Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/374

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

362

Друга книга Царів 8. 9.


362 ДРУГА КНИГА ЦАРІВ 8. 9.


 6. 1 поспитав царь у молодицї, а вона розказала йому. І дав їй царь одного дворака та й повелїв йому: Гледи, щоб усе, що до неї належить, а до того й усю користь із її нив вернено їй з того часу, як покинула землю, аж по сей день!

 7. І пійшов Елисей у Дамаск, самеяк Бенадад, царь Сирийський, лежав у недузї. Як же йому сказано: Прийшов сюди чоловік Божий,

 8. Каже царь Азаїлові: Візьми з собою гостинцї, йди зустріч Божому чоловікові та й поспитай через його в Господа, чи я одужаю з сієї недуги моєї.

 9. 1 пійшов Азаїл зустріч йому, взявши 8 собою гостиньцї, всякі дорогощі Дамаські, скілько сорок верблюдів могли понести, й, прийшовши, став перед ним та й промовив: Син твій Бенадад, царь Сирийський, послав мене до тебе поспитати: Чи одужаю я 8 сієї недуги моєї ?

 10. І відказав йому Елисей: Йди,скажи йому: Одужаєш, хоч Господь виявив менї, що він мусить умерти.

 11. І вдививсь (Елисей) в його, такщо він ажь занепокоївся, і заплакав чоловік Божий.

 12. І питає в його Азаїл: Чого типлачеш, добродію? І відказав він: Бо знаю, яке ти лихо 8аподїєш Ізрайлеві. Утверджені їх городи пустиш ти пожаром, а їх молодїж побєш мечем, дітвору їх пороздоптуєш, і вагітних жінок розтинати меш.

 13. І відказав Азаїл: Хто ж такийраб твій, я, пес, щоб таке страшне чинити ? І рече Елисей: Господь указав менї в тобі царя Сирийського.

 14. От і пійшов собі він од Елисея,а як прийшов до свого пана, питає сей: Що сказав Елисей? І відповів: Казав, що ти одужаєш.

 15. На другий же день увяв він покривало, намочив його в водї тай розпростер на його лицї, і він умер, а Азаїл зробився намість його царем.

 16. І зробився в пятому році Йорама Ахабенк^, царя Ізрайлевого, царем Йорам, син ИосаФатів, царя Юдиного.

 17. Трийцять і два роки було вікуйого, як зробився царем, а царював вісім год у Ерусалимі.

 18. 1 ходив він дорогою царів Ізраїлських, як чинив дом Ахабів, бо держав дочку Ахабову, й чинив те, що було Господеві не до вподоби.

 19. Та Господь не хотїв вигубитиЮду задля раба свого Давида, бо він обітував йому дати сьвіточ в дітях його по всї часи.

 20. Під його царюваннєм визволились Едомії 8під верховоду Юдиного та й поставили царя над собою.

 21. І двинув Йорам 8 усїма боєвимивозами під Заїр, і піднявсь уночі та й побив Ідуміїв, що держали його в облязї, й їх начальників над колесницями, а люд повтікав додому.

 22. Та відпали Едомії зпід верховодуЮдиного по сей день. Тодї ж відпала й Либна.

 23. Проче про Йорама й про все, щовін творив, прописано в книзі лїтописній царів Юдиних.

 24. 1 спочив Йорам із батьками своїми й поховано його коло батьків його в Давидовому городі, а син його Охозія зробився царем намість його.

 25. У двайцятому році ЙорамовомуАхабенковому, царя Ізрайлевого, настав царем Охозія, син Йорама, царя Юдейського.

 26. Двайцять і два годи було вікуОхозієвого, як він став царем, а царював один рік у Ерусалимі. Матїр його звалась Готолїя, внука Амбрієва, царя Ізраїлського.

 27. І ходив він дорогою дому Ахабового, й чинив те, що було Господеві не до вподоби, як і дом Ахабів, бо був посвоячений І8 домом Ахабовим.

 28. 1 двинув він із Йорамом Ахабенком на війну проти Азаїла, царя Сирийського, під Рамот у Галаадї; та Сирийцї поранили Йорама.

 29. І вернувсь царь Йорам у Евреель, щоб вигоювати рани, що 8адали йому Сирийцї в Рамотї, як воював із Азаїлем, царем (^ирийським. І прийшов був Охозія Иораменко, царь ГОдин, одвідати в Езреелї Йорама Ахабенка, бо він лежав у недузї.

Голова 9.

Пророк же Елисей покликав одного з учеників пророцьких та й повелів йому: Підпережи чересла твої,