Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/431

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

419

Друга книга Паралипоменон 8. 9.


ДРУГА КНИГА ПАРАЛИПОМЕНОН 8. 9. 419


Голова 8.

Як уплило двайцять років після того, що Соломон построїв дом Господень і свій дім,

 2. Забудував Соломон і міста, які(оддав) Соломонові Гирам, і оселив в їх синів І8райлевих.

 3. І пійшов Соломон на Емат-Сувай взяв його.

 4. І вбудував він Тадмор в пустинї,і всї міста про вапаси, які повакладав в Ематї.

 5. Він вабудував і Беторон Виненій та Беторон Нижній, міста утверджені, в мурами, брамами та васовами,

 6. І Балаат і всї міста про 8апаси,що буди в Соломона, й усї міста про колесницї, і міста для кінноти, й усе, що хотів Соломон вбудувати в Ерувалимі й на Ливані, і по всій вемлї панування свого.

 7. Увесь же народ, що зіставсь відГеттїїв, та Аморіїв, та Ферезіїв, та Геві’ів, та Евузіїв, що були не 8 синів Іврайлевих, —

 8. Дітей їх, що полишались після їхв вемлї, а котрих сини Ізрайлеві не вигубил, — поробив Соломон чиншовиками до сього часу.

 9. А синів Іврайлевих не робив Соломон крепаками до своїх робіт, вони були людьми військовими та начальниками прибічників його та наказними над його колесницями й кіннотою його.

 10. 1 було в царя Соломона головнихприставів над народом двісті пятьдесять.

 11. А Фараонову дочку перевів Соломон 8 Давидового міста в дім, що його вбудував для неї, бо казав: Неповинна жінка жити в мене в домі Давида, царяіврайлевого, бо він сьвятий, черев те що в його ввійшла скриня Господня.

 12. Тодї почав Соломон приноситивсепалення Господеві на жертівнику Господньому, що його построїв перед притвором,

 13. Щоб по постанові приносити кожного дня всепалення, як заповів Мойсей, що суботи і на молодику, й на сьвятки, — три рази на рік: в сьвято опрісночне й в сьвято тижнів, і в сьвято кучок.

 14. І встановив він — як се розпорядив Давид, отець його, — черги про сьвященників у службах їх, і про левітів у стражах їх, щоб вони славили і служили при сьвященниках по постанові на щодень; і про воротарів черги їх до кожної брами; бо такий був заповіт Давида, чоловіка Божого.

 15. І не відступили від прикавів царських дотично сьвященників та левітів в нічому, анї в пильнуванні скарбів.

 16. Так було впорядковане все ділоСоломонове від часу закладин дому Господнього аж до цілковитого окінчення дому Господнього.

 17. Тоді пійшов Соломон у Евіон-Гебер і в Елат, що при березї моря, в землї Ідумейській.

 18. 1 прислав йому Гирам черев слугсвоїх кораблі* та підданих собі мореходів, що в морем обігнані, й поплили вони в Соломоновими слугами в Офир, і достали ввідтіль чотириста пятьдесять талантів золота, й привезли цареві Соломонові.

Голова 9.

Як перечула цариця Сабська про славу Соломонову, прибула вона, вивідати Соломона загадками, до Ерусалиму 8 великим багацьтвом, 8 верблюдами, що везли пахощі та премного золота й дорогоцінного каміння. І прибувши до Соломона, розмовляла 8 ним про все, що було в неї на серцї.

 2. І відповідав їй Соломон на все,про що вона питала, й не знайшлось нїчого невідомого в Соломона, чого б він їй не вияснив.

 3. І побачила цариця Сабська мудрість Соломонову й дім, що він вбудував,

 4. І страви до столу його, й житладворян його, й занятте слуг його й одежу їх, і пивничників його та одежу на їх, і хідник, черев який він ходив в дім Господень, і вона не стямилась;

 5. 1 промовила до царя: Щира правдате, що я чула в вемлї моїй про діла твої та про мудрість твою,

27*