Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/430

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

418

Друга книга Паралипоменон 6. 7.


418 ДРУГА КНИГА ПАРАЛИПОМЕНОН 6. 7.

сьвяті твої нехай насолоджуються добрами.

 42. Господи Боже! не одверни лицявід помазанника твого, помяни ласку до Давида, слуги твого!

Голова 7.

Як скінчив Соломон молитву, спав з неба огонь і поглинув всепаленнв й жертви, й слава Господня сповнила храм.

 2. І не могли сьвященники ввійти вдім Господній, бо слава Господня сповнила храмину Господню.

 3. 1 всї сини Ізрайлеві, вглядівши,як зійшов огонь і слава Господня на дім, припали лицем до землї, на поміст, і поклонились, і славили Господа, бо він благий, бо віковічня милость його.

 4. А царь і ввесь народ стали приносити жертви перед лицем Господа.

 5. 1 приніс Соломон в жертву двайцять дві тисячі волів і сто двайцять тисяч овець: так осьвятили дім Божій царь і ввесь народ.

 6. Сьвященники ж стояли на службісвоїй, а левіти з музичними прирядами (до пісень) Господа, що їх поробив царь Давид до прослави Господа —, бо вічна милость його, як то й Давид славив ними —, а сьвященники трубили перед ним, і ввесь Ізраїль стояв.

 7. Осьвятив Соломон і часть дворав середині, що перед домом Господнім, бо приніс там всепалення і товщ жертов мирних; на мідяному бо жертівнику, що зробив Соломон, не могли поміститись всепалення і хлібні приноси і товщ.

 8. 1 справив Соломон того часу семиденний празник, і ввесь Ізраїль 8 ним — громада дуже велика, що 8Ійшлася від гряницї Емату до ріки Египецької;

 9. А восьмого дня зробили посьвятнівбори, бо посьвяченнв жертівника справляли сїм день, і празник сім день.

 10. А двайцять третього дня сьомогомісяця відпустив царь народ до їх наметів, радий та веселий серцем за все добро, яке вчинив Господь Давидові та Соломонові, та Ізраїлеві, народові свойму.

 11. 1 скінчив Соломон дім Господеньі дім царський; і все, що бажав Соломон в свойму серці, вробити в Господньому домі і в свойму домі, вробив гаразд.

 12. 1 з’явився Господь Соломонові вночі, і рече до його: Вислухав я молитву твою, і обрав собі се місце ва дім жертвоприносин.

 13. Коли я замкну небо й не буде дощу, і коли ввелю сарані пожерати край, або нашлю пошесть на народ мій,

 14. І впокориться народ мій, щовветься іменням моїм, і будуть молитись і шукати лиця мого, й навернуться з поганих стежок своїх, то я почую з неба й прощу гріх їх, і вигою вемлю їх.

 15. Тепер будуть очі мої отворені йуші мої вважливі до молитви на місці сьому.

 16. 1 тепер вибрав я й осьвятив дімсей, щоб імя моє було там по вік; і очі мої й серце мов будуть там по всї часи.

 17. 1 як ти ходити меш перед лицеммоїм, як ходив батько твій Давид, і чинити меш усе те, що я ваповів тобі, й держати меш постанови мої й закони мої,

 18. То утверджу престол царстватвого, як обіцяв Давидові, батькові твоєму, словами: Не переведеться в тебе володіючий Івраїлєм.

 19. А коли ви одступите й покинетепостанови мої й ваповідї мої, що я дав вам, і пійдете, та почнете служити иштшм богам і кланятись їм,

 20. Так викореню Івраїля в лиця вемлї моєї, що її дав вам, і сей храм, що я посьвятив іменню мойму, відкину від лиця мого, й вчиню його приповісткою й сьміховшцем між усїма народами.

 21. 1 храму сього величевного кожний переходячий попри його жахати меться й казати: Завіщо заподіяв Господь таке сїй землі й сьому храмові?

 22. 1 відказувати муть: За те, щовони покинули Господа, Бога батьків своїх, що вивів їх із землї Египецької, й приліпились до инчих богів, кланялись їм, і служили їм, — 8а те він наслав на їх усе се лихо.