Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/387

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

375

Друга книга Царів 18. 19.


ДРУГА КНИГА ЦАРІВ 18. 19.


 26. І сказав Еліяким Хелкієнко таСебна та й Йоах Рабсакові: Розмовляй з рабами твоїми по сирийськи, бо ми розуміємо сю мову, а не говори до нас по юдейське в слух людей, що на мурі.

 27. Рабсак же відказав їм: Чи мійпан послав мене тільки до твого пана й до тебе, щоб сї слова сказати? Нї, також і до тих людей, що седять на мурі, щоб укупі з вами свій кал їсти й свою моч пити?

 28. 1 виступив Рабсак та й промовив голосно по юдейськи, й каже: Слухайте слово великого царя, царя Ассирийського!

 29. Так говорить царь: Нехай васЕзекія не баламутить, бо йому не визволити вас із руки моєї;

 30. Та й нехай не баламутить васЕзекія надією на Господа, мовляючи: Господь визволить нас і не подасть городу сього цареві Ассирийському на поталу.

 31. Не слухайте Езекії! бо так говорить царь Ассирийський: Зробіте примирре зо мною й вийдіть до мене, й нехай всякий їсть виноград свій й смокви свої, й кожен нехай пе воду 8 колодязя свого,

 32. Покіль я прийду та й займу васу таку землю, що вашій землі рівна, у землю хлїбню й винну, у землю багату на овощ і виноград, у землю маслини й меду, й будете жити, а не помрете. Оце ж не слухайте Езекії! бо він вас вводить, говорючи: Господь вирятує нас.

 33. Хиба боги народів вирятували,кожен свою 8емлю, 8 руки царя Ассирийського?

 34. Де боги Ематові й Арпадові? дебоги СеФарваїмові, Енині й Івині? Чиж вирятували вони Самарию з руки моєї?

 35. Котрий 8 усїх богів сих земельвирятував свою землю 8 руки моєї?

 36. І мовчав народ і не відказувалийому нї слова, бо мали нака8 від царя: Не відповідайте йому.

 37. І прийшов Еліяким Хелкієнко,начальник палати, та Себна, писарь, та й Йоах АсаФенко, літописець, з роздертою одіжжю до Езекії, та й оповіли йому слова Рабсакові.

Голова 19.

Почувши се царь Езекія, роздер одежу на собі, обгорнувся волосяним веретищем і пійшов у храм Господень.

 2. Еліякима ж, начальника палати,та Себну, писаря, вкупі 8 8начнїйшими сьвященниками, окритих веретищами, послав до пророка Ісаії Амосенка.

 3. І промовили вони до його: Такговорить Езекія: День смутку, лайки й сорому є день сей: прийшли сини до породу, та нема снаги вродити.

 4. Може, почує Господь, Бог твій, усїслова Рабсакові, що його послав пан його, царь Ассирийський, вневажати живого Бога й поругати словами, що їх чув Господь, Бог твій. Благай же 8а тих, що зостались іще живими.

 5. Як же прийшли слуги царя Езекії до Ісаії,

 6. Сказав їм Ісаїя: Промовте так довашого пана: Так говорить Господь: Не лякайся тих речей, що чув еси, якими поругали мене слуги царя Ассирийського.

 7. Отеє я пошлю в його такого духу,що він почує звістку й вернеться він у свою землю, й поляже в своїй землі од меча.

 8. Коли вернувсь Рабсак назад, найшов царя Ассирийського, як облягав Либну, бо перечув, що той відойшов од Лахиса.

 9. Як довідався ж про Тиргаку, царя Етиопського, що говорили: Вирушив він, щоб воювати з тобою, послав 8нов посли до Езекії, сказати:

 10. Промовте так до Езекії, царя Юдиного: Не давай твойму Богові, що на його вповаєш, баламутити тебе, думаючи: Ерусалим не буде подан цареві Ассирийському на поталу.

 11. Ти сам чував, що творили царіАссирийські 8 усіма землями, розпростираючи на їх проклін, а ти б то від його вирятувався?

 12. Хиба ж боги народів, що їх моїпредки в ніщо пообертали, вирятували їх, — як Гован та Харан та Рєзєф та людей Еденських у Талассарі ?

 13. Де царь Ематський й царь Арпадський й царь над городом СеФарваїмом, Еною й Іввою?