Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/370

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

358

Друга книга Царів 4. 5.


358 ДРУГА КНИГА ЦАРІВ 4. 5.


 42. Прийшов чоловік ів Баал Салиси та й принїс чоловікові Божому первоплід хлїба — двайцять ячмінних боханцїв і стовченого зерна в саквах. І звелїв Елисей: Дай людям, нехай їдять.

 43. Слуга ж його відкавав: Що туткласти перед сотнею чоловіка? Він же каже: Дай людям, нехай їдять, так бо говорить Господь: їсти муть, та ще й зостанеться.

 44. І положив перед ними, й їди вони, ще й зісталось, по слову Господньому.

Голова 5.

Нееман, гетьман царя Сирийського, був великим чоловіком у свого пана й високо поважаний, бо через його дарував Господь побіду Сирийцям; і був він чоловік хоробрий, але прокаженний.

 2. Раз у поході зайняли Сирийцї дівчинку 8 8емлї Івраїлської в полонь, і вона служила у супруги Неєманової.

 3. І сказала вона своїй панї: Ой коли б мій пан та побував у пророка, що в Самариї, той вигоїв би його 8 прокази.

 4. І пійшов він до свого пана та йпереказуе йому: Так і так говорить служебка, що 8 землі Івраїлської.

 5. І каже царь Сириський: Ійди, тапобувай у його, а я пішлю письмо до царя Ізраїлського. От і вибрався він і взяв І8 собою десять талантів срібла, шість тисяч секлів волота й десять перемін одежі;

 6. 1 передав цареві Івраїлському лист,а в йому стояло: Як прийде сей лист до тебе, так гнай, послав я до тебе слугу мого Неємана, щоб ти вигоїв його з прокази.

 7. Як прочитав царь Ізраїлськийписьмо, так роздер на собі одежу та й каже: Хиба ж я Бог, що робить і мертвими й живими, що він менї приказує, вигоїти чоловіка з його прокази? Тепер вам явно, як він шукав зачепки!

 8. Скоро ж довідавсь Елисей, чоловік Божий, що царь Ізраїлський роздер одїж на собі, послав до царя й велів сказати йому: Нащо роздер еси одїж на собі? Нехай лиш прийде до мене, так знати мете, що в Ізраїлі в пророк.

 9. От і прибув Нееман із кіньми своїми й колесницею перед ворота господи Елисеїної.

 10. І вислав Елисей слугу до його йзвелїв сказати: Ійди та викупайся сїм рав у Йордані, так тїло твоє внов посьвіжіе й будеш чистим.

 11. Нееман ровгнївавсь та й відойшов із словами: А я думав, що він до мене вийде й, приступивши, призове ймя Господа, Бога свого, й доторкнеться рукою своєю прокази та уздоровить мене.

 12. Чи то ж ріки Дамаські, Абана таФарФар не лучші, ніж води в Йордані? Хиба ж менї не можна було б викупатись у них та й очиститись? От і одвернувся й відойшов в гнїві.

 13. 1 приступили слуги його й промовили до його словами: Коли б тобі, батеньку, пророк наказав вробити що важке, так хиба ж ти не вробив би ? А иадто, коли він тобі сказав: Викупайсь, так будеш чист.

 14. 1 пійшов він та й викупавсь сїмраз у Йордані, поринаючи, як звелїв чоловік Божий, й осьвіжіло тіло його, як у молодого хлопця, і він очистивсь.

 15. 1 вернувся він ів усіма супровідниками своїми до чоловіка Божого, а прибувши, приступив перед його та й каже: Знай, тепер я зрозумів, що нема Бога на всій землі, тільки в Ізраїлі*. Прийми ж гостинець від слуги твого.

 16. Він же каже: Так певно, як живе Господь, шо стою в його службі: не прийму нічого! І хоч той намагався, щоб узяв, він ватявся брати.

 17. 1 сказав Нееман: Коли не хочеш,так нехай мені, слузї твойму, дадуть землі, скілько зможуть повезти два мули, бо твій раб ів сього часу не прннрсити ме нї всепалення, нї иншої жертви ніяким иншим богам, тільки Господеві.

 18. Та в одному тільки нехай Господь вибачить кметеві твойму: коли мій пан пійде в Риммонів храм, щоб там помолитись, і обіпреться при тому на мою руку, так що з ним і я припаду ’к землі в Риммоновому храмі,