Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/377

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

365

Друга книга Царів 10.


ДРУГА КНИГА ДАРІВ 10.


 12. І рушив він і пійшов у Самарию. По дорозї коло Бет-Екеда пасту

 13. Наткнувсь Егуй на братів Охо8ІЇ, царя Юдиного, й спитав: Хто ви такі? Відказали вони: Ми брати Охо8ІЇ, й прибули розвідати про здоровле синів царських та синів царицї.

 14. 1 повелїв: спіймайте їх живцем.І спіймали їх живцем та й повбивали — сорок і два чоловіка при колодязї Бет-Екеда, й не зісталось із них ні одного.

 15. 1 поїхав ізвідти, й стрітив Йонадаба Рихабенка, що йшов зустріч його, й сказав йому: Чи твоє серце так до мене прихильне, як мов серце до твого серця? І відказав Йонадаб: Так. І каже Егуй: Коли так, дай руку. І подав той руку свою, й посадив він його до себе на колесницю,

 16. Та й промовив: їдь зо мною, йприглянься моїй ревностї до Господа. От і посадали його на колесницю.

 17. Прибувши ж у Самарию, повбивав він усїх, що зоставались іще від Ахаба в Самариї, так що зовсїм вигубив його, по слову Господньому, що вирік до Ілиї.

 18. 1 скликав Егуй увесь люд і промовив до їх: Ахаб не так то поважав Баала, Егуй гаряче шанувати ме його.

 19. Оце ж поскликайте до мене усїхпророків Баалових, усїх слуг його й всїх жерцїв його, всїх до одного, бо я наготовив велике жертівне сьвято Баалові. А кого не буде, тому смерть. Егуй же піднявся на хитрощі, щоб вигубити всїх поклонників Баалових.

 20. 1 сказав Егуй: Визначіть сьвяточні збори про Баала. І визначили.

 21. 1 розіслав Егуй по всьому Ізраїлеві, й посходились усї поклонники Баалові; не остало нї одного чоловіка, щоб не прийшов: і ввійшли в храм Баалів, так що храм Баалів був повен від одного кінця до другого.

 22. І повелїв він доглядникові надодежою: Принесіть одїж усїм служителям Бааловим. І принесли їм риви.

 23. 1 ввійшов Егуй із Йонадабом Рихабенком до Баалового храму, й сказав служителям Бааловим: Шукайте З передивітесь, чи нема між вами кого зо слуг Господніх, бо тут мають бути тільки слугй Баалові.

 24. Тодї приступили до приношенняжертов та всепалення. А Егуй поставив знадвору вісїмдесять чоловіка з наказом: Коли попустить хто втекти кому з тих людей, що я вам оддаю в руки, той наложить за його своєю душею.

 25. Скінчивши приносини всепалення, повелїв Егуй прибічникам і лицарям: Поввіходьте та й повбивайте всіх до одного. І повбивали їх мечем, і повикидали прибічники й гетьмани, та й рушили в місто, де була божниця Баалова,

 26. І повиносили ідоли з Бааловоїбожниці та й попалили.

 27. І подробили стовпа Баалового,зруйнували й храм Баалів і зробили з його місце нечисте, по сей день.

 28. Так викоренив Егуй Баала з Ізраїля.

 29. Однакже від гріхів ЕробоамовихНабатенкових, що довів і Ізраїля до гріху, від них не відцуравсь Егуй, — від золотих телцїв у Бетелі й в Дані.

 30. І рече Господь Егуеві: Що вчинив єси те, що до вподоби менї, й притьма по моїй думцї розправивсь із домом Ахабовим, за се потомки твої седїти муть на престолї Ізрайлевому до четвертого поколїння.

 31. Та не дбав Егуй про те, щоб з усього серця ходити в законі Господа, Бога Ізрайлевого; не відцуравсь від гріхів Еробоамових, що довів до них і Ізраїля.

 32. З того часу почав Господь гнівитись на Ізраїля, й побивав їх Азаїл у всїх гряницях займища Ізрайлевого

 33. Від Йордані на схід сонця всюземлю Галаад, і Гадїїв, і Рубенїїв, і Манассіїв, від Ароеру на Арнон ріці, й Галаад і Басан.

 34. Инше про Егую й про все, щовін чинив, і про всї хоробрі його дїї, те прописано в книзі літописній царів Ізраїлських.

 35. І спочив Егуй з батьками своїми, й поховано його в Самариї; а син його Йоахаб настав царем намість його.

 36. Царював же Егуй над Ізраїлему Самариї, двайцять і вісім лїт.