Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/300

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

288

Перва книга Самуїлова 25. 26.


288 ПЕРВА КНИГА С

сла рабиня твоя, віддай людям твоїм, що йдуть походом за тобою.

 28. Прости вину рабинї твоїй; Господь бо спорудить панові мойму твердий дім, бо пан мій веде війни Господні, і нїякої кривди не знайдеться в тобі поки й віку твого.

 29. Коли б який чоловік піднявсьтебе гонити чи то чигати на душу твою, дак нехай душа пана мого буде ввязана в узол живих у Господа, Бога твого, душі ж ворогів твоїх розкине він як пращею.

 30. І коли Господь учинить на мойму пані все, що обітував тобі доброго, і поставить тебе в князі над Ізраїлем,

 31. То нехай се не буде серцю панамого на каяннє й неспокій совісті, що мій пан пролив безвинну кров і допоміг собі власною рукою. Коли ж Господь мого пана вщасливить, так спогадай рабиню твою.

 32. І відказав Давид Абигеї: Благословен Господь, Бог Ізраїлїв, що послав тебе сьогодні зустріч мене.

 33. Благословен і розум твій, і тиблагословенна, що зупинила мене сьогодні, що я не пійшов на пролив крови, щоб пімститись за себе власною рукою.

 34. От же, так певно, як живе Господь, Бог Ізрайлїв, що зупинив мене заподіяти зло тобі, коли б ти не встигла мені зустріч поспіти, не зосталось би Набалові, покіль заднився б ранок, і того, що мочить на стіну.

 35. І прийняв Давид від неї, до вона принесла йому, і рече їй: Йди супокійно додому; бач, я прихилив ухо моє до тебе і пошанував лице твоє.

 36. Як вернулась Абигея до Набала,аж се в його в дому такий бенкет, як у царя, й серце в Набала розвеселилось; він же впився тяжко. Тим не сказала йому нічогісінько, покіль настав ранок.

 37. Уранці ж, як вийшов хміль ізголови в Набала, оповідує жінка йому, що сталось, і замерло серце в його і став він мов камяний.

 38. І ледві минуло днів десять, убивГосподь Набала, й він умер.

 39. Як прочув Давид, що Набал умер,сказав так: Благословен Господь, що

АМУІЛОВА 25. 26.

відплатив га мою 8невагу від Набала і вдержав слугу свого від зла; Господь обернув злобу Набала на його ж голову. І послав Давид сказати Абигеї, що хоче взяти її собі за жінку.

 40. І прийшли Давидові слуги доАбигеї в Кармель і промовили гак: Давид посилає нас до тебе, щоб узяти тебе йому ва жінку.

 41. Вона піднялась, потім прииаланиць ід 8емлї й промовила: Отеє рабиня твоя нехай буде як служебка, готова обмивати ноги слугам пана

МОГО.


 42. 1 зібралась Абигея хутенько тай еїла на осла свого; так само й пятеро дівчат з її прислуги, й прибула вона слідом 8а посланцями Давидовими та й вробилась йому жінкою.

 43. І Ахиноаму взяв Давид із Езрееля, і були обідві жінками йому.

 44. Саул же віддав дочку свою Мелхолу, жінку Давидову, Фалтієві Лайшенкові із Галлиму.

Голова 26.

Зифїї ж прийшли до Саула в Гиву та й кажуть: Чи знаєш ти, що Давид ховається в нас на горі Гахилї, перед пустинею?

 2. І зладивсь Саул І8 трьома тисячами чоловіка вибраних з Ізраїля у ЗуФ-пустиню, шукати Давида в пустині ЗуФ.

 3. І отаборився Саул на горі Гахилї,що лежить перед пустинею при дорозі. Давид же находивсь у пустині, і видів, що Саул прийшов за ним в пустиню,

 4. І вислав Давид вивідачів, та й довідався, що Саул справді прибув.

 5. І встав Давид та й прийшов тайком на те місце, де Саул отаборивсь, і бачив Давид те місце, де спав Саул і Авенир, син Нирів, гетьман його; спав же Саул в шатрі, а люде розложились кругом його.

 6. І обернувсь Давид і сказав Ахимелехові Гетієві та Абессї-Зеруленкові, братові Йоабовому: Хто пробереться зо мною до Саула в табір? І каже Абесса: Я проберусь із тобою.

 7. Як же пробрались у ночі Давид8 Абессою до людей (Саулових), аж лежить Саул у снї, а спис його стре