Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/424

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

412

Друга книга Паралипоменон 1.


412 ДРУГА КНИГА ПАРАЛИПОМЕНОН 1.

роду твого, й направляй серце їх до тебе.

 19. А Соломонові, мойму синові, дайсерце щире, щоб хоронив твої заповіді, твої обявлення та постанови твої, та щоб здійснив усе це й построїв будинок, що для його я все приготував.

 20. І промовив Давид до всієї громади: Славіте Господа, Бога нашого! — І славив увесь збір Господа, Бога отцїв своїх, і припав та поклонився Господеві й цареві.

 21. 1 принесли Господеві жертви; адругого дня принесли всепаленнв Господеві: тисячу назимків, тисячу баранів, тисячу ягнят із їх дивними жертвами, й безліч жертов від усього І8раїля.

 22. І їли й пили перед Господом тогодня з великими радощами; й окликали вдруге царем Соломона, сина Давидового, й помагали його перед Господом на верховного князя, а Садока на первосьвященника.

 23. І засів Соломон на престолі Господньому, яко царь, замість Давида, отця свого, й щастилось йому, й ввесь Ізраїль корився йому.

 24. І вся старшина й всї можні, які всї сини царя Давида покорились цареві Соломонові.

 25. І звеличив Господь Соломона перед очима усього Івраїля, й дав йому славу царства, якої не мав переднїйше нї один царь в І8раїлї.

 26. Оттак Давид, син Ессеїв, царював над усїм Ізраїлем.

 27. Часу царювання його над Ізраїлем було сорок років: в Гебронї царював він сїм років, а в Ерусалимі царював трийцять і три роки.

 28. І помер в добрій старості, нажившись на сьвітї в багацтві й славі ; й зацарював Соломон, його син, замість його.

 29. Дїї царя Давида, переднїйші йпослїдні, записані в записках віщого Самуїла, й в записках пророка Натана, й в записках віщого Гада;

 30. А так само й все його царюваннв, й хоробрість його, й пригоди, що зайщли були в ним і з Ізраїлем і з усїма царствами в краях.

ДРУГА КНИГА ПАРАЛИПОМЕНОН.


Голова 1.

І утвердився Соломон, син Давидів, у своєму царстві; й Господь, Бог його, був при йому, й підніс його високо.

 2. І 8велїв Соломон зібратись усьому Ізраїлеві: тисячникам, і сотникам, і суддям, і всїй старшині’ по всьому Ізраїлі — головам у поколіннях.

 3. І пійшли Соломон і ввесь вбір ізним на гору, що в Габаонї, бо там був Божий намет соборний, що його Мойсей, слуга Божий, построїв в пустині.

 4. Скриню ж Божу переніс був Давид з Киріятяриму на місце, яке наготував для неї Давид, збудувавши для неї намет в Ерусалимі.

 5. А мідяний жертівник, що вробивБезалеїл Урієнко Оровенків, віставався там, перед наметом Господнім, і Соломон 8 громадою приступили до його.

 6. 1 там перед лицем Господа, на мідяному жертівнику, що перед соборнім наметом, приніс Соломон тисячу жертов цїлопалених.

 7. Тієї ночі зявився Бог Соломоновій сказав йому: Проси, щоб я дав тобі.

 8. І скавав Соломон до Бога: Ти показав Давидові, панотцеві мойму, велику ласку, мене ж настановив царем замість його.

 9. Нехай же, Господи Боже, справдиться твоє слово до Давида, панотця мого; бо коли ти настановив мене царем над народом таким великим лїчбою, ЯК 8ЄМЛЯНИЙ порох,

 10. То тепер дай менї мудрість і знаннє, щоб я міг виходити й входити перед сим народом, бо хто може правити сим народом твоїм великим?

 11. 1 сказав Бог Соломонові: За те,що в тебе се було на думці, й ти не просив багацтва, маєтків і слави та душ твоїх ворогів, ані не просив дов*