Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/351

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

339

Перва книга Царів 12. 13.


ПЕРВА КНИГА ЦАРІВ 12. 13. 339

нїхто крім одного покоління Юдиного.

 21. Прибувши ж Робоам у Ерусалим, скликав із усього дому Юдиного й з покоління Беняминового сто й вісїмдесять тисяч вибранцїв мужів до походу проти дому Ізрайлевого, щоб вернути царство Робоамові, синові Соломоновому.

 22. Та прийшло до Божого чоловікаСамея Господнє слово, таке:

 23. Скажи Робоамові Соломоненкові, цареві Юдиному, й всьому домові Юдиному й Беняминовому так:

 24. Тако глаголе Господь: Не виступайте на війну проти ваших братів, синів Ізрайлевих; вертайся кожен додому : від мене бо так сталося. І послухали вони слова Господнього, й вернулись з дороги, по слову Господньому.

 25. І укріпив Еробоам Сихем на Ефраїм-горах тай осївся там; потім вийшов звідти й укріпив Пенуїл.

 26. Еробоам же думав сам собі: Царство може відпасти назад до дому Давидового ;

 27. Як сей нарід ходити ме в Ерусалим приносити жертви в Господньому храму, так серця сього народу стануть прихилятись знов до свого пана Робоама, царя Юдиного, і вони вбють мене, та й вернуть ся внов до Робоама, царя Юдиного.

 28. І порадившись, виготовив двазолоті бички й промовив до народу: Не треба вам ходити в Ерусалим; ось тобі власні боги, Ізраїлю, що вивели тебе з Египту.

 29. 1 поставив одно в Бетелї, другеж у Дані.

 30. Та се довело до гріха, бо народпочав ходити до одного 8 тих, навіть аж у Дан.

 31. І побудував він божниці на горах, і приставив жерцями яких небудь людей, що не були з синів Левіїних.

 32. І постановив Еробоам сьвято напятнайцятий день восьмого місяця, похоже на те сьвято, що справляли в Юдеї, й приносив жертви сам на жертівнику. Так само чинив в Бетелі, щоб приносити жертву бикам, що їх поробив, і понастановляв у Бетелї жерців для божниць, що їх построїв.

 33. 1 принїс жертви на жертівнику,що построїв у Бетелї, в пятнайцятий день восьмого місяця, місяця, що його по своїй волї назначив, і встановив сьвято для синів Іврайлевих, і підійшов ід жертівникові, щоб запалити кадило.

Голова 13.

І ось появивсь у Бетелї, по слову Господньому, чоловік Божий 8 Юдеї саме тоді, як Еробоам стояв коло жертівника, щоб закадити.

 2. Сей промовив до жертівника слово Господнє й сказав: Жертівнику, о жертівнику! тако глаголе Господь: Оце народиться домові Давидовому син, на ймя Йосія й заколювати ме на тобі жерців вижнн, що кадять на тобі, й палити ме на тобі чоловічі кістки!

 3. І дав того ж дня знак словами:Ось вам знамено, що се сказав Господь: Сей жертівник розсядеться й попіл, що на йому, розсиплеться.

 4. Як же почув царь слово Божогочоловіка, що сей промовив до жертівника в Бетелї, простяг Еробоам від жертівника руку й повелїв: Хапайте його! І всохла рука в його, що проти ЙОГО простяг, І не 8МІГ уже її повернути ’д собі.

 5. Жертівник же розсівся, й попілз жертівника розсипався, по знакові, який дав Божий чоловік із наказу Господнього.

 6. І промовив царь до Божого чоловіка: Ублагай же Господа, Бога твого, й помолись за мене, щоб менї повернути знов руку ’д собі! І вблагав Божий чоловік лице Господнє, і рука царева повернулась ід йому й сталась такою, як вперед була.

 7. І сказав царь чоловікові Божому:Ходи 80 мною в господу та покріпись їдою, й дам тобі гостинця.

 8. Та чоловік Божий відказав цареві : Хоч би ти менї давав половину твого дому, то не пійду з тобою, не їсти му ніякого наїдку та й не пити му й води в твоїй господї;

 9. Бо так менї заповідано словом Господнім: Не їж там хлїба й не пий води й не вертайся тою дорогою, що йшов єси.

22*