Тодї подався Самуїл у Раму, аСаул вернувсь додому в Гиву Саулову.

 35. І не видався вже Самуїл з Саулом аж по день своєї смерті, та все ж оплакував Самуїл Саула, тому що Господь каявся, що вробив його царем над Ізраїлем.

Голова 16.

І рече Господь Самуїлові: Чи довго ще журити мешся по Саулові, коли я вже його відкинув, щоб йому не бути царем над Івраїлем? Налий у свого рога олїї та йди в дорогу; я пошлю тебе до Бетлеємця Ессея, я бо вигледїв собі царя між його синами.

 2. І відкавав Самуїл: Як мені йтитуди? Як прочує Саул про те, так убє мене. Господь же сказав: Возьми телицю з собою та й скажеш: Господеві жертву йду принести.

 3. Та й заклич Ессея до жертівноїтрапези. Я сам тобі скажу, що маєш чинити, і ти менї того помажеш, кого я тобі вкажу.

 4. І вчинив Самуїл, що повелїв Господь. А як прийшов він у Бетлеєм, вийшли назустріч йому мужі громадські стрівожені та й питають: Чи твої одвідини віщують нам добро ?

 5. Відказує: добро; жертвувати Господеві прийшов. Осьвятїтесь та й прибувайте, щоб бути при приношенню жертви. Тодї осьвятив він Ессея й сини його та й закликав до жертівної трапези.

 6. Як же вони прийшли і він побачив Еліява, так і думає: Оце ж певно стоїть перед Господом помазанник його!

 7. Та Господь сказав Самуїлові, Невважай на вроду й на високий зріст його, бо я відхилив його; Господь бо дивиться не так як чоловік: чоловік бо дивиться на лице, Господь же дивиться на серце.

 8. І покликав тодї Ессей Аминадабата й підвів його перед Самуїла, та він сказав: І сього не вибрав Господь.

 9. 1 привів Ессей перед його Самму,та він сказав: І сього не вибрав Господь.

 10. Так приводив Ессей перед Самтїла сімох синів своїх, та Самуїл обявив Ессейові: І сих не вибрав Господь.

 11. І питає Самуїл ув Ессея: Чи севже всї твої молодики? Відказує ж Ессей: Е тікьки найменьший, та він пасе вівцї. І звелїв Самуїл Ессейові: Пошли кликнути його, бо ми не сядемо їсти, поки не прийде.

 12. 1 послав, і приведено його. А був