Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/415

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

403

Перша книга Паралипоменон 20. 21.


ПЕРША КНИГА ПАРАЛИПОМЕНОН 20. 21.


Голова 20.

ЙУ другому роцї, під той час, коли царі виступають у поход, вивів оаб військо й почав пустошити Аммонїйський край, і прийшов і обляг Раббу. А Давид зістався в Ерусалимі. Йоаб же, завоювавши Раббу, зруйнував її.

 2. І взяв Давид вінець із голови царя їх, а важив він один талант золота, й дорогі каменї були на йому; і вложили його Давидові на голову; та й дуже багато здобитку винїс він із міста.

 3. А людей, що були в йому, виводив і вбивав їх пилами, залїзними булавами та сокирами. Те саме зробив Давид і 8 усїма Аммонїйськими містами. І вернувся Давид і ввесь народ у Ерусалим.

 4. Потім почалась війна 8 Фплистіями в Газері. В той час Савохай з Хушата — побив СаФа, одного 8 нащадків Рєф&їмових. і вони вгамувались.

 5. 1 знов була війна з Филистіями.Тодї Елханам, Яїрів син, побив Лахмія, брата Голіятового, Гетїя, що в його ратище списа було, як навій у ткачів.

 6. Була ще битва в Гетї. Там буводин високий ростом чоловік, що в його було по шість палцїв, усїх двайцять чотири. І він так само був І8 потомків РеФаїмових.

 7. Він підіймав Ізраїля на сьміх, алеЙонатан, син Шими, Давидового брата, побив його.

 8. Це були ті, що породились від РеФаїмів в Гетї, й погибли від руки Давидової та від руки слуг його.

Голова 21.

І піднявся сатана на І8раїля, і підвів Давида вчинити перелік Ізрайлитян.

 2. 1 сказав Давид Йоабові та старшинам над народом: Ійдїть, перелічіть Ізрайлитян від Бирсабії до Дана, й подайте менї,, щоб я знав їм лік.

 3. І сказав Йоаб: Нехай Господьпримножить свій народ в сто разів над те, скільки його тепер. Чи не всї ж вони, мій царю добродію, слуги мого добродія? Нащо ж вимагав сього мій добродій? Чому ця провина мав впасти на І8раїля?

 4. Та цареве слово перемогло Йоаба.І пійшов Йоаб і обійшов усього Ізраїля, і прийшов у Ерусалим.

 5. І подав Йоаб Давидові спис переліченого народу, й було всїх Ізрайлитян тисяча тисяч, і сто тисяч чоловіків добуваючих меча, а Юдеїв — чотириста сїмдесять тисяч, добуваючих меча.

 6. А левітів та Беняминїїв він неполічив між ними, через те, що слово царське було Йоабові противне.

 7. 1 не до вподоби було в Божих очахсе діло, й він покарав Ізраїля.

 8. Тоді промовив Давид до Бога: Тяжко согрішив я, що зробив се, та тепер прости провину слузї твоєму, бо я вчинив річ нерозумну.

 9. 1 сказав Господь до Гада, Давидового віщуна, мовляючи:

 10. Ійди й скажи Давидові: Так говорить Господь: Три речи ставлю перед тобою; вибіраи собі одну 8 їх, і я нашлю її на тебе.

 11. І прийшов Гад до Давида, і сказав йому: Так говорить Господь: вибірай собі:

 12. Або три роки голод, або три місяці вганяти муть 8а тобою твої супротивники, й меч ворогів твоїх досягати ме тебе; або три дні меч Господень і пошесть в краю, й ангел Господній вбиваючий по всїх гряницях ув Ізраїлі. То ж роздивись, що мені відповісти Пославшому мене 8 сим словом.

 13. 1 промовив Давид до Гада: Дужемені важко, але ліпше менї впасти в руки Господні, милосерде бо його велике; аби тільки не попастись менї в руки людські.

 14. 1 наслав Господь морову пошестьна Ізраїля, і вмерло І8райлитян сїмдесять тисяч людей.

 15. 1 послав Бог ангела в Ерусалим,щоб вигубляти його. Так як він почав вигубляти, побачив се Господь і зжалївся над нуждою, і сказав ангелові-губителевї: Годї! тепер опусти твою руку! Ангел же Господень стояв саме над током в Евузія Орни.

 16. І підвів Давид свої очи, й вглядів ангела Господнього, стоячого між

26*