Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/381

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

369

Друга книга Царів 14. 15.


ДРУГА КНИГА ЦАРІВ 14.15.


 7. Се він був, що побив десять тисяч Ідуміїв на Солоній долині й завоював Селу, й назвав її Йоктеїл аж по сей день.

 8. Тодї послав Амазія посли до Йоаса Йоахазенка, Егуенка, царя Ізраїлського, сказати йому: Ось вийди, поміряємось один з одним.

 9. Та Йоас, царь Ізраїлський, пославдо Амазиї, царя Юдейського, так відказати: Терен на Ливані послав до керда на Ливані сказати: Оддай дочку твою за сина мого. Та пробігли дикі зьвірі, що на Ливані, через тернину та й потоптали тернину.

 10. Що тобі пощастилось побити Ідуміїв, то й згорділо серце твоє. Славися славою та й седи дома. На що тобі викликати сварку на своє лихо? І самий впадеш й Юду повалиш.

 11. Та не послухав Амазія. І вирушив Йоас, царь Ізраїлський, і змірялись вони один з одним, він та Амазія, царь Юдейський, у Бетсамисї, що в Юдеї.

 12. 1 побили Юдеїв Ізрайлитяне, такщо вони повтікали додому.

 13. ^1 Амазію, царя Юдейського, сина Йоасового Охозієнкового, зайняв у полонь Йоас, царь Ізраїлський, в Бетсамисї та й пійшов в Еру салим, і зробив у Ерусалимському мурі проломину від Ефреїмових ворот та й до ворот наріжних, на чотириста локот.

 14. І забрав усе волото й срібло йувесь посуд, що був в Господньому храму й у скарбівнях в царській палаті, й людей у застав, та й вернувсь у Самарию.

 15. Проче про Йоаса, що він чинив,і про хоробрі його дії, та й як він воювавсь із Амазією, царем Юдейським, те прописано в книзі літописній царів І8раїлських.

 16. 1 спочив Йоас із отцями своїми,й поховано його в Самариї з царями Ізраїлськими. А син його Еробоам став намість його царем.

 17. Амазія ж Йоасенко, царь Юдейський, жив по смерті Йоаса Йоахазенка, царя Ізраїлського, пятнайцять год.

 18. Прочі дїї Амазіїні прописані вкнизї літописній царів Юдейських.

 19. І счинили змову проти його в Ерусалимі, й він утїк у Лахис; та послали наздогін 8а ним в Лахис і вбили його там.

 20. І привезли його кіньми, й поховано його в Ерусалимі 8 отцями його в Давидовому городі.

 21. І взяв увесь нарід ЮдейськийАзарію, що йому було шіснайцять год віку, й зробили його царем намість отця його Амазії.

 22. Сей відбудудав Елат і вернувйого Юдеї, після того, як царь спочив із батьками своїми.

 23. У пятнайцятому році Амазії Йоасенка, царя Юдейського, став Еробоам Йоасенко царем І8раїлським у Самариї, та й царював сорок і один рік.

 24. І чинив він те, що не вгодне вочах Господніх: не відцуравсь усїх гріхів Еробоама Набатенка, що довів до гріха Ізраїля.

 25. Сей привернув гряницї Ізраїлявід уходу в Емат аж до Степового моря, по слову Господньому, виреченому через слугу свого, пророка Йону Аматіенка з ГатхеФеру;

 26. Вбачав бо Господь злидні Ізрайлеві, вельми гіркі, так що не зісталось нї зачиненого нї покинутого, а не було нікого, хто б допоміг Ізраїлеві.

 27. 1 не схотів Господь вигубити імяІзрайлеве зпід небес, і поміг їм рукою Еробоама Йоасенка.

 28. Инше про Еробоама й про все,що він чинив, і про хоробрі його дїї, як він воював, та й як вернув Ізраїлеві Дамаск і Емат, що належались Юдї, те прописано в книзі літописній царів Ізраїлських.

 29. 1 спочив Еробоам І8 своїми отцями, з царями Ізраїлськими. І настав царем Захарія, син його, намість його.

Голова 15.

У двайцять сьомому роцї Еробоама, царя Ізраїлського, настав царем Аварія Амазівнко, царь Юдейський.

 2. Шіснайцять год було віку йому,як став царем, а царював пятьдесять і два роки в Ерусалимі. Матїр його ввалась Ехолїя, з Ерусалиму.

 3. І чинив він, що Господеві до вподоби, так як чинив отець його, Ама

8ІЯ.


24