Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/353

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

341

Перва книга Царів 14.


ПЕРВА КНИГА ЦАРІВ 14.

ли, що ти супруга Еробоама, та ійди у Силом. Там в пророк Ахія, що пророкував менї, що буду царем над сим народом.

 3. І возьми з собою десять боханцївхлїба та книшів та кінву меду, та й йди до його. Він тобі скаже, що станеться з хлопцем.

 4. 1 вчинила так супруга Еробоамова, рушила в Силом та й прийшла до Ахійової господи. Ахія ж та був невидющий, бо в його 8 великих старощів притупились очі.

 5. Господь же обявив Ахії: Ось ійдесупруга Еробоамова поспитати про сина свого, бо нездужав; скажеш їй те й те. Як же ввійшла вона переодягнена,

 6. Почув Ахія ходу її, як увійшлавона в двері, й каже: Увіходь, супруго Еробоамова! Шкода було переодягатись тобі. Менї передано жорстку вість до тебе!

 7. Ійди, скажи Еробоамові: Так говорить Господь, Бог Іврайлїв: За те, що я тебе зміж люду підняв угору та й вробив князем над моїм народом Ізраїлем,

 8. 1 вирвав із рук у дому Давидовогоцарство, — ти ж не був таким, як мій раб Давид, що пильнував заповідей моїх і 8 усього серця ходив слідом за мною, чинячи тільки те, що менї до вподоби,

 9. А чинив більш лихого над усїх,що були перед тобою, й поробив собі инші боги, виливані боги, щоб довести мене до гнїву, та що кинув вси мене позад себе, —

 10. За те пошлю я лиху годину надом Еробоамів, та й повикоренюю в Еробоама й те, що мочить до стіни, те що під вамком і що покинуте в Ізраїлі, й вимету Еробоамів дім, як вимітають сьміттв, до чиста.

 11. Хто в Еробоама помре в місті,того жерти муть пси, хто ж умре 8а городом, того клювати муть птиці піднебесні; се глаголе Господь.

 12. Ти ж ійди собі додому. Як ступить нога твоя в город, хлопець умре;

 13. І ввесь Івраїль оплаче його й поховають його, бо він один із Еробоама ввійде в гробовище; в ньому бо було ще щось таке, що подобалось Господеві в Еробоамовому дому.

 14. І поставить Господь над Ізраїлем такого царя, що викоренить дом Еробоамів — навіть тепер (починавсь уже буря проти його).

 15. 1 побє Господь Івраїля, й станевін як тростина, що хитається в водї, й вирве Ізраїля з сієї гарної 8емлї, що надїлив отцям їх, і роввів їх поза ріку, за те, що вони потворили собі ідолів, приводячи Господа до гнїву;

 16. І віддасть Ізраїля на поталу загріхи Еробоама, що він самий чинив і приводив ними до гріха Ізраїля.

 17. 1 пустилась супруга Еробоамовав дорогу й прибула в Тирсу, та саме тодї, як переступила поріг дому, хлопець умер.

 18. І поховали його, й ввесь Ізраїльоплакав його, по слову Господньому, що висказав черев слугу свого, пророка Ахію.

 19. Що до дїл Еробоамових, як вінвоював і правив царством, се прописано в книзі літописній царів Ізраийлевих.

 20. А царював Еробоам двайцять ідва роки. І спочив він 8 батьками своїми, а намість його став царем син його Набат.

 21. Робоам же, син Соломонів, царював у Юдеї. Сорок і один рік було Робоамові, як став царем, а сїмнайцять год правив у Ерусалимі, городі, що Господь вибрав І8 усіх поколінь Ізрайлевих, щоб пробувало там імя його. Матір його звалась Наама, Аммонїйка.

 22. Та й Юда чинив таке, що булоне до вподоби Господеві, й вони доводили його до гнїву більш, ніж отці їх своїми гріхами, якими провинялись.

 23. Бо й вони строїли собі на висотах стовпи камяні й божниці на всяких горбах й під всякими зеленими деревами.

 24. Бували й розпустники в тій землї, й чинили вони всї гидоти тих народів, що Господь проганяв їх зперед синів Ізрайлевих.

 25. В пятому році царювання Робоамового наступив на Ерусалим Египецький царь Сусаким,

 26. І повабірав скарби з храму Го