Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/365

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

353

Друга книга Царів 1.


ДРУГА КНИГА ДАРІВ 1.


 43. 1 ходив він усе дорогою батькасвого Аси, не звертав з неї та чинив те, що Господеві до вподоби.

 44. Тільки висот не поруйновано,й все ще жертував і кадив люд на висотах.

 45. І держав ЙосаФат мир із царемІврайлевим.

 46. Инші діла ЙосаФатові, його хоробрі дїї, й як він воював, се прописано в книзі літописній царів Юдиних.

 47. Вигубив іще з землі останки блудників, що 8 часів отця його Аси 8Іставались.

 48. Не було ж тодї царя в Едомі; наказний (намісник) був за царя.

 49. ЙосаФат побудував був і кораблі на морі, щоб ходити в Офир і привозити голото; та вони не дійшли, бо порозбивались ув Езійон-Габері.

 50. Казав тодї Охозія Ахабенко ЙосаФатові: Нехай мої люде з твоїми людьми пливуть на кораблях. ЙосаФат же не схотів.

 51. І почив ЙосаФат з своїми отцями й поховано його коло отців його в Давидовому городі, предківському. А син його Йорам зробився царем намість його.

 52. Охозія Ахабенко зробився царему сїмнайцятому році ЙосаФатовому, царя Юдиного, й царював два роки над Ізраїлем в Самариї.

 53. І чинив він те, що було Господеві не до вподоби, й ходив дорогою батька свого й дорогою матері своєї й дорогою Еробоамовою Набатенковою, що доводив Ізраїля до гріхів.

 54. І служив він Баалові, й вбоготворяв його, й запалював гнїв Господа, Бога Ізрайлевого, так само, як і батько його чинив.

ДРУГА КНИГА ДАРІВ*


Голова 1.

По смерті Ахабовій відпали Моабії від Ізраїля.

 2. Охозія впав був через грату в своїй верхній сьвітлицї в Самариї та занедужав ; і послав він посли й повелїв їм: Ійдїте, поспитайте в Беел-Себула, Екронського бога, чи я одужаю 8 сієї недуги моєї ?

 3. Ангел же Господень сказав до ІлиїТесбія: Ось ійди лишень зустріч послам царя Самарийського та й промов до них: Хиба в Ізраїлі та нема Бога, що ви йдете питати в Беел-Себула, Екронського бога.

 4. За се ж, тако глаголе Господь: Ізпостелі, що лїг єси на її, ти вже не встанеш, а мусиш умерти. І пійшов Ілия (і сказав їм).

 5. І вернулись посли, а він питає:Чому ви вернулись?

 6. Відказують йому: Вийшов зустрічнам чоловік; та й сказав нам: Вернітесь до царя, що вас послав і скажіть йому: Хиба в Ізраїлі та нема Бога, що ти посилаєш питати в Беел-Себула, Екронського бога? За се не встанеш ти з постелі, що лїг на її, а мусиш умерти.

 7. І питає їх: Який собою той чоловік, що вийшов зустріч вам і сказав таке вам?

 8. Відказали йому: Чоловік той цілий волохатий, а чересла підперевані шкуряним поясом. І каже він: Се Ілия Тесбій.

 9. 1 послав до його полусотника 8 його півсотнею. Сей прийшов до його, а він седїв на верху на горі, й промовив до його: Чоловіче Божий, царь повеліває: зійди з гори.

 10. Ілия ж відказав і промовив дополусотника: Коли я чоловік Божий, так нехай зійде з неба огонь та й пожере тебе й твою полу сотню. І зійшов із неба огонь і пожер його й його півсотню.

 11. І послав царь другого отамананад півсотнею вкупі з його півсотнею. Той прийшов та й каже: Чоловіче Божий, так говорить царь: війди скоренко вниз.

 12. Ілия ж відказав і рече йому: Ко* Зветься також: Четверта книга царів.

23