Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/389

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

377

Друга книга Царів 20. 21.


ДРУГА КНИГА ЦАРІВ 20. 21. 377

говорить Господь: Упорядкуй дом твій, бо вмреш, не одужаєш.

 2. 1 повернув він лице своє до стїнии молився Господеві сими словами:

 3. Ой Господи! спогадай же, що яходив вірно й з щирим серцем перед обличчєм твоїм, і чинив праведне в очах твоїх. Та й заплакав Езекія в голос.

 4. Ісаїя ж не покинув іще середньогопереддвірку, аж ось прийшло до його таке слово Господнє:

 5. Вернись та промов до Езекії, кназя народу мого: Тако гляголе Господь, Бог предка твого Давида: Почув я молитву твою й побачив сльози твої. Оце ж я оздоровлю тебе: на третий день пійдеш у храм Господень.

 6. 1 прибавлю тобі віку пятнайцятьроків; до того вирятую тебе й сей город із потали царя Ассирійського, й захищати му сей город вадля себе й задля раба мого, Давида.

 7. І сказав Ісаїя: Принесіть вяванкуфії. І взяли й приложили на боляк, і він оздоровів.

 8. Езекія |ж промовив до Ісаії: Якеж знамено тому, що Господь оздоровить мене та що на третий день пійду в храм Господень?

 9. 1 відказав Ісаїя: Ось що буде тобіовнакою від Господа, що справдить Господь обіцянку свою: Чи нехай тїнь на десять ступнів стане дальше, чи нехай на десять ступнів вернеться?

 10. 1 відповів Езекія: Не трудно пройти їй десять ступнів наперед, нї! нехай на десять ступнів назад вернеться.

 11. 1 взивав пророк Ісаїя до Господа, й вавернув він тїнь по ступенях, що на них уже була перейшла на сонцевказові Ахазовому, на десять ступнів назад.

 12. Того часу прислав Беродах Баладан Валаданенко, царь Вавилонський, письма й подарунки Езекії, бо він чув, що Езекія був нездужав.

 13. І зрадів Езекія послами й показав їм склади свої, срібло й золото й пахощі й дорогі мастї й ввесь вброївний дом свій, й все, що в його скарбівнях було: не було нїчого такого, чого б не показав їм Езекія у своїй палаті й у всьому господарстві свойму.

 14. І прийшов пророк Ісаїя до царяЕзекії, й спитав у його: Що сї люде говорили й звідки прийшли вони до тебе? І відказав Езекія: І8 далекої землї прийшли вони, з Вавилону.

 15. Тоді спитав: Що бачили вони вдому твойму? І відповів Езекія: Бачили все, що є в моїй палаті; нема нї однієї річи в скарбівнях моїх, якої б я не показав їм.

 16. 1 сказав Ісаїя до Езекії: Вислухай слово Господнє:

 17. Прийде час, що все, що є в твоїйпалаті й що твої батьки до сього дня збірали, буде перевезено в Вавилон; нїчого не зостанеться, — глаголе Господь.

 18. А 8 твоїх синів, що вийдуть ізтебе, що ти появиш, візьмуть, і будуть вони скопцями в палаті царя Вавилонського.

 19. Езекія ж промовив до Ісаії: Слово Господнє, що ти переказав, благе. І додав: Нехай же буде мир і гаразд у днї мої.

 20. Проче про Езекію й про всі йогохоробрі дії, та як він вробив став і водопровід, і провів у город воду, те описано в лїтописї царів Юдиних.

 1. І спочив Езекія з батьками своїми, а син його Манассія став царем намість його.

Голова 21.

Було Манассієві дванайцять год віку, як він став царем, а пятьдесять і пять год царював він у Ерусасалимі. Матір його 8валась Хевзиба.

 2. 1 чинив він неправедність в очахГосподніх і гидоти тих народів, що їх Господь попроганяв із перед синів Ізрайлевих.

 3. І построїв 8НОВ висоти, що батько його ЕІзекія поруйнував був, побудував жертівники Баалові, й позаводив дуброви, як робив Ахаб, царь Ізраїлський, й поклонявся усьому (зоряшньому) військові небесному, й служив йому.

 4. Поробив також жертівники й вхраму Господньому, що про його сказав Господь: В Ерусалимі положу імя моє.

 5. 1 построїв в обох дворах храму