Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/342

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

330

Перва книга Царів 7.


ПЕРВА КНИГА ЦАРІВ 7.

ботї. Він прибув до царя Соломона й виробляв у його всякі роботи:

 15. Він зробив два мідяні стовпи, кожний вісїмнайцять локот заввишки, й поворозку в дванайцять локот, що обіймала оба стовпи;

 16. 1 виготував два наголовні вінці8 мідї, щоб їх покласти 8верхи на стовпах: пять локот ваввишки один главень, а пять локот заввишки другий главень;

 17. 1 сітки плетеної роботи та ланцюговаті шнурки на окритте главнїв, що були вверху стовпів: сїм на один главень, а сїм на другий главень.

 18. Так вробив він стовпи й два ряди гранатових яблок навкруг сітки, щоб покрити главнї, що верх стовпів; те саме вробив і для другого главня.

 19. А в передсїнку главнї вверху настовпах були взором лелії, на чотири ліктї,

 20. 1 главнї на обох стовпах зверхунавпроти сіток; а на другому главнї, рядами кругом, дві сотні гранатових яблок.

 21. І поставив стовпи на рундуцїхрамовому; поставив стовпа правобіч і назвав його Яхин, і поставив стовпа лївобіч і назвав його Боаз.

 22. А поверх стовпів були наче лелїіпороблені. Так вакінчено роботу стовпів.

 23. 1 виробив море вилите 8 мідї, завширшки від одного краю до другого десять локот, цілком кругле, а заввишки пяти локот, а шнур у трийцять локот обіймав його навкруги.

 24. Попід краями ж його навкругибули огірочки по десять на локоть; вони оббігали море округи в два ряди; огірочки були вилиті 8ара8ом із ним.

 25. Воно стояло на дванайцятьохволах: три дивились на північ, три дивились на 8ахід, три гляділи на полуднє, а три позирали на схід сонця; море лежало на них, а 8ади їх укриті були під ним.

 26. Завгрубшки було воно в долоню,а край його похожий на край кубка, видом же подабало на розвиту лелїю. Воно містило в собі дві тисячі ведер.

 27. Поробив він і десять мідяотпг підніжків, а кожен підніжок був десятьох локот завдовжки, чотирьох завширшки й трьох локот заввишки.

 28. Підніжки ж вроблено так: у нихбули стїнки, а стінки були між виступами;

 29. На стінках же між виступамибули повироблювані леви, воли, херувими, й так само на виступах, а повисче Й ПОНИЗЧЄ ЛЬВІВ І ВОЛІВ 8ВИсали вінки неначе ремені;

 30. В кожному підніжку по чотиримідяних коліс і мідяні оси. По чотирьох рогах були виступи, неначе плечики, а були вони повиливані під умивальницею, коло кожного вінка.

 31. Отвір від внутрішнього вінка доверха на один локоть; отвір круглий як і підніжки стовпів, в півтора ліктя, а при отворі рівьби, але бокові стїнки були чотирогранні, не круглі

 32. Під стінками було четверо коліс,і осі в колесах держались одна з одною під підніжками; кожне ж колесо було ваввишки півтора ліктя.

 33. А колеса були зроблені як колеса ДО В08ІВ, тільки осї їх, і обіддє й спиці й дзвони їх — все було вилите;

 34. Бо й тоті чотири плечики на кожному углї підніжка були 8 того ж підніжка вилиті;

 35. А зверху підніжка був неначегорбок круглий, ваввишки в пів ліктя, а вгорі на підніжку були держала й стїнки його 8 одного виливу з ним.

 36. І повирізував він Ца дощинкахз мідї й на углах херувимів, леви й пальми, скільки де було місця, й квіткову повязь округи.

 37. Сим робом повиготовлював віндесять підніжків; всі вони були одного виливу, однієї міри й одного виду.

 38. Потім вилив десять мідяних умивалень; у кожну умивальню влазилось по сорок ведер; кожна вмивальня була в чотири ліктї, й кожна вмивальня стояла на одному 8 десятьох підніжків.

 39. 1 розставив підніжки — пять поправому боцї храму, а пять по лівому боцї храму; море ж поставив по правому боцї храму, на східно-полуденній стороні.

 40. 1 поробив Гирам котелики й ло