Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/425

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

413

Друга книга Паралипоменон 1. 2.


ДРУГА КНИГА ПАРАЛИПОМЕНОН 1. 2. 413

гого віку, а просив собі мудростї й знання, щоб правити моїм народом, що над ним поставив я тебе царем,

 12. Буде тобі дана премудрість і знанне, а багацтва, достатки й славу дам я тобі такі, яких не було в царів нереднїйш за тебе й не буде після тебе.

 13. 1 прийшов Соломон І8 гори, щов Габаонї, від намету соборного в Ерусалим, і царював в Ізраїлі.

 14. І набрав Соломон колесниць іверховцїв; і було в його тисяча чотириста колесниць і двайцять тисяч верховцїв; а порозміщував він їх по колесничнїх містах та при цареві в Ерусалимі.

 15. 1 зробив царь срібло та золотов Ерусалимі в рівній цїнї з простим камїннем, а кедри вадля їх множества в одній цїнї 8 сикоморами, що на низинах.

 16. Конї для Соломона приводилиз Египту та з Куви; царські купці з Кувн доставляли їх за готові гроші.

 17. Кожну колесницю приставлялиз Египту 8а шістьсот секлів срібла, а коня — 8а сто пятьдесять. Так само приставляли вони своїми руками для всіх царів Геттїйських і царів Арамейських.

Голова 2.

І постановив Соломон збудувати дом іменню Господньому й дім царський задля себе.

 2. І одлїчив Соломон сїмдесять тисяч двигарів і вісїмдесять тисяч камянолупів у горах, а наглядачів 8а ними три тисячі шістьсот.

 3. І послав Соломон до Тирськогоцаря Гирама сказати: Як чинив ти для мого панотця Давида, й посилав для його кедри на будову дому, де він жив, (так зроби й для мене.)

 4. Оце я будую дім іменню Господа, Бога мого, який буде присьвячений йому на те, щоб там запалювати перед ним пахуще кадило, складати повсячасно хліби показні та приносити всепалення вранці й ввечорі, що суботи, й що нового місяця, й в сьвята Господа, Бога нашого, як се на8авсїди приказано Ізраїлеві.

 5. А дім, що я будую, великий, бовеликий і Бог наш, більший від усїх богів.

 6. Та й хто спромігся б збудуватидім йояу, коли небо й небеса небес не помістять його? І хто я, щоб міг збудувати дім йому? Хиба тільки для палення кадила перед лицем його.

 7. Так оце пришли менї чоловіка, тямущого робити вироби 8 золота, й з срібла, й з мідї, й 8 8алїза, й з пурпурового, червоного та жовтого шовку, й вміючого вирізувати рівьби разом І8 художниками, які в в мене в Юдеї та в Ерусалимі, що їх замовив Давид, панотець мій.

 8. 1 пришли менї кедрової деревні,й кипарису й соснини з Ливану, бо я знаю, що твої слуги вміють рубати дерева Ливанські. І оце мої слуги пійдуть І8 твоїми слугами,

 9. Щоб наготувати менї силу деревні’, бо дім, що я будую, великий та чудовий.

 10. А оце для рубачів, твоїх слуг,що рубають дерева, я даю на харч: пшеницї двайцять тисяч корцїв, та ячменю двайцять тисяч корцїв, та вина двайцять тисяч ведер, та оливи двайцять тисяч мір.

 11. 1 відповів Гирам, царь Тирський,листом, що його прислав до Соломона: Через те, що Господь любить свій народ, настановив він тебе царем над ним.

 12. А дальше казав Гирам: СлаваГосподеві, Богові Ізрайлевому, сотворившому небо й землю, та давшому цареві Давидові мудрого сина, що мав тямку, розум і розвагу, й задумав будувати дом Господеві й дім царський для себе.

 13. Так оце я посилаю тобі мужа розумного й тямущого, Гирам-Абія,

 14. Сина однієї жінки з дочок Данових, — а батько його Тиривць, — уміючого виробляти з золота й з срібла, 8 мідї, 8 заліза, 8 каміння й з дерева, з пурпурового та жовтого шовку, й 8 виссону та 8 багряниці, й вирізувати усяково, й робити мистецьки, що йому буде доручено, вкупі з художниками твоїми й з художниками добродія мого Давида, панотця твого.

 15. А пшеницю й ячмінь, олпву й