Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/323

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

311

Друга книга Самуїлова 17.


ДРУГА КНИГА


 5. Однакже повелїв Абессалом: Покличте ще й Архійця Хусія, почуємо, що він скаже.

 6. Як же ввійшов Хусій до Абессалома, каже йому Абессалом: Так і так радить Ахитофєл. Чи маю чинити по його слову? Коли нї, говори ти.

 7. І відкавав Хусій Абессаломові:На сей рав АхитоФвлева рада не най-і лучша.

 8. 1 каже Хусій: Ти знаєш панотцятвого й людей його, що вони хоробрі та ще й ровдражнені, мов ведмедиця в полі, що в неї однято ведмежата. До того ж панотець твій войовник, що не ночлїгує з людьми.

 9. Певно тепер він у якій розчілинї,або де инде заховавсь. Як поляже кілька з людей при першому нападові на них, і почують се другі, так торочити муть* між людьми, прихильними до Абессалома, сталось побоїще.

 10. 1 тоді станеться, що й хоробрий,що серце в його левине, влякаеться їх, бо ввесь Ізраїль знає, що панотеїіь твій невмірака, а його дружина також мужі хоробрі.

 11. Оце ж раджу: Нехай скупитьсяввесь Ізраїль від Дана та й до Берсабиї круг тебе, що б його було стілько, як піску на морському беревї, й сам ти вирушиш посеред їх;

 12. Як ударимо на його, в якому бні було місці, де стрінемо його, й впадемо на його, як падає роса на землю, тоді не зостанеться нї один із мужів, що круг його.

 13. Коли ж би схоронився в якийгород, то ввесь Ізраїль обтягне город верівками, й ми стягнемо його в прірву, так що й камень на камені не зістанеться.

 14. І промовив Абессалом і всі Іврайлитяне: Рада Архійця Хусія крашча над АхитоФелеву раду. Так то Господь вдїяв, що впала лучша рада АхитоФвлева, щоб навести біду на Абессалома.

 15. 1 сповістив Хусій сьвященниківСадока та Абіятара: Так і так раяв Ахитофєл Абессаломові, а так і так пораяв я.

 16. Оце ж посилай хутко таку вістку Давидові: Не ночлїгуй над бродами в степу, а переходь вараз, щоб ца

САМУЇЛОВА 17. 311

реві й усьому людові, що при йому, не погибнути.

 17. Йонатан же та Ахимаас стоялинад Рогель-криницею. І прибігла служебка та й принесла їм вість; а вони і кинулись сповістити царя Давида, бо їм не можна було появитись у городї.

 18. Побачив їх однакже якийсь хло! пець та й сповістив Абессалома, але вони побігли хутко далїй, та й прибігли в господу одного чоловіка в Бахуримі: а в його був у дворі колодявь; вони й повлазили туди,

 19. А молодиця вовьми та й накиньплахту на колодявь, та й насипала крупш на покривало, щоб не було нічогісінько в догад.

 20. Як же прийшли від Абессаломадо молодиш люде та поспитали: Де Ахимаас і Йонатан? каже молодиця: Вони перебріли ріку. Вони шукали, та не знайшли, и вернулись у Ерусалим.

 21. Як же вони о дій шли геть, повилазили ті з колодязя, махнули далїй та й принесли цареві Давидові звістку, й сказали Давидові: Переброджуйте борше воду, бо так і так порадив про вас Ахитофєл.

 22. Метнувсь тоді Давид і ввесь люд,що був при йому, та й перейшли Йордань. Поки ранок настав, не було нікого, щоб не перебрів Йордані.

 23. Побачивши ж Ахитофєл, що порада його не пійшла в лад, осідлав осла та й пустивсь у дорогу до дому у свій отецький город, а розпорядивпш господою своєю, завісивсь, і вмер, та й поховано його в батьковому гробі.

 24. От і дійшов Давид уже до Маханаїму, як Абессалом в усіма Ізрайлитянами перейшов Йордань.

 25. Намість Йоаба настановив Абессалом Амессая головою в війську. Амессай був сином одного чоловіка, що ввавсь ЕФера з Езрееля, що ввійшов був до Абигеї, дочки Нааса, а сестри Саруїної, матері Йоабової.

 26. 1 отаборивсь Ізраїль ів Абессаломом у вемлї Галаадській.

 27. Як прийшов же Давид у Маханаїм, то Сабій, син Наасів І8 Раби Аммонїйської, й Махир, син Амміїлів із Лодабару, та Бервеллїй Галаадїй 8 Роглиму,