Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/393

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

381

Друга книга Царів 23. 24.


ДРУГА КНИГА ЦАРІВ 23. 24. 381

що вибрав я, й храм, що про його я сказав: імя мов там пробувати ме.

 28. Проче про Йосію й про все, щовін чинив, прописано в дїтописї царів Юдейських.

 29. За його часу вирушив ФараонНехао, царь Египецький, проти царя Ассирийського на ЕФрат-ріку. І двинув вустріч йому царь Йосія, і той вбив його в Мегиддонї, скоро побачив його.

 30. І повевли його мертвого слугийого в Мегиддону, й привезли в Ерусалим, і поховали його в гробовищі його. І ввяв народ землї Йоахаза, сина Йосіїного, та й помазали його й зробили його царем намість отця його.

 31. Двайцять і три годи віку булоЙоахазові, як став він царем, а три місяці царював у Ерусалимі. Матїр його ввалась Хамуталь Ереміївна, з Ливни.

 32. 1 чинив він те, що Господеві недо вподоби, притьма так, як передки його чинили.

 33. Фараон же Нехао задержав йогов неволї в Ривлї, в країні Ематській, щоб не царював у Ерусалимі, й наложив на землю грошевої кари сто талантів срібла й талант волота.

 34. І вробив Фараон Нехао Елиякима, Йосіенка царем намість отця йдго Йосії, та й перемінив імя його на Йоакима, а Йоахаза взяв Ь відвів у Египет, де він і вмер.

 35. 1 давав Йоаким Фараонові сріблой золото. Він розцїнував землю, щоб виплачувати Фараонові, скільки приказував. Від кожного з народу 8емлї, як кого ціновано, брав срібло й золото, щоб виплачувати Фараонові Нехао.

 36. Двайцять і пять год було віку Иоакимові, як він став царем, а одинайцять літ царював у Ерусалимі. Матїр його звали ЗебуддаФедаіївна,зРуми.

 37. 1 чинив він те, що Господеві недо вподоби, притьма як предки його чинили.

Голова 24.

За його часу напав Навуходонозор, царь Вавилоньский, й Йоаким був його підневоленим три годи, та потім відпав од нього.

 2. 1 насилав Господь на нього ватаги Халдеїв і ватаги Сирийцїв, і орди Моабіїв та орди Аммонїїв, — напускав їх на Юду, щоб витратити його, по слову Господньому, що виповідав через слуги свої пророки.

 3. По приказу Господньому склалосьвоно над Юдою, щоб відкинути його од лиця свого 8ацдя гріхів Манассіїних, за все, що він коїв;

 4. Та за кров безвинних, що проливав, так що сповнив Ерусалим безвинною кровю, — сього не схотів Господь простити.

 5. Инше про Йоакима й про все, щовін чинив, прописане в лїтописї царів Юдиних.

 6. 1 спочив Йоаким із батьками своїми, а його син Ехонїя став царем намість його.

 7. Царь же Египецький не рушавбільш із землі своєї, бо царь Вавилонський забрав усе від Египецького потока та й до ЕвФрат-ріки, що було царя Египецького.

 8. Вісїмнайцять год віку було Ехонїї, як він настав царем, а три місяцї царював він у Ерусалимі. Матїр його звали Нехушта Елиатанівна, з Ерусалиму.

 9. 1 чинив він таке, що Господевіне до вподоби, притьма як чинив отець його.

 10. Того часу підступили слуги Навуходонозорові, царя Вавилонського, під Ерусалим, і город опинився в облязї.

 11. І прийшов Навуходонозор, царьВавилонський, під город, як слуги його облягали його.

 12. І вийшов Ехонїя, царь Юдейський, до царя Вавилонського, він і мати його й слуги його, князі його й скопцї його, — й узяв його царь Вавилонський, на восьмому році свого царювання;

 13. 1 повивозив усї скарби з храмуГосподнього й скарби з царської палати; та й порозбивав увесь посуд золотий, що поробив Соломон, царь Ізраїлський, у храму Господньому, по слову Господньему;

 14. І вивів увесь Ерусалим у полон,усїх князів, і все хоробре військо — десять тисяч, до того всі теслї й елю