Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/356

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

344

Перва книга Царів 16. 17.


844 ПЕРВА КНИГА ПАРІВ 16. 17.

рив, записано в книзі літописній царів Ізрайлевих.

 15. У двайцять семому році Асиному, царя Юдиного, вробився Замбрій царем і царював сїм день у Тирсі, тим часом як військо облягало Геббетон Филистійський,

 16. Як довідався люд у таборі, щоЗамбрій зложив вмову та й убив царя, то таки того ж дня в таборі увесь Івраїль зробив царем Амбрія, що гетьманував над Ізраїлем.

 17. І відступили Амбрій в усїм Івраїлем від Геббетону, та й обложили Тирсу.

 18. Побачивши ж Замбрій, що городопановано, подавсь у середню комнату царської палати, пустив царську палату на пожар, і сим робом внайшов смерть

 19. За свої гріхи, що накоїв, чинячите, що Господеві не до вподоби, ходючи дорогою Еробоамовою й в його гріхах, що він витворяв, приводючи Ізраїля до гріхів.

 20. Прочі дїї Замбріеві й врада його, що вчинив, розказані в літописній книзі царів Іврайлевих.

 21. Тоді розділився нарід Ізраїлськийна двоє, одна половина народу стояла ва Тамнїєм Гонатенком, щоб поставити його царем, друга ж хилилась ’д Амбрієві.

 22. І взяв верх нарід, що хилився ідАмбрієві, над народом, що хиливсь до Тамнїя, сина Гонатового. Як погиб же Тамнїй, зробився царем Амбрій.

 23. У трийцять первому році (панування) Аси, царя Юдиного, настав царем над Ізраїлем Амбрій, й царював дванайцять год; у Тирсі він царював шість літ.

 24. Сей купив у Семера гору Самарию за два таланти срібла та й забудував гору й назвав город, що збудував, Самария, пр йменню Семеровому, пана гори.

 25. І чинив Замбрій таке, що Господеві не до вподоби, й поводився гірш над усїх, що були перед ним.

 26. І ходив у всьому дорогою Еробоамовою ІІабатенка, й в гріхах, що той доводив ними й Ізраїля до гріхів, щоб запалювати гнїв Господа, Бога Ізрайлевого, своїми ідолами.

 27. Прочі дїї Амбрієві як і хоробрість його прописані в книвї літописній царів Іврайлевих.

 28. І спочив Амбрій в батьками своїми, й поховано його в Самариї; а син його Ахаб вробився царем намість його.

 29. І постав Ахаб Амбрієнко царемнад Івраїлєм у трийцять восьмому році Асиному, царя Юдиного, й царював Ахаб Амбрієнко, над Івраїлєм в Самариї двайцять і два роки.

 30. І творив Ахаб Амбрієнко таке,що було Господеві не до вподоби, гірш над усїх, що були перед ним.

 31. Не досить було йому того, щоходив у гріхах Еробоама Набатенка; нї! він узяв ва себе Евабелю Етбаалівну, дочку царя Сидонського, й почав служити Баалові, й поклонятись йому.

 32. 1 построїв Баалові жертівникав Бааловому храму, що вбудував у Самариї.

 33. 1 васадив Ахаб дуброву, й завдавав учинками своїми більш досади Господеві, Богу Іврайлевому, ніж усї царі Ізраїлські, що були перед ним.

 34. За його часу Ахіїл ів Бетеля вбудував город Ерихон. На перворіднї свойму Абнрамі положив підвалину його, а на меньшому сині свойму Сегубі поставив ворота його, по слову Господньому, що скавав через Йозую Нуненка.

Голова 17.

І сказав Ілия Тесбій, ів горожан Галаадських, до Ахаба: Так певно, як живе Господь, Бог Іврайлів, що я стою на службі в його, сього року не буде нї роси, нї дощу, хиба на мов слово.

 2. 1 прийшло до його слово Господнє таке:

 3. Івійди звідсї й поверни на східсонця, та й сховайсь коло потока Хората, що навпроти Йордані:

 4. З сього потока пити меш, а крукам повелїв я обмислювати тебе їдою там.

 5. І вчинив він по накаву Господньому, пійшов та й пробував на бурчацї Хоратї, що навпроти Йордані.

 6. І приносили йому круки хлїба іх