Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/383

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

371

Друга книга Царів 15. 16.


ДРУГА КНИГА ЦАРІВ 15. 16. 371

й вробивсь царем намість його у двайцятому роцї Йоатама Озівнка.

 31. Проче про Факея й про все, щовін чинив, прописано в лїтописї царів Ізраїлських.

 32. У другому роцї Факея Ремалїєнка, царя Ізраїлського, став царем Йотам, син (Мі, царя Юдейського.

 33. Двайцять і пять год було вікуйого, як став царем, а пгіснайцять год царював у Ерусалимі. Матір його звалась Еруша Садоківна.

 34. 1 чинив він угодне в очах Господніх; у всьому, як чинив отець його Озія, так чинив і він.

 35. Тілько висот не позносив; людприносив іще жертви й кадило на висотах. Сей вбудував верхні ворота при храму Господньому.

 36. Проче про Иоатама й про все,що він чинив, прописано в лїтописї царів Юдиних.

 37. Того часу почав Господь напускати на Юдею Ревина, царя Сирийського, та Факея Ремалїєнка.

 38. Йоатам же спочив із батькамисвоїми, й поховано його побіч батьків його в Давидовому городі, а син його Ахаз настав царем намість його.

Голова 16.

Усїмнайцятому роцї Факея Ремалїєнка став царем Ахав, син Йоатамів, царя Юдейського.

 2. Двайцять год було віку Ахавові,як він став царем, а шіснайцять год царював він у Ерусалимі, й не чинив нїчого до вподоби Господеві, Богу свому, як предок його Давид,

 3. А ходив дорогою царів Івраїлських,і навіть сина свого провів через огонь, ійдучи за гидотою народів, що Господь їх проганяв перед лицем синів Ізрайлевих.

 4. 1 приносив жертви та кадило нависотах і на узгірях і під усяким тінистим деревом.

 5. Тодї двинув Резин, царь Сирийський, і Факей Ремалїєнко, царь Івраїлський, проти Ерусалиму, щоб його гвоювати, й облягли вони Ахава, та не змогли його перемогти.

 6. Того часуРевин, царь Сирийський,прилучив Елам навад до Сириї й повиганяв Юдеїв ів Елату, а Едомії прийшли в Елат та й осїлись там по сей день.

 7. 1 послав Ахав посли до ТеглатФелласара, царя Ассирийського, сказати: Я раб твій і син твій; прийди та визволь мене в потали в царя Сирийського й царя Івраїлського, що проти мене встали.

 8. До того ж увяв Ахав срібло й волото, що було в храму Господньому та в скарбівнях царської палати, та й послав подарунком цареві Ассирийському.

 9. І вислухав його царь Ассирийський, й двинув царь Ассирийський проти Дамаску, впокорив його та й одвів осадників його в Кир, а Ревина вбив.

 10. І пійшов царь Ахав у Дамаск настрічу в ТеглатФелласаром, царем Ассирийським, і побачив жертівник, що бувуДамасцї; й послав царь Ахаз сьвященникові Урії івразок жертівника й взорець всієї роботи його.

 11. 1 построїв сьвященник Урія жертівника притьма по вворцеві, що прислав царь Ахав ів Дамаску, й вробив так сьвященник Урія, ще нїм вернув царь Ахаз ів Дамаску.

 12. А коли вернув царь ів Дамаску,подивив ся царь на жертівник, приступив до жертівника, й приніс на йому жертву;

 13. І приніс всепаленнє своє й хлїбову жертву, й ливну жертву, й скропив жертівника кровю своєї мирної жертви.

 14. Мідяного ж жертівника, що стояв перед Господом, переніс із переднього боку в храму, з місця між (новим) жертівником і храмом Господнім, і поставив його на північньому боцї (сього) жертівника.

 15. І дав царь Ахав сьвященниковіУрії такий наказ: На великому жертівнику приносити меш ранішнє всепаленнв й жертву вечірну, й всепаленнє від царя вкупі 8 його хлїбовою жертвою, й всепаленнє всіх людей в землі й хлїбові жертви від них, і ливні жертви їх, і вливай на його всю кров всепалення, і всяку кров жертви. Про мідяний же жертівник (Господень) поміркую.

24*