Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/416

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

404

Перша книга Паралипоменон 21. 22.


404 ПЕРША КНИГА ПАРАЛИПОМЕНОН 21. 22.

8ЄМЛЄЮ та небом з голим мечем в руцї, простягнутим на Ерусалим; і впав Давид і старшини, покриті веретищами, на свої лиця.

 17. І промовив Давид до Бога: Чисе ж не я звелїв перелічувати народ? Я согрішив і вчинив зло, а що ж зробили оці овечки? Господи, Боже мій! нехай спаде рука твоя на мене й на дом отця мого, а не на народ твій, щоб погубити його.

 18. І звелів ангел Господень Гадові,щоб сказав Давідові: Нехай прийде Давид та поставить жертовник Господеві на тоці в Орни, Евузія.

 19. І пійшов Давид, по слову Гадовому, що він говорив в ймя Господнє.

 20. Орна ж, глянувши горі, побачив— аз ним і чотири сини його — ангела, й вони поховались. Орна молотив саме тоді пшеницю.

 21. 1 прийшов Давид до Орни. Орна,поглянувши і вглядівши Давида, вийшов з току, й поклонився Давидові лицем до землі.

 22. І сказав Давид до Орни: Дай мені місце під током, я збудую на ньому жертівник Господеві; яка ціна йому, за таку віддай його, щоб перестала пагуба в народі.

 23. І сказав Орна Давидові: Берисобі; роби, мій добродію й царю, що хочеш; от я даю й воли на всепаленнє, й молотїльню знадобу на дрова, й пшеницю на принос; усе це даю дармо.

 24. І сказав Давид: Нї, я хочу купити в тебе за готові гроші; бо не буду я приносити твоєї власності Господеві, й не буду приности всепалення з дарованого.

 25. І дав Давид Орнї за те місцешістьсот секлів золота.

 26. І построїв там Давид жертівникГосподеві, й приніс всепаленнє й жертви мирні; і взивав до Господа, й він вислухав його та й послав огонь із неба на жертівник всепалення.

 27. І рече Господь до ангела: Вложимеч твій в його піхву.

 28. Зараз таки, як побачив Давид,що Господь вислухав його на тоці Орни Евузія, поспішив принести там жертву.

 29. Скриня ж Господня, що її построїв був Мойсей в пустинї, і жертівник всепалення були під той час на горі в Габаонї. ЗО. І не міг Давид пійти туди, щоб шукати (ласки у) Бога, бо був переляканий мечем ангела Господнього.

Голова 22.

сказав Давид: Оце (місце на) храм Господа Бога, й се жертівник на всепаленнє Ізраїлеві. |

 2. 1 звелїв Давид зібрати захожихлюдей, що пробували в землї Ізраїлській і поставив каменарів до лупання й тесання каміння на будову дому Божого.

 3. І багато заліза на цьвяхи до дверей брам, і до споювання наготував Давид, і багато мідї, що й не зважити її.

 4. І кедрини безліч, бо Сидонцї йТирійцї приставляли Давидові силу кедрової деревини.

 5. І сказав Давид: Мій син Соломонще молодий, і малосилен, а храм, що його треба збудувати для Господа, повинен бути величавий, на славу й красу всім краям; оце ж почну я при- і готовляти для його. І багато наготував Давид перед смертю своєю.

 6. І покликав Соломона, сина свого,й заповів йому, збудувати храм Господу, Богу Ізрайлевому.

 7. І сказав Давид Соломонові: Синумій! у мене була думка вбудувати дом іменню Господа, Бога мого,

 8. Але до мене дійшло слово Господнє, й сказано мені: Ти пролив багато крові й вів великі війни; тобі не належить будувати дому іменню мойму, ти бо пролив багато крові на землю перед лицем моїм.

 9. От від тебе народиться син: вінбуде людина тиха; я дам йому спокій від усїх ворогів його навкруги; черев те буде він зватись Соломон. І дам мир та спокій Ізраїлеві за часів його.

 10. Він збудує дом іменню мойму, 6буде він менї сином, а я буду йому отцем, і зміцню престол царства його над Ізраїлем по віки.

 11. А тепер, сину мій, нехай будеГосподь при тобі, й нехай щаститься тобі, щоб ти збудував дом Господу Богу твойму, як він говорив про тебе.